مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ سه شنبه ۲۹ خرداد -اِثَّلاثا ٥ شوال ١٤٣٩ - Tuesday June 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  11705   بازدید    تاریخ درج مطلب  23/4/1389    
 
 
زنان باردار داروهای با طبیعت سرد و گرم را مصرف نكنند

رایج ترین آن نان های تهیه شده از آرد گندم است؛ از این رو زنان در دوران بارداری از نان های غیر گندم (جو) هم استفاده كنند.

دكتر مهرداد كریمی در گفت وگو با خبرنگار «بهداشت و درمان» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینكه هضم نان گندم به فرآوری بیشتری نیاز دارد، اظهار كرد: در طب سنتی برای زنان باردار در خصوص مصرف برخی از مواد با ویژگی های خاص محدودیت هایی قائل شده است. 

وی غذاهایی با طبیعت گرم و سرد و حتی غذاهای مختل كننده خونرسانی به جنین و جفت را برای زنان باردار مناسب ندانست و افزود: به عنوان مثال استفاده از داروها و گیاهان بسیار سرد نظیر آب زرشك به علت تراتوژن بودن در سه ماهه نخست بارداری توصیه نمی شود.

این متخصص طب سنتی، همچنین نیلوفر و شقایق را از جمله داروها و گیاهان بسیار سرد برای زنان باردار برشمرد و افزود: داروی افیونی از گیاهی به نام شقایق بدست می آید و جنین مادران معتاد هم غالبا در سه ماهه نخست بارداری براثر استفاده از این ماده به نقص در رشد و سقط جنین دچار می شوند.

دكتر كریمی با بیان اینكه "عرق كاسنی" از جمله گیاهان بسیار سرد نیز آسیب رسان به جنین است در ادامه مصرف فراوان عرقیات را در دوران بارداری توصیه نكرد و افزود: داروهای گرمی نظیر آنغوزه در سه ماهه نخست و دوم بارداری سبب انقباضات شدید عضلات رحم و در نتیجه سقط جنین و یا زایمان زودرس می شود.

وی با بیان اینكه داروی آنغوزه به لحاظ درجه گرمی در حد چهار و در منتهی الیه گرمی قرار دارد، گفت: مصرف این داروی گرم سبب آسیب در جنین می شود.

این متخصص طب سنتی با تاكید بر ضرورت استفاده از داروها و گیاهان سرد و گرم در دوران بارداری فقط با توصیه و نظارت پزشك طب سنتی گفت: به عنوان مثال اگرچه خوردن كندور افزایش ضریب هوش جنین را در پی دارد اما متخصصان طب سنتی معتقدند مصرف آن می تواند سبب انقباضات عضلانی رحم و بروز آسیب های احتمالی شود.(نظیر آسیب به كلیه مادران باردار(

دكتر كریمی، مصرف زعفران حتی در مقادیر كم را عاملی برای بروز سقط جنین در افراد مستعد برشمرد.

خبرگزارى ايسنا

 

 

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :3.6 از 5 امتياز است.


12345
27 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 10157 -1 -1

تغذیه
بیماری ها
داروشناسی
سلامت جامعه
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse