مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ سه شنبه ۳۰ بهمن -اِثَّلاثا ١٣ جمادي الثانيه ١٤٤٠ - Tuesday February 2019
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  350   بازدید    تاریخ درج مطلب  19/9/1396    
 
 
رئیس بهزیستی بیله سوار:بیشترین معلولان بیله‌سوار جسمی حرکتی و ذهنی هستند/ اقدامات بهزیستی برای معلولان افزایش یافته است
رئیس بهزیستی بیله‌سوار گفت: بیشترین معلولان بیله‌سوار جسمی- حرکتی و ذهنی هستند و اقدامات بهزیستی برای حمایت از معلولان شهرستان بیله‌سوار افزایش یافته است.

توحید هژیر با اشاره به اینکه 907 معلول در سطح شهرستان بیله‌سوار شناسایی شده و تحت پوشش بهزیستی هستند اظهار کرد: از این تعداد 330معلول جسمی- حرکتی ، 260 معلول ذهنی، 154 معلول شنوایی و گفتاری،73 معلول بینایی، 71معلول روانی، 92 معلول نیز بینایی هستند که بیشتر آنها معلولان جسمی- حرکتی و ذهنی هستند.
وی با اشاره به اینکه اقدامات حمایتی ویژه معلولان از سوی بهزیستی افزایش یافته است گفت: پرداخت کمک هزینه ازدواج به پنج معلول به مبلغ 50میلیون تومان، ساخت و تعمیر اندام مصنوعی برای ۹ نفر با اعتبارچهار میلیون و500هزار تومان، معرفی 9معلول برای معافیت سربازی و نیز پلاک ویژه معلولان برای سه نفر، از جمله اقدامات انجام شده است.


رئیس بهزیستی بیله‌سوار عنوان کرد: امسال23 معلول شهرستان از انشعابات رایگان آب، برق،گاز و عوارض شهرداری بهره‌مند شده‌اند و حق بیمه ۲۹ تن از آنان که به صورت کارفرمایی یا خویش‌فرمایی واریز می‌شد به مبلغ 17میلیون و 200 هزار تومان پرداخت شده است.
رئیس بهزیستی بیله‌سوار گفت: پرداخت کمک هزینه ایاب وذهاب معلولان به ۴۶نفر به مبلغ دو میلیون و 900 هزار تومان و مناسب‌سازی محل زندگی معلولان وسرویس بهداشتی ۹معلول به مبلغ هفت میلیون و 650هزار تومان در هفت ماهه امسال صورت گرفته است.
وی با اشاره به آخرین نتایج تحقیقات علمی تصریح کرد: از مهمترین علل معلولیت در جهان، عدم واکسیناسیون،کمبود امکانات بهداشتی، نبود رژیم غذایی مطلوب، بالا بودن سن مادر و درمعرض انواع اشعه قرار گرفتن مادران باردار است که باید آموزش‌های لازم به مادران و خانواده‌ها به درستی انجام شود.
هژیر افزود: مراسم روز جهانی معلولان و همایش تجلیل از خیرین شهرستانی با حضور مسؤولان شهرستانی در روز جهانی معلولان برگزار و در این همایش از معلولان خلاق و نمونه در حوزه‌های مختلف و نیز خیرین حوزه بهزیستی تجلیل شد.

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :4.0 از 5 امتياز است.


12345
1 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 111486 -1 -1

اردبيل
بيله سوار
پارس آباد
خلخال
كوثر
گرمي
مشكين شهر
نمين
نير
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse