مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ سه شنبه ۳۰ بهمن -اِثَّلاثا ١٣ جمادي الثانيه ١٤٤٠ - Tuesday February 2019
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  307   بازدید    تاریخ درج مطلب  26/10/1396    
 
 
فرماندار بیله سوار:حمایت از طرح‌های موفق با محوریت مردم در کاهش اعتیاد موثر است

فرماندار بیله‌سوار گفت: باید با نگاه کارشناسی به مسائل و استفاده از طرح‌های موفق با محوریت مردم در مبارزه با کاهش اعتیاد قدم برداشته شود.
آرام حلیم در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان بیله‌سوار با اشاره به اینکه اولویت آموزش جامعه هدف در بحث اعتیاد باید نسل جوان باشد اظهار کرد: باید با نگاه کارشناسی به مسائل و استفاده از طرح‌های موفق با محوریت مردم در مبارزه با کاهش اعتیاد قدم برداشته شود.
وی افزود: تا زمانی که ایده‌ها و شیوه‌های نوین در مبارزه با آسیب‌های اجتماعی از جمله اعتیاد اتخاذ نشود، سونامی فروپاشی اجتماعی همچنان جامعه را تهدید خواهد کرد.


فرماندار بیله‌سوار، دانش‌آموزان، جوانان، دانشجویان و محیط‌های کارگری را از آسیب‌پذیرترین اقشار در اعتیاد برشمرد و تصریح کرد: شخصیت‌پذیری جوانان در مرحله دانش‌آموزی و دانشجویی شکل می‌گیرد و بر همین اساس نقش دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش در تربیت و اطلاع‌رسانی در خصوص آسیب‌های اجتماعی از جمله اعتیاد ضروری است.
وی آگاهی‌سازی جوانان و نوجوانان و خانواده‌ها با آثار سوء اعتیاد به مواد مخدر را از ابزارهای مهم در پیشگیری از اعتیاد بیان کرد و ادامه داد: خروجی اقدامات کار گروه و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر باید در راستای تعدیل وضع موجود در جامعه باشد.
حلیم با اشاره به اینکه تعداد پرونده‌ها در حوزه مواد مخدر در شهرستان در 9 ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته افزایش 27درصدی داشته است اضافه کرد: در این مدت هفت و نیم کیلوگرم انواع مواد مخدر در سطح شهرستان کشف و ضبط شده که نسبت به سال گذشته 230 درصد افزایش یافته و در این مدت میزان دستگیری‌ها نیز 32 درصد افزایش داشته است.
وی با اشاره به اینکه در سال‌جاری 243 نفر معتاد در دو مرکزMMT فعال در شهرستان بیله‌سوار تحت درمان قرار می‌گیرند عنوان کرد: از این تعداد 32 نفر موفق به ترک اعتیاد شده‌اند و برای افرادی که ترک اعتیاد آنها بیش از یک سال از سوی مراکز تأیید شود، تسهیلات اشتغالزایی به مبلغ 20میلیون تومان ارائه می شود.
فرماندار بیله‌سوار با اشاره به مرزی بودن و حساسیت ویژه شهرستان در قاچاق مواد مخدر افزود: با پیگیری شخص استاندار دستگاه ایکس ری کامیونی به گمرک بیله‌سوار اختصاص می‌یابد که البته پیشتر نیز ایکس ری مسافری در فصل پاییز در همین گمرک نصب شده است.
حلیم گفت: خانواده کلیدی‌ترین نهاد مؤثر در پیشگیری از اعتیاد در جامعه است و برپایی نمایشگاه‌ها و گفتمان‌های علمی و داشتن ارتباط تنگاتنگ با نسل جوان و شناخت ذائقه آنان برای ساختن نسل آینده، نمود عینی کار عملی برای کنترل و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است.

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 112713 -1 -1

اردبيل
بيله سوار
پارس آباد
خلخال
كوثر
گرمي
مشكين شهر
نمين
نير
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse