مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۲ فروردين -اِثَّلاثا ٦ شعبان ١٤٤١ - Tuesday March 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  195   بازدید    تاریخ درج مطلب  2/1/1397    
 
 
توزیع ١٦٥٠ جلد قرآن بین مساجد مجری طرح تلاوت نور آذربایجان‌ شرقی

گروه فعالیت‌های قرآنی - مدیرکل ارشاد آذربایجان‌شرقی، از توزیع یک هزار و ٥٠٠ جلد قرآن طرح تلاوت نور و ١٥٠ دوره تفسیر همراه دو جلدی ویژه روحانیون، مدرسان و اساتید مجری این طرح در سطح کانون‌های مساجد تحت پوشش در ماه رمضان خبر داد.

محمدمحمدپور، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان،  از توزیع ١٥٠٠ جلد قرآن طرح تلاوت نور و ١٥٠ دوره تفسیر همراه دو جلدی ویژه روحانیون، مدرسان و اساتید در ارائه مفاهیم و نکات تفسیری مجری این طرح در سطح کانونهای فرهنگی هنری مساجد تحت پوشش درماه مبارک رمضان خبر داد.

وی، وجه غالب برنامه‌های ماه مبارک رمضان را برنامه‌ها و فعالیت‌های گسترده در موضوع قرآن و عترت اعلام کرد و لزوم بهره گیری از مفاهیم و آموزه‌های این کتاب انسان ساز را در ماه ضیافت خداوند مورد تاکید قرار داد.

محمدپور، افزود: اصول حاکم بر برنامه‌های کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور برابر مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، احیای کارکردهای فرهنگی هنری مساجد و مواجهه موثر با تهاجم فرهنگی است.

وی با تأکید بر توجه جدی به عمران معنوی مسجد و فعالیت‌های قرآنی در این مکان مقدس به اجرای طرح تلاوت نور و تفسیر اشاره نمود و گفت: ترویج فرهنگ انس با قرآن کریم و تسهیل امر قرائت، بهره مندی عمومی از مفاهیم والای قرآن کریم و زمینه سازی برای سایر فعالیت‌های قرآنی در مسجد، بخشی از اهداف برنامه‌های قرآنی در سطح کانون های فرهنگی هنری مساجد استان است.

دبیر هیئت هماهنگی و نظارت بر کانون‌های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: تلاوت آیات قرآن به طور مرتب و منظم به صورت صحیح، روانخوانی و ترتیل خوانی قرآن، ایجاد فضای تامل و تدبر در قرآن، جذب هر چه بیشتر اقشار مختلف به خصوص نوجوانان و جوانان به مسجد و نماز و قرآن، شناسایی و تشویق جوانان و نوجوانان مستعد، شناسایی ائمه جماعات جهت بیان مفاهیم قرآنی و نکات تفسیری، از دیگر اهداف این دبیرخانه است.

محمدپور، مساجد مناطق روستایی و محروم را در اولویت برخورداری از خدمات طرح تلاوت نور دانست و گفت: بسیاری از کانونهای فرهنگی هنری مساجد استان طرح تلاوت نور را اجرا می‌کنند، از همین رو و به جهت لزوم رعایت عدالت در توزیع قرآن طرح تلاوت نور و تفسیر همراه دو جلدی، سهمیه ارسال این اقلام، بر اساس پراکندگی تعداد کانونهای موجود در شهرستان ها انجام شده است.

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 115154 -1 -1

اخبار اداره کل
اخبار شهرستان ها
اطلاعیه ها و بیانیه ها
اخبار عمومی
اخبار نماز جمعه استان
اهداف سازمان
چارت سازمانی
معرفی اداره کل تبلیغات اسلامی
تکریم ارباب رجوع
تبیان
دفاتر تابعه
معاونت فرهنگی
معاونت اداری و مالی
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse