مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ سه شنبه ۲ بهمن -اِثَّلاثا ١٥ جمادي الاولي ١٤٤٠ - Tuesday january 2019
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  133   بازدید    تاریخ درج مطلب  29/12/1396    
 
 
استاندار اردبیل:۲۵ هزار هکتار از اراضی کشاورزی اردبیل مجهز به سیستم آبیاری نوین می‌شوند

استاندار اردبیل گفت: برنامه‌ریزی شده تا در طی دو سال آینده سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل 25 هزار هکتار از اراضی کشاورزی را به سیستم‌های نوین آبیاری بارانی مجهز کند.
اکبر بهنام‌جو در دیدار با معاون وزیر جهاد کشاورزی و مسؤولان سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل با اشاره به اینکه یکی از مهمترین راهکارهای توسعه و رونق بخش کشاورزی استان توسعه سیستم‌های نوین آبیاری بارانی در استان است، اظهار کرد: برنامه‌ریزی شده تا در طی دو سال آینده سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل 25 هزار هکتار از اراضی کشاورزی را به سیستم‌های نوین آبیاری بارانی مجهز کند.
وی گفت: بررسی‌های کارشناسی نشان می‌دهد که استان اردبیل استعداد بالقوه‌ای را در توسعه سیستم‌های نوین آبیاری منطقه در استان دارد و باید این استعداد تقویت شود.


استاندار اردبیل ادامه داد: متوسط میزان درآمد مردم استان نسبت به سایر استان‌های کشور در سطح پائینی قرار داد و با توجه به اینکه استان اردبیل قطب کشاورزی است و قشر قابل توجهی از جمعیت آن از طریق کشاورزی امرار معاش می‌کنند می‌بایست به دنبال راهکارهایی باشیم تا بتوانیم میزان درآمد سرانه خانوارهای استان را افزایش دهیم.
بهنام‌جو تصریح کرد: زمانی می‌توانیم به این مهم دست یابیم که اقدامات عملی و کارسازی در راستای توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی در استان صورت بگیرد تا ضمن جلوگیری از هدر رفت محصولات تولیدی کشاورزی زمینه‌های اشتغال و درآمد را فراهم سازد.
وی افزود: مسؤولان و دست اندرکاران تولید می‌بایست توجه ویژه‌ای به صادرات محصولات کشاورزی داشته باشند و با پرداخت تسهیلات و یارانه‌ها می‌توان زمینه‌های توسعه و رونق کشاورزی را در بخش صادرات فراهم ساخت.
استاندار اردبیل با اشاره به پروژه عظیم اراضی پایاب سد خد اآفرین دردشت مغان اضافه کرد: با اجرای این پروژه ارزشمند یک و نیم میلیون تن به میزان محصولات کشاورزی استان اضافه خواهد شد.
بهنام‌جو گفت: باید به این نکته توجه داشت که این اراضی به عشایر توانمندی واگذار می‌شود که کار اصلی آنان دامداری بوده و هیچ گونه سر رشته ای از کار کشاورزی ندارند به همین دلیل انتظاری که از متولیان ومسؤولان داریم این است که میزان سطح علمی و تخصصی عشایر را بالا ببرند و آنان را با اصول و فنون کشت و زراعت آشنا نمایند و با نظارت‌های دقیق و مستمر کارشناسی این طرح را با موفقیت به اتمام برسانند.
وی از معاون وزیر در امور زراعت درخواست کرد تا در اولین فرصت مشکل عدم وجود تعادل در حق و حقوق کارکنان جهاد کشاورزی استان نسبت به سایر دستگاه‌های دولتی را به وزیر محترم جهاد کشاورزی برساند تا نسبت به ترمیم آن تلاش نمایند.

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 114246 -1 -1

اردبيل
بيله سوار
پارس آباد
خلخال
كوثر
گرمي
مشكين شهر
نمين
نير
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse