مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۹ پنج شنبه ۳ مهر -اِلخَميس ٦ صفر ١٤٤٢ - Thursday September 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  743   بازدید    تاریخ درج مطلب  2/1/1397    
 
 
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل:مثلث حمایت از کالای ایرانی مردم، مسؤولان و تولید‌کنندگان ایرانی هستند

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل گفت: مثلث حمایت از کالای ایرانی با حضور مردم، مسئولین و تولید کننده ایرانی تکمیل می شود.

هاشم مظفری اظهار کرد: مثلث حمایت از کالای ایرانی و تحقق اهداف شعار سال با حضور مردم، مسؤولین و تولید کننده ایرانی تکمیل می‌شود.

 وی افزود: قریب به یک دهه است که شعار سال ازسوی مقام معظم رهبری رنگ و بوی اقتصادی به خود گرفته تا از یک طرف اهمیت و نقش اقتصاد به عنوان پایه و اساس پیشرفت جامعه برجسته شده و از طرفی دیگر برنامه‌ریزی‌های کشور بر اساس شعار سال هماهنگ شود.

 مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل تصریح کرد: در سال‌های قبل نوک پیکان مطالبه‌گری به سمت مسؤولان بوده، در حالیکه در سال جاری که از طرف معظم‌له تحت عنوان «حمایت از کالای ایرانی» مزین شده است، مردم و بنگاه‌های اقتصادی نیز در تحقق شعار سال مسئولیت دارند و به عبارتی بهتر مردم به عنوان مطالبه‌گران و بنگاه‌های اقتصادی به عنوان عرضه‌کنندگان و مسؤولان کشور در مقابل تحقق شعار سال دارای تکالیفی هستند.

مظفری عنوان کرد: مطالعه تاریخ بسیاری از کشورهایی که هم اکنون به عنوان ابر قدرت‌های اقتصادی از آنها یاد می‌شود، نشان می‌دهد مردم و فعالان اقتصادی این کشورها در شرایط بحران‌های اقتصادی، با تقویت شعارهای میهن‌پرستی به کمک نظام حاکم خود آمده و در گذر از بحران‌های اقتصادی ایفای نقش نموده‌اند.

وی ادامه داد: در حالی ایران به یک کشور وارد کننده تبدیل شده که توانایی تولید بسیاری از اقلام وارداتی را در کشور دارا است و چنانچه مردم، کالای خارجی که مشابه آن در داخل تولید می‌شود را تحریم نموده و به استفاده از کالای ایرانی با کیفیت اقبال نشان دهند، بدون شک ضمن تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی، از خروج میلیاردها دلار سرمایه جلوگیری کرده و ضمن افزایش تولید و اشتغال در جامعه، ریشه بسیاری از مشکلات ساختاری اقتصاد کشور از این مسیر مرتفع می‌شود.

نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان اردبیل تشریح کرد: بایستی این واقعیت بزرگ را بپذیریم که انسان با خصوصیات اقتصادی خلق شده و یک انسان اقتصادی در خرید کالا به دنبال حداکثر کردن مطلوبیت با پرداخت هزینه کمتر است.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل با اشاره به نقش بارز مسؤولان کشوری در حمایت از کالای ایرانی گفت: از همین رو نمی‌توان بار سنگین تحقق شعار سال را فقط بر اساس فرهنگ‌سازی و تقویت روحیه میهن‌پرستی مردم دنبال نمود.

مظفری  افزود: مسؤولان کشوری اعم از قوه مجریه، قوه مقننه و قوه قضائیه هر کدام به سهم خود نقش بارزی در حمایت از کالای ایرانی بر عهده دارند و این نظام حاکم بر جامعه است که بایستی فضای کسب و کار مناسب را برای تولید کننده فراهم کند.

وی تاکید کرد: نظام حاکم باید با کنترل شاخص‌هایی همچون تورم، تنش‌های سیاسی، پرهیز از تصمیمات شبانه، ثبات را در اقتصاد کلان تضمین کند و با افزایش کنترل در مبادی مرزی کشور، قاچاق کالا را تقلیل داده و با کاهش هزینه تأمین مالی برای بنگاه‌های اقتصادی بهای تمام شده کالای ایرانی را کاهش و امکان رقابت‌پذیری کالای ایرانی را ارتقاء و با افزایش سطح روابط با کشورهای صاحب فناوری، زمینه انتقال دانش روز در تولید را به کشور تسریع دهند.

نائب رئیس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان اردبیل با اشاره به پیش‌قدمی دولت در تحقق اهداف شعار سال بیان کرد: خود دولت در استفاده از کالای ایرانی پیش‌قدم شود که البته این کار با ابلاغ بخش‌نامه ابتدای سال معاون ریاست جمهوری در مرحله اجرا قرار گرفته است.

وی عنوان کرد: مثلث حمایت از کالای ایرانی با حضور مردم، مسؤولین و تولیدکننده ایرانی تکمیل می‌شود و اگر مردم در قبال خرید کالای ایرانی با کیفیت احساس تکلیف نموده، مسؤولین زیرساخت‌های لازم جهت تولید کالای با کیفیت را فراهم نمایند و ضلع سوم این مثلث با مشارکت بهینه تولید کننده ایرانی تکمیل شود، می‌توان در نهایت به تحقق شعار سال امیدوار بود.

استاد اقتصاد بین‌الملل دانشگاه‌های استان اردبیل گفت: تولیدکننده ایرانی بایستی با بهره‌مندی از دانش و فناوری روز در فرایند تولید، ارتقاء بهره‌وری تولید، کاهش هزینه تمام شده با رعایت حقوق مصرف کننده به سلایق متنوع آنها توجه نموده و با درک پارامترهای یک انسان اقتصادی محصول با کیفیت و قیمت مناسب تحویل مصرف کننده داده و سهم خود را در حمایت از کالای ایرانی ادا نماید.

 

********************

 

گفتگو: مهران عقلمند

 

********************

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 114847 -1 -1

اردبيل
بيله سوار
پارس آباد
خلخال
كوثر
گرمي
مشكين شهر
نمين
نير
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse