مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ سه شنبه ۱ آبان -اِثَّلاثا ١٢ صفر ١٤٤٠ - Tuesday October 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  308   بازدید    تاریخ درج مطلب  30/6/1396    
 
 
یک حس قشنگ به اسم خوشبختی

هرگاه دل انسان شاد و احساسش نسبت به زندگی مثبت باشد خوشبخت خواهد بود هر چند به لحاظ ظاهر و از نگاه دیگران زندگی روبراه نباشد. بنابراین یکی از مهم‌ترین راه‌های خوشبختی داشتن احساس خوب است. باید این احساس خوب را تقویت کرد. باید به احساس توجه نمود. در مورد سالمندان هم گاهی می‌بینیم همه چیز زندگی را برایشان فراهم نموده‌ایم باز هم راضی و خرسند نیستند این بدان علت است که به احساسشان توجه نکرده‌ایم. توجه به احساس کودکان، سالمندان و خودمان مهم‌تر از روبراه کردن استانداردهای زندگی است. احساس خوب داشتن و احساس خوشبخت بودن، از خوشبختی واقعی که در استانداردهای روانشناسی و جامعه‌شناسی تعریف می‌شود در ایجاد روح و روان سالم، حتی جسم سالم مؤثرتر است. احساس خوشبختی چیز کمی نیست و باید برای تقویت آن و از بین بردن موانع آن تلاش کرد.

احساس خوب را تشخیص بدهیم

برای تقویت خوشبختی باید احساس خوب را تقویت نمود و برای تقویت احساس خوب، قطعا باید سلیقه و مزاج فرد در نظر گرفته شود اما باید مراقبت نمود تا احساسات کاذب عقل و زندگی ما را تحت تأثیر خود قرار ندهند. بر فرض مثال اگر دل را در مادیات رها کنیم و دائما در فضاهایی مثل بازارها پرسه بزنیم و با افراد مادی‌گرا معاشرت کنیم دل بیمار می‌شود و احساس خوب را فقط در مادیات جستجو می‌کند اگر چنین اتفاقی افتاد احساس خوب هیچ‌گاه هم به دست نخواهد آمد. در این صورت احساس خوب داشتن معادل خوشبختی نخواهد بود. احساس خوب وقتی معادل خوشبختی است که دل از انحرافات پاک باشد.

احساس خوب را تقویت کنیم

اگر احساس خوب شما در مسیر درست خود قرار دارد و عقلتان از آن حمایت می‌کند نسبت به آن بی توجه نباشید و آن را فدای مسائل دیگر نکنید. همین روزهایی که در انتظار روزهای خوشی در آینده با بی‌حوصلگی سپری می‌شود، بهترین روزهای زندگی شماست. همین روزها را با احساس خوب سپری کنید. بی‌توجهی به احساس رضایت و خوشبختی، موجب یاس و خستگی و بیماری‌های عصبی خواهد بود.

احساس بد را درمان کنیم

هر روز در بخش تغذیه با هشدارهایی مواجه هستیم که ما را از خوردن چیزهای مضری که سرطان‌زا هستند نهی می‌کند. اما از توجه به احساساتی که سرطان‌زا هستند غافلیم. گاهی یک احساس بد یا احساس بد بودن چنان پیشرفت می‌کند که روی تمام زندگی ما سایه می‌اندازد. وقتی احساسات منفی پیشرفت می‌کند بیش از هر سم مهلک یا غذای سرطان‌زا، دشمن جان می‌شود. عذاب وجدان یکی از مهم‌ترین احساسات منفی است که دشمن آرامش و شادی است. کسی که نمی‌تواند خودش را ببخشد و خود را بد می‌داند هیچ‌گاه قلبا و واقعاً شادی را تجربه نخواهد کرد. باید احساسات بد خودمان را بشناسیم با آن‌ها رودررو شویم اگر می‌توانیم اشتباهاتی را جبران کنیم تا آن‌ها را برطرف کنیم این کار را جدی بگیریم. یا اگر ممکن است با کارهای خوب دیگر این احساسات منفی را از خودمان دور کنیم. به هر حال برای از بین بردن آن احساسی که در اعماق قلبمان ریشه کرده و گاهی بدون آنکه متوجه باشیم آزارمان می‌دهد و حتی موجب بیماری‌های عصبی در وجودمان می‌شود، باید اقدام کرد.

منبع: روزنامه آرمان

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 108774 -1 -1

جامعه شناسی
روانشناسی
آسیب شناسی اجتماعی
خانواده
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse