مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ سه شنبه ۱ آبان -اِثَّلاثا ١٢ صفر ١٤٤٠ - Tuesday October 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  142   بازدید    تاریخ درج مطلب  24/7/1396    
 
 
برگ میوه گلابی میگرن را شفا می دهد

گلابی میوه ای است سبزرنگ متمایل به زرد، آبدار و مخروطی شکل و دارای طعمی خوش و معطر است. میوه گلابی بعد از سیب، مهمترین میوه دانه دار به شمار می آید، قسمت های مورد استفاده درخت میوه گلابی عبارتند از: میوه، برگ، پوست درخت و شکوفه آن.

گلابی میوه ای است که به آسانی هضم می شود و جذب بدن میگردد و دانه های ریز موجود در گلابی، موجب پاک کردن روده ها می شود.

میوه گلابی حاوی ویتامینهای آ - ب ۱ - ب ۲ - ب ۳- ث و مواد معدنی کلسیم، پتاسیم، آهن، فسفر و منیزیم می باشد.

گلابی دارای اثر ضد عطش، شادی اور، دافع اخلاط خونی، زیاد کننده آب بزاق، نیرو بخش، مدر، صفرابر و سنگ آور است.

مصرف دم کرده برگ گلابی اثر تقویت کننده در اعصاب و رفع خستگی، میگرن، نا آرامی خواب و ضد ورم کلیه دارد. مصرف میوه گلابی و همچنین دم کرده شکوفه های درخت آن در تقویت کار دستگاه قلبی اثر سودمند دارد.

خوردن میوه رسیده گلابی برای افرادی که از سوء هاضمه رنج می برند نافع است. صرف کردن میوه گلابی بعد از غذا اثر ادرارآور خوبی دارد بنابراین افرادی که به عدم دفع ادرار مبتلا می باشند میتوانند با استفاده ان به درمان خود کمک کنند.

مصرف گلابی برای افرادی که مبتلا به بیماری هایی نظیر؛ چسبندگی پلاکت های خون، تلخی دهان، مسمومیت به خصوص ناشی از قارچ، زخم روده و اثنی عشر، دیابت، احتقان بینی، صرع، اسید اوریک، کلسترول، تصلب شرایین، رماتیسم، کمخونی، قطره قطره آمدن ادرار و ناراحتیهای خون مبتلا میباشند می تواند نافع بوده و حتی اثر درمانی در این اشخاصی ظاهر نماید. مصرف دو مثقال از تخم گلابی اثر دفع کننده انگل روده ها و معده را دارد.

خوردن میوه گلابی موجب تقویت اعصاب، کلیه ها، روده ها و نیروی جنسی شده و برای اشخاصی که ضعیف می باشند میوه توانبخشی محسوب می شود. آب گلابی رسیده برای اطفال شیرخوار بسیار مفید و مسهل نیرومندی است. خوردن گلابی موجب نیکویی صورت و آرامش و سکون دل است و به علت دارا بودن ارسنیک، رعشه را درمان می کند.

جوشانده برگ درخت گلابی، ورم مثانه، وجود باکتریها در ادرار، و - جورد سنگ در مجرای ادرار، تکرار ادرار پی درپی، سوزش مجرای ادرار و بیماریهای دستگاه تنفس را برطرف می کند. بدین منظور ۱۰۰ گرم برگ جوان درخت گلابی را در یک لیتر آب به مدت ۲۰ دقیقه دم کنید و آن را هر صبح و ظهر و شسب هر دفعه ۱ تا ۲ استکان تناول نمایید و همچنین دم کرده برگ درخت گلابی، داروی شفابخش برای رفع بی خوابی است و بیماری میگرن را تسکین می دهد.

منبع: مجله پزشکی آسان طب

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 109760 -1 -1

تغذیه
بیماری ها
داروشناسی
سلامت جامعه
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse