مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۹ سه شنبه ۸ مهر -اِثَّلاثا ١١ صفر ١٤٤٢ - Tuesday September 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  592   بازدید    تاریخ درج مطلب  29/12/1396    
 
 
چند حدیث از پیامبر اکرم(ص) درمورد حضرت مهدی(عج)
2
مردى از اهل بیت من خارج مى شود كه نامش مطابق نام من و اخلاقش چون اخلاق من مى باشد، و او جهان را پر از عدل و داد كند.
بخشش مهدى(عج)
ابوسعید خدرى گفت رسول اكرم(ص) فرمود:
یكون عند انقطاع من الزمان و ظهور من الفتن رجل یقال له: المهدى یكون عطاؤه هنیئاً .
در آخرالزمان و موقعى كه آشوبها پدید آید، مردى به قدرت مى رسد كه به او مهدى گفته مى شود كه بخشش او گوارا باشد.
علم مهدى به سنت پیغمبر(ص)
ابو سعید خدرى روایت كرده كه پیغمبر فرمود :
یخرج رجل من اهل بیتى و یعمل سنتى و ینزل الله له البركة من السماء وتخرج الارض بركاتها و تملاء به الارض عدلاً كما ملئت ظلماً و جوراً و یعمل على هذه الامة سبع سنین و ینزل بیت المقدس .
مردى از اهل بیت من به سلطنت خواهد رسید كه به سنت من(آن طور كه باید) عمل نماید و خداوند از آسمان براى وى روزى فرستد و زمین آنچه دارد، بیرون دهد و او زمین را پر از عدل كند چنان كه پراز ظلم و ستم باشد او به بیت المقدس درآید و هفت سال سلطنت نماید.
آمدن وى از جانب مشرق
عبدالله عمر گفت:روزى در خدمت پیامبر(ص) بودیم كه عده اى از جوانان بنى هاشم بیامدند، از مشاهده آن ها دیدگاه پیامبر پر از اشك شد و رنگ مباركش تغییر كرد، اصحاب عرض كردند: یا رسول الله سیماى مباركتان گرفته است ما نمى توانیم شما را بدین حالت ببینیم فرمود:
انا اهل بیت اختارالله لنا الآخرة على الدنیا و ان اهل بیتى سیلقون بعدى بلاء و تشریداً و تطریداُ حتى یأتى قوم من قبل المشرق و معهم رایات سود فیسألون الحق فلا یعطونه فیقاتلون و ینصرون فیعطون ماسألوا فلا یقبلون حتى یدفعوه الى رجل من اهل بیتى فیملاء ها قسطاً كما ملاءها جوراً فمن ادرك ذلك منكم فلیأتهم و لحبواً على الثلج .
ما اهل بیتى هستیم كه خداوند آخرت را براى ما بر دنیا ترجیح داده، بعد از این اهل بیت من مصیبت ها مى بینند و از وطن آواره مى گردند، تا آنگاه كه مردمى از جانب مشرق با پرچم هاى سیاه به طلب حق قیام كنند، این حق را به آن ها نمى دهند تا جنگ كنند، و پیروزى یابند و حق را بگیرند و آن را به مردى از اهل بیت من بسپارند كه دنیا را پر از عدل كند چنان كه از ظلم پر شده باشد هر كس، آن زمان را درك كند به آن ها بپیوندد اگر چه به رفتن از روى برف باشد.
تجدید عظمت اسلام با ظهور او

حذیفه روایت نموده كه از پیغمبر(ص) شنیدم مى فرمود: واى بر این امت از سلطه اى كه پادشاهان ستمگر بر آن ها پیدا مى كنند و آن ها را كشته، و مؤمنین را به وحشت مى اندازند، مگر كسى كه فرمان آن ها را گردن نهد شخص با ایمان به زبان با آن ها مى سازد ولى قلباً از آنان مى گریزد و چون خداوند عزوجل اراده نماید كه عزت اسلام را تجدید كند، شوكت هر ستمگر جبارى را درهم بشكند زیرا خداى توانا قادر است امتى را كه در میان فساد افتاده اند، به ساحل صلاح آورد.
سپس فرمود:اى حذیفه،لولم یبق من الدنیا الا یوم واحد لطول الله ذلك الیوم حتى یملك رجل من اهل بیتى تجرى الملاحم على یدیه و یظهر الاسلام لا یخلف وعده و هو سریع الحساب.
اگر از عمر دنیا جز یك روز نمانده باشد، خداوند آن روز را چندان دراز گرداند تا مردى از اهل بیت من به سلطنت رسد كه با بى دینان جنگ ها كند تا اسلام را آشكار سازد.
رفاه و آسایش مسلمانان در عصر حضرت مهدى(عج)
ابوسعید خدرى از پیغمبر(ص) روایت نموده كه فرمود:یتنعم امتى فى زمن المهدى(ع) نعمة لم یتنعموا قبلها قطّ یرسل السماء علیهم مدراراً و لا تدع الارض شیئاً من بناتها الاخرجته .
امت من در زمان مهدى(عج) چنان در فراخى معیشت به سر برند كه هیچگاه پیش از آن ندیده باشند . آسمان پى در پى بركات خود را براى آنان فرو مى ریزد و زمین آنچه دارد بیرون مى دهد.
سلطنت حضرت مهدى(عج)
ابوهریره روایت كرده كه پیغمبر(ص) فرمود: لولم یبق من الدنیا الا لیلة لملك فیها رجل من اهل بیتى .
اگر از عمر دنیا جز یك شب نماند، در همان شب مردى از اهل بیت من به سلطنت رسد.
خلافت مهدى(عج)
ثوبان از پیامبر اكرم(ص) روایت كرده كه فرمود: نزد گنج شما سه نفر به قتل رسند كه هر سه پسران خلیفه مى باشند و پس از آن دیگر هیچ یك از آن ها خلیفه نمى شود تا آن كه مردمى با پرچمهاى سیاه سررسند و طورى آن ها را به قتل رسانند كه هیچ قومى را بدان وضع نكشته باشند.
ثم یجیئى خلیفة الله المهدى فاذا سمعتم به فأتوه فیبایعوه فانه خلیفة الله المهدى .
سپس خلیفه خدا مهدى بیاید، چون بشنوید كه ظهور نموده به سوى او رو آورید و با او بیعت كنید زیرا او مهدى(عج) خلیفه حقیقى خداوند است .

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 115101 -1 -1

اخلاق
ادیان و مذاهب
مهدویت
اهل بیت (ع)
فلسفه و عرفان
احکام اسلامی
قرآنی
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse