مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۹ سه شنبه ۸ مهر -اِثَّلاثا ١١ صفر ١٤٤٢ - Tuesday September 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  602   بازدید    تاریخ درج مطلب  2/1/1397    
 
 
مدیر عامل شرکت برق اردبیل:امسال ۱۰ درصد کمبود برق خواهیم داشت/ صنایع همکاری کنند

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل گفت: با توجه به شرایط اقلیمی و کم‌‌آبی موجود در کشور ۵۰ درصد از نیروگاه‌های برق‌آبی کشور ازچرخه تولید خارج شده‌اند و ما امسال با ۱۰ درصد کمبود برق مواجه خواهیم بود.

 حسن محمدی در هفتمین سمینار پاسخگویی بار جهت کاهش پیک مصرف در سال ۹۷ ویژه صنایع که در سالن اجتماعات شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به شرایط اقلیمی و کم‌‌آبی موجود در کشور ۵۰ درصد از نیروگاه‌های برق‌آبی کشور ازچرخه تولید خارج شده‌اند و ما امسال با ۱۰ درصد کمبود برق مواجه خواهیم بود.

وی گفت: با توجه به اینکه امسال افزایش ۶ درصدی مصرف برق در کشور پیش‌بینی می‌شود تامین این مقدار نیازمند همکاری تمامی مصرف‌کنندگان به ویژه صنایع و کشاورزان است.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل تصریح کرد: سال گذشته هیچ گونه خاموشی ناخواسته در شبکه برق‌رسانی در سطح استان نداشتیم اما امسال وضعیت با توجه به افزایش مصرف و خشکسالی موجود در کشور قدری متفاوت‌تر است.

محمدی افزود: صنایع می‌توانند با تغییر ساعت مصرف برق کمک‌شایانی به ما کنند ه در این خصوص در سال گذشته حدود یک میلیارد تومان پاداش به صنایع و کشاورزانی که در ساعات پیک مصرف میزان مصرف خود را در حد صفر کاهش دادند، پرداخت کرده‌ایم.

معاون فروش و خدمات مشترکین برق استان اردبیل نیز در این مراسم بیان کرد: حدود ۴۰ درصد از مصرف انرژی برق در استان در بخش خانگی است در حالیکه این میزان در بخش تولید و صنایع حدود ۲۲ درصد است.

رئوف حسن‌پور با اشاره به اینکه ۱۶ درصد از مصرف برق در بخش کشاورزی است تاکید کرد: در کل بیش از ۵۲۸ هزار مشترک در سطح استان وجود دارد که مجموعه توزیع نیروی برق استان در حال خدمات‌رسانی به آنها است.

وی با تاکید بر اینکه قیمت تمام شده برق در کشورهای توسعه یافته بسیار بیشتر از ایران است، گفت: قیمت تمام شده برق به فاکتور‌هایی مانند هزینه سوخت، تبدیل انرژی در نیروگاه‌های انتقال برق، شرکت‌های توزیع و هزینه‌های توزیع برای خدمات مشترکین وابسته است که لازم است به صورت صحیح مدیریت شود.

در پایان این مراسم از ۲۵ صنعتگر، تولیدکننده و کشاروز استان اردبیل که در مصرف برق در زمان پیک مصرف همکاری لازم را با اداره برق داشتند تجلیل به عمل آمد.

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 114747 -1 -1

اردبيل
بيله سوار
پارس آباد
خلخال
كوثر
گرمي
مشكين شهر
نمين
نير
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse