مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۸ دوشنبه ۵ فروردين -اِلأِثنين ١٨ رجب ١٤٤٠ - Monday March 2019
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  137   بازدید    تاریخ درج مطلب  29/12/1396    
 
 
گذر از مشكلات زندگي

همه ما در طول مدت زندگي‌مان كم و بيش با چالش‌هاي متفاوتي روبه‌رو مي‌شويم. اغلب افراد در مقابله با مشكلات زندگي سردرگم مي‌شوند و اعتماد به نفس خود را از دست مي‌دهند. اين مشكلات مي‌توانند در زندگي شخصي و يا كاري شما به وجود بيايند. افراد در مواقع مواجه با آنها سعي مي‌كنند از مشكل فرار كنند تا از پذيرفتن واقعيت بگريزند. در واقع فرار از مشكلات، بدترين كاري است كه مي‌توانيد انجام دهيد و تنها راه عبور از مشكلات، روبه‌رو شدن با آنهاست. نكاتي را كه در اين مطلب مي‌بينيد مي‌تواند به شما در گذر از مقاطع چالش برانگيز زندگي كمك كند.
بيش از حد واكنش نشان ندهيد
عكس العمل بيش از حد به مشكلات مي‌تواند منجر به اتخاذ تصميمات نادرست شود. زماني كه شما درگير احساسات شديد مي‌شويد و در آن زمان براي موضوعي تصميم مي‌گيريد، به سبب اينكه منطق در اين تصميم‌گيري دخيل نبوده است، منجر به پشيماني شما در زمان آينده خواهد گرديد. از اين به بعد زماني كه با يك مشكل برخورد كرديد از گرفتن تصميم در لحظات اول خودداري كنيد و زماني كه آرام شديد به حل آن بينديشيد.
واقعيت زمان حال را بپذيريد
همه‌چيز را همان‌گونه كه هست بپذيريد. خيلي از افراد سعي مي‌كنند تا اشخاص و يا وضعيت‌هاي موجودي را كه تحت كنترل آنها نيست، تغيير دهند و زماني كه نمي‌توانند به هدف خود برسند، احساس بدبختي مي‌كنند. سعي كنيد با واقعيت روبه‌رو شويد و آنچه هست را بپذيريد، تا بتوانيد راجع به آن به درستي تصميم‌گيري كنيد.
ديگران را مقصر ندانيد
بعضي از افراد عادت دارند تا اشتباهات خود را به گردن ديگران بيندازند و ديگران را مسئول مشكلات پيش آمده تلقي كنند. بهتر است به جاي اينكه انگشت اتهام را به سوي ديگران نشانه رويد، به اصلاح اعمال خود بپردازيد. مقصر دانستن ديگران تنها باعث پراكنده شدن افراد از دور شما مي‌شود.
هر شخصی سلیقه خودش را دارد
سعي كنيد تا به نتايجي كه در زندگي تان مي‌بينيد، وابسته نباشيد. به خاطر داشته باشيد كه هر شخص سليقه‌اي مختص به خودش را دارد و ممكن است او مخالف عقايد شما باشد. زماني كه كاري را در زندگي انجام مي‌دهيد، توقع نداشته باشيد تا همه جريانات بر وفق مراد شما باشند.
بيش از حد تجزيه و تحليل نكنيد
زماني كه شما در رابطه با يك وضعيت و يا يك واقعه بيش از حد فكر مي‌كنيد، موجب مي‌شود تا شما نسبت به همه‌چيز و همه كس قضاوت كنيد. همچنين بيش از حد فكر كردن راجع به يك مشكل سبب مي‌شود تا شما اوقات سختي را سپري كنيد و به جاي دست به كار شدن و رسيدن به هدفتان، در پله اول درجا بزنيد. اين موضوع بيش از هر چيزي شما را نا اميد خواهد كرد.
تغييرات را در زندگي بپذيريد
در زندگي، تغييرات جزو اجتناب ناپذير آن محسوب مي‌شوند. اين شماييد كه بايد با آنها كنار بياييد. بسياري از افراد از تغيير فرار مي‌كنند و در مقابل آن مقاومت مي‌نمايند. اين موضوع به اين سبب است كه تغيير آنها را از راحتي شان براي مدتي خارج مي‌نمايد.
منبع: روزنامه آرمان

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 115334 -1 -1

جامعه شناسی
روانشناسی
آسیب شناسی اجتماعی
خانواده
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse