مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۵ مرداد -اِلأَربِعا ١٥ ذو الحجه ١٤٤١ - Wednesday August 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  775   بازدید    تاریخ درج مطلب  1/1/1397    
 
 
آسیب‎های اجتماعی سکونتگاه‌های غیررسمی در اردبیل شناسایی شد
 

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل از شناسایی آسیب‎های اجتماعی سکونتگاه‌های غیررسمی در سه شهر بزرگ استان از سوی این اداره کل خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی اردبیل،حجت‌الاسلام مهدی ستوده در گفتگو با خبرنگار مهر اضافه کرد: این آسیب ها در سکونتگاه های سه شهر بزرگ اردبیل، پارس آباد و مشگین شهر شناسایی و در راستای کاهش این آسیب ها برنامه های گسترده ای تدوین و برخی به مرحله اجرا گذاشته شده است.

وی با اشاره به وجود ۴۸ سکونتگاه غیررسمی در استان تصریح کرد: اکثر این سکونتگاه ها در همین سه شهر بزرگ و پرجمعیت استان متمرکز بوده و ضروری است آسیب های اجتماعی این سکونتگاه ها کنترل و کاهش یابد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کاهش آسیب های اجتماعی را از اولویت های این سازمان برشمرد و بیان داشت: طلاق، بحث های اخلاقی، سکونتگاه های غیررسمی و آسیب های فضای مجازی تهدیداتی هستند که سازمان تبلیغات اسلامی توجه ویژه ای برای کاهش آنها دارد.

وی طلاق را یکی از آسیب های جدی جامعه در شرایط کنونی برشمرد و ادامه داد: طلاق هم اکنون در مرحله بسیار حساسی قرار داشته و ضروری است دستگاه ها و نهادهای متولی و فرهنگی برای کنترل و کاهش آن تدابیر جدی بیاندیشند.

ستوده شناسایی آسیب ها در حوزه بحث های اخلاقی را با توجه مرزی بودن و نیز گردشگرپذیری استان ضروری خواند و تاکید کرد: در این زمینه لازم است ترویج فرهنگ دینی و اسلامی در جامعه مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به ورود تبلیغات اسلامی در بحث آسیب‌های فضای مجازی در بین مادران به‌عنوان یکی از آسیب ها در بین خانواده تاکید کرد که بررسی آسیب‌های فضای مجازی در بین مادران به‌عنوان یکی از اولویت‌های حوزه بانوان تبلیغات اسلامی این استان در دستور کار قرار گرفته است.

به گفته مدیرکل تبلیغات اسلامی استان شناسایی و کاهش این آسیب ها در بین مادران امسال از سوی کمیته بانوان فرهنگی و جمعیت زنان فرهیخته استان پیگیری می‌شود.

وی با بیان اینکه آسیب های فضای مجازی تاکنون کمتر مورد توجه بوده است، ادامه داد: این درحالی است که نقش تربیتی و آموزشی مادران در خانواده و جامعه نقش کلیدی بوده و غفلت از آن می تواند آسیب های احتمالی را در بین نسل حاضر و نسل آینده در پی داشته باشد.

ستوده با تاکید بر اینکه باید اطلاع‌رسانی گسترده ای در این خصوص صورت گیرد، تصریح کرد: در این زمینه امسال کمیته های بانوان تبلیغات اسلامی برنامه های آموزشی، تربیتی و کاربردی زیادی اجرا خواهند کرد.

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 115573 -1 -1

مدیر کل
ریاست سازمان
حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله)
حضرت امام خمینی (ره)
مصاحبه عمومي
سخنرانيها
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse