مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ جمعه ۱ تير -اِجُّمعَة ٨ شوال ١٤٣٩ - Friday June 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  1644   بازدید    تاریخ درج مطلب  16/2/1388    
 
 
چگونه شخصيت خود را دوست داشتني کنيم؟

اکثر ما دوست داريم ديگران دوستمان داشته باشند انگار زندگي بهتر مي شود اين که ديگران دوستمان داشته باشند يا نه کاملاً به خود ما بستگي دارد به اين که چگونه رفتار مي کنيم و چگونه با ديگران کنار مي آييم خيلي وقت ها آن طور که بايد با مردم برخورد صحيح نداريم ما مي گوييم مي خواهيم ديگران ما را همين طور که هستيم دوستمان داشته باشند. اين بدان معناست که ما کارهاي را که بايد انجام بدهيم نمي دهيم و قصد تغيير دادن راه و روش خود را نيز نداريم خيلي راحت مي گوييم چرا نمي توانند من را همين طور که هستم بپذيرند و دوست داشته باشند؟ واقعيت اين است که براي آنکه دوستمان بدارند بايد دوست داشتني باشيم. دوست داشتني شدن کار زياد سختي نيست براي شروع بهتر است وقتي با ديگران روبرو مي شويد لبخند بزنيد و با روي باز با آنها صحبت کنيد رفتاري دوستانه و صميمي داشته باشيد از مشکلات آنها با خبر شويد و سعي کنيد درکشان نماييد و به احساساتشان توجه کنيد. وقتي با ديگران رو به رو مي شويد بلافاصله سلام کنيد منتظر نمانيد آنها سلام کنند آنها را به اسم کوچک صدا بزنيد نشان دهيد که از ديدنشان خوشحال هستيد. طوري رفتار کنيد که انگار از زندگي حسابي لذت مي بريد هميشه به خوبي ها فکر کنيد حتي اگر زياد هم مايل نيستيد خود را مثبت نشان دهيد هرگز شکايت نکنيد و غر نزنيد.

جذاب باشيد:

جذابيت چيزي سواي زيباي است. شخصي مي تواند زيبا باشد ولي هرگز جذاب نباشد و همچنين مي تواند جذاب باشد ولي زيبا نباشد طرز سلوک آدمي انتخاب لباس ها، حالت هاي رواني و ….در اين امر، موثر است.
اگر مي خواهيد فردي موفق و نافذ در قلب ها باشيد و از موفقيت لذت ببريد نخست بايد با خودتان ارتباط صحيح برقرار کنيد. زيرا معني و مفهوم رويداد هاي زندگي را خودتان تأيين مي کنيد.

تميز و مرتب باشيد

وقتي تميز و مرتب باشيد اين هماهنگي شما را جذاب مي کند. آن چه مهم است تميز و مرتب بودن در عين سادگي است. افرادي که به آراستگي خود توجه ندارند از جذابيت و نفوذ خود بر ديگران مي کاهند. بيشتر افراد براي آن که جذاب باشند شلوغ مي کنند و مدام حرف مي زنند و اين بزرگترين اشتباه براي جذاب بودن است. چرا كه نگفتن صلاح است، کم گفتن طلا است، پر گفتن بلا است.

تأثير سکوت

سکوت تأثير رواني فوق العاده اي دارد و شما را با شخصيت تر و عاقل تر و قابل اعتماد تر معرفي مي کند که براي ايجاد صميميت و تداوم آن زمينه مساعدي است. ولي سکوت نبايد ناشي از خجالت و عدم اعتماد به نفس باشد. در اين صورت از جذابيت مي کاهد. وقتي نرم و با لطافت و متانت صحبت کنيد نخستين گام براي جذاب بودن را برداشته ايد. داد و فرياد راه نيندازيد. آدم هاي عصبي و خشن براي صميميت، نامناسب هستند و هرگز جذاب نخواهد بود.

مودب باشيد

افراد بي ادب که ظاهري آراسته دارند هرگز مورد علاقه ديگران نخواهند بود. اگر صبح ناراحت و کسل از خواب بيدار شده ايد به جاي آرامي برويد و به آهستگي با خود تکرار کنيد: من خوشحالم، مي مي خواهم شاد و جذاب باشم. يا در هنگام برخاستن از خواب به راز و نياز با پروردگارتان بپردازيد و در ادامه بگوييد: امروز سلامتي، موفقيت شادي، زيبايي، جذابيت و صميميت به من تعلق دارد و آن گاه در طلب اين خواسته ها گام برداريد. هميشه تبسم کنيد ولي شوخي زيادي از جذابيت مي کاهد. در تبسم، سنگيني و متانت است و جذابيت ولي در خنده و شوخي بي مورد سبکي و کاهش جذابيت.

قاطع باشيد

قاطع باشيد و هدف هاي تان را مشخص کنيد افراد مصمم و پر تلاش، چون هميشه داراي برنامه ريزي منظمي هستند، داراي جذابيت زيادي مي باشند. آن ها با اعتماد به نفس به ايجاد روابط صميمانه خود ادامه مي دهند. هديه دادن فوران و انفجار صميميت است. به ويژه اگر طرف مقابل انتظار اين هديه را نداشته باشد و هرگز اهميتي ندارد که هديه چه نوع يا جنسي باشد. مهم اهميت دادن به طرف مقابل است. مواظب صحبت ها و افکارتان باشيد زيرا ذهن نيمه هوشيارتان هر اعتقادي را که به زبان بياوريد، در خود حفظ مي کند و آن را مي پذيرد با صحبت هاي شيرين و دلچسب روحيه خود را تقويت و شاد کنيد و از واژه هاي نمي توانم و نمي شود و ….. هرگز استفاده نکنيد و به اين فکر باشيد که مي خواهيد روز خوبي را در کنار خانواده و دوستان با شادي بگذرانيد.

منبع: سايت پزشكان

 

 

 

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :3.9 از 5 امتياز است.


12345
15 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 1064 -1 -1

جامعه شناسی
روانشناسی
آسیب شناسی اجتماعی
خانواده
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse