مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ سه شنبه ۳۰ بهمن -اِثَّلاثا ١٣ جمادي الثانيه ١٤٤٠ - Tuesday February 2019
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  292   بازدید    تاریخ درج مطلب  28/9/1396    
 
 
فرماندار بیله سوار:فضای مطالعه در بیله‌سوار با احداث کتابخانه‌های روستایی افزایش می یابد

فرماندار بیله سوار گفت: با تکمیل کتابخانه عمومی در حال ساخت شهرستان و توسعه احداث کتابخانه های روستایی فضای مطالعه در شهرستان بیله‌سوار افزایش خواهد یافت.
آرام حلیم در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بیله‌سوار با بیان اینکه سرانه عضویت جمعیت باسواد شهرستان در کتابخانه‌های عمومی منطقه 11 و نیم درصد است اظهار کرد: با تکمیل کتابخانه عمومی در حال ساخت شهرستان و توسعه کتابخانه‌های روستایی این سرانه در شهرستان بیله‌سوار افزایش خواهد یافت.
وی افزود: تاکنون برای احداث بزرگترین کتابخانه شهرستان‌های استان در بیله‌سوار یک میلیارد و 850میلیون تومان هزینه شده و امسال نیز 350 میلیون تومان برای اتمام کتابخانه در نظر گرفته شده است.


فرماندار بیله سوار با اشاره به اینکه توسعه احداث کتابخانه‌های روستایی شهرستان در اولویت است عنوان کرد: با حمایت خیرین، احداث کتابخانه‌ها در روستاهای انجیرلو،گوگ تپه، مرادلو و فولادلو نیز انجام خواهد شد.
رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی بیله‌سوار گفت: براساس افق چشم‌انداز 1404 فضای لازم برای مطالعه هر 100 نفر باسواد برای کتابخوانی باید 8 متر مربع باشد که این آمار در شهرستان بیله‌سوار 3 متر مربع است.
وی افزود: بیش از 55 هزار نسخه کتاب در کتابخانه‌های عمومی بیله‌سوار در دسترس است و بیشترین عضو کتابخانه‌های عمومی شهرستان، کودکان و نوجوانان هستند که 47 درصد اعضای کتابخانه‌های عمومی شهرستان را تشکیل می‌دهند.
حلیم گفت:جذب نیروی انسانی در کتابخانه‌های عمومی شهرستان، تجهیز کتابخانه در حال تکمیل بیله‌سوار و توسعه حمایت خیرین در راستای ساخت کتابخانه‌ها در روستاها باید در اولویت قرار گیرد تا شاهد افزایش سرانه فضای کتابخانه‌ها و افزایش آمار مطالعه کتاب از سوی کتابخوانان شهرستان باشیم.

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 111713 -1 -1

اردبيل
بيله سوار
پارس آباد
خلخال
كوثر
گرمي
مشكين شهر
نمين
نير
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse