مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۲ فروردين -اِثَّلاثا ٦ شعبان ١٤٤١ - Tuesday March 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  234   بازدید    تاریخ درج مطلب  2/1/1397    
 
 
همکاری شرکت فرانسوی با استان اردبیل در تولید گندم‌های مقاوم به کم‌آبی

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اردبیل گفت: با همکاری مشترک مرکز تحقیقات کشاورزی استان اردبیل با شرکت فرانسوی، تولید ارقامی از گندم که مقاوم به کم‌آبی و امراض مختلف باشند، دنبال می‌شود.

 بهمن حسین‌زاده در  بازدید ازمزارع گندم مزارع تحقیقاتی "آراللو"  با اعلام این که شرکت فرانسوی در تولید رقم پرپتانسیل گندم در اردبیل مشارکت خواهد کرد، اظهار داشت: در طی بیست سال گذشته همکاری‌های تنگاتنگی بین مراکز تحقیقاتی استان با یک شرکت فرانسوی با عنوان" فلوریموند دپسرز" صورت گرفته است و هدف از این همکاری معرفی واریته‌هایی از گندم  است که بیشترین میزان عملکرد در واحد سطح را داشته و مقاوم  به آفات و امراض باشد.

وی افزود : یکی از اهداف اساسی که در این همکاری دنبال می‌شود مدیریت در مصرف بهینه آب کشاورزی است. ما به ارقامی از گندم نیاز داریم که با آب کمتر بیشترین میزان محصول را در واحد سطح تولید کند تا بدینوسیله کشاورزان استان قادر باشند در شرایط کم آبی و خشکی نیز به برداشت قابل قبول و معقولی از محصول گندم امید وار باشند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اردبیل تصریح کرد: با توجه به تغییرات شرایط آب و هوایی در طی سال‌های گذشته شاهد افزایش رطوبت و بارندگی توام با افزایش درجه حرارت هستیم که همین امر مزارع گندم را برای ابتلا به بیماری زنگ زرد مساعد می‌کند و یکی از اهداف عمده‌ای که در همکاری مشترک مرکز تحقیقات کشاورزی استان با شرکت فرانسوی دنبال می‌شود این است که ارقامی از گندم را معرفی نمایند که به  این امراض مقاوم باشند.  

 نمایندگان شرکت فلوریموند دپسرز شرکت فرانسه به منظور توسعه کشت ارقام پرپتانسیل و مقاوم به کم‌آبی و زنگ زرد گندم در استان اردبیل به سرمی‌برند و مشاهده و بررسی کارشناسی وضعیت واریته‌های کشت شده و انتخاب بهترین رقم برای توسعه کشت  از اهداف تخصصی تیم فرانسوی است.

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 115218 -1 -1

اردبيل
بيله سوار
پارس آباد
خلخال
كوثر
گرمي
مشكين شهر
نمين
نير
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse