مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ جمعه ۴ خرداد -اِجُّمعَة ١٠ رمضان ١٤٣٩ - Friday May 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  255   بازدید    تاریخ درج مطلب  11/4/1396    
 
 
توصیه های اورژانسی به مسافران تابستانی

افراد دارای شرایط جسمی و روحی و یا مبتلا به بیماری خاص باید قبل از سفر با پزشک متخصص خود مشورت کنند، افراد مبتلا به نارسایی قلبی و یا لخته شدن خون باید پرواز های کوتاه مدتی داشته باشند و از نشستن های طولانی مدت پرهیز کنند و بیماران مبتلا به آسم و سایر بیماری های ریوی نیز باید از اقامت در شهرهای آلوده و مناطق مرتفع خودداری کنند.

در مرحله اول افرادی که قصد سفر با مسافت طولانی و بین شهری را با وسیله شخصی خود را دارند، باید خودروی خود را از لحاظ برقی و مکانیکی بررسی کرده و نواقص فنی احتمالی را پیش از حرکت کردن برطرف کنند.

رانندگان نباید به هنگام سفر بار اضافی روی باربند خودرو قرار دهند و به وسیله طناب و چادر، از سقوط لوازم جلوگیری کنند، لازم است رانندگان افرادی بیش از ظرفیت خودرو سوار نکنند و از سوار کردن افراد در پشت کامیونت و کامیون جدا خوردداری کنند.

همراه داشتن کیف کمک های اولیه و خاموش کننده آتش نشانی در خودرو شخصی می تواند در زمان وقوع حادثه احتمالی و حریق به راننده و سرنشینان خودرو کمک کند.

در صورت بروز هر گونه تصادف یا حادثه جاده ای در درجه اول لازم است راننده خودرو خود را به منتهی الیه سمت راست جاده هدایت کرده و با استفاده از علائم هشدار در فاصله ۵۰ متری سایر رانندگان در حال حرکت را از حضور خود مطلع کند.

در صورت بروز تصادف شدید در صورتی که بنزین از خودرو به بیرون نشت می کند لازم است رانندگان در درجه اول موتور ماشین را خاموش و بست باطری آن را قطع کنند.

در صورت بروز آتش سوزی در خودرو ابتدا باید راننده و سرنشینان خودرو خونسردی خود را حفظ کرده و با استفاده از خاموش کننده آتش نشانی و بر طبق دستور العمل سعی کنند خودرو را خاموش کنند.

لازم است از رانندگی با سرعت غیر مجاز پرهیز شود و به هنگام توقف های اضطراری نیز موارد ایمنی لازم رعایت شود.

افراد در طول سفر باید به این نکته توجه کنند که برخی از افراد که دارای شرایط خاصی هستند لازم است از دستورهای ویژه ای پیروی کنند برای مثال سفرهای هوایی برای زنان در اواخر بارداری ممنوع است.

همچنین افراد مبتلا به نارسایی قلبی و یا لخته شدن خون باید پرواز های کوتاه مدتی داشته باشند و از نشستن های طولانی مدت پرهیز کنند و بیماران مبتلا به آسم و سایر بیماری های ریوی نیز باید از اقامت در شهرهای آلوده و مناطق مرتفع خودداری کنند.

افراد باید این نکته را مد نظر قرار دهند که کودکان و نوزادان نسبت به تغییر شرایط محیط حساس تر هستند و باید در طول سفر به آن ها توجه بیشتری کرد.

منبع: روزنامه جام جم

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 105875 -1 -1

دانش و فناوری
پزشکی
ورزشی
جوانان
نوجوانان
بانوان
ادب و هنر
فرهنگی
اجتماعی
سیاسی
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse