مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۹ سه شنبه ۸ مهر -اِثَّلاثا ١١ صفر ١٤٤٢ - Tuesday September 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  631   بازدید    تاریخ درج مطلب  2/1/1397    
 
 
طرح تشدید نظارت بهداشتی دامپزشکی در اردبیل آغاز شد

مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل از اجرای طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی بر فرآورده‌های خام دامی در ایام ماه مبارک رمضان خبر داد.

صادق صالحی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی بر فرآورده‌های خام دامی در ایام ماه مبارک رمضان در سطح استان اردبیل و به مدت یک ماه اجرایی می‌شود.

وی گفت: این طرح در قالب 41 پرسنل فنی و متخصص در امر بازرسی در مرکز استان و شهرستانها و با ساماندهی 28 اکیپ ثابت و سیار دامپزشکی اجرا می‌شود.

مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل با بیان اینکه در این ایام میزان تقاضا برای فرآورده‌های خام دامی و گوشت قرمز و سفید افزایش می‌یابد، تصریح کرد: از عموم شهروندان درخواست می‌کنیم تا فرآورده‌های خام دامی مورد نیاز خود را به صورت بسته‌بندی و از مراکز معتبر و تحت نظارت دامپزشکی تهیه کنند.

صالحی افزود: لازم است مردم به هنگام خرید حتماً به تاریخ تولید، انقضاء، مهر بهداشتی دامپزشکی و برچسبی که روی لاشه‌های دامی استحصالی از کشتارگاه‌ها الصاق می‌شود دقت لازم و کافی داشته باشند.

وی به حساسیت وظایف دامپزشکی در جهت ارتقاء سلامت و بهداشت عمومی جامعه تأکید کرد و ادامه داد: مردم به عنوان همیاران دامپزشکی می‌توانند با مشاهده موارد مشکوک مراتب را به ادارات دامپزشکی در سراسر استان گزارش نمایند و مطمئن باشند که در اسرع وقت به موضوع رسیدگی و با خاطیان بدون اغماض برخورد خواهد شد.

مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل با اشاره به اینکه دامپزشکی در بحث زیرساخت‌ها یکی از ارگان‌های تأثیرگذار جامعه است، بیان کرد: محوری‌ترین فعالیت دامپزشکی در حوزه نظارت بر بهداشت عمومی جامعه و امنیت غذایی مردم انجام می‌گیرد و نظارت بهداشتی بر فرآورده‌های خام دامی لازمه رسیدن به هدف تغذیه یک جامعه سالم است.

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 114742 -1 -1

اردبيل
بيله سوار
پارس آباد
خلخال
كوثر
گرمي
مشكين شهر
نمين
نير
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse