مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۲ مرداد -اِلأَربِعا ٢٢ ذو الحجه ١٤٤١ - Wednesday August 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  471   بازدید    تاریخ درج مطلب  2/1/1397    
 
 
وحدت کلمه رمز عبور کشور از بحران های طراحی شده است

فعال سیاسی در یادداشتی نوشت: برخورداری از روحیه انقلابی همراه با وحدت کلمه رمز عبور از مشکلات کنونی است.

 در طول تاریخ هرگاه مبارزان انقلابی و جهادی به قاعده نفی سبیل متوسل شدند، شاهد حرکت رو به جلو و اقدام جدی همراه با تحول برای نیل به موفقیت شدیم.

مسلما سستی، انفعال، تسلیم، بی‌حالی، بی‌برنامگی و وابستگی موجب صعود قله‌های موفقیت نخواهد شد. آنچه که لازم وضروری است دراین مقطع زمانی حساس و استراتژی فشار همه جانبه دشمن علیه ملت بزرگ انقلابی؛ بکارگیری همین قاعده که خداوند می‌فرماید:« وَلَن یَجْعَلَ اللّهُ لِلْکَافِرِینَ عَلَى الْمُؤْمِنِینَ سَبِیلاً... و خداوند هرگز بر [زیان] مؤمنان براى کافران راه [تسلطى] قرار نداده است».

در این راستا موضع گیری اخیر رئیس جمهوری محترم در مقابله با آمریکا و اقدام عملی در حل مشکلات اقتصادی قابل تحسین است.

امروز واژه تسلیم در برابر دشمنان خبیث و جنایتکار، خیانت به عزت، استقلال، عظمت ملت ایران و آرمان‌های بزرگ انقلاب، امام وشهدای گران‌قدر است.

واژه انفعلال و تسلیم پس از 40 سال مبارزه، دادن هزینه‌های سنگین و ایجاد بستر مناسب برای نیل به موفقیت و به زانو درآوردن دشمن، از هر حنجره‌ای خارج شود، کمک به دشمن وخیانت به عزت ملت است.

اظهارات دکتر روحانی رئیس جمهوری کشورمان، عمق درد ورنج مردم انقلابی ایران عزیز بود که از زبان ایشان جاری شد، بارها و بارها رهبرمعظم انقلاب تذکر داده بودند و این عزم و اراده و همراهی همه جریان‌های سیاسی در ایجاد فضای مناسب جدیدکار و تلاش و جدیت امیدوار کننده است.

امروز مهم‌ترین رویارویی با دشمن عرصه اقتصادی است. البته مسؤولان نباید از نفوذ دشمن درعرصه فرهنگی، علمی و برهم زدن امنیت کشورغافل شوند.

باید دغدغه اصلی مسؤولان حل معضلات اقتصادی و بیکاری جوانان باشد. کشور ما از ظرفیت‌های بسیارغنی برخوردار می‌باشد و متاسفانه بدنه مدیریت به ظرفیت‌ها، موانع  وراهکارهای بومی توجه جدی ندارد.

جای بسی تاسف است با این همه ظرفیت‌های  اقتصادی، بازار داخلی و خارجی برای ارائه کالای ایرانی و صادرات، وجود عناصر انسانی توانمند، خوش فکر، خدامحور، متخصص و متعهد به عنوان فرصت مناسب در حرکت با شتاب همراه با برنامه‌های راهبردی با تاکید برقدرت درون‌زای داخلی ، نسخه‌ای که رهبر فرزانه و هوشمند انقلاب اسلامی برای برون رفت از وضعیت بداقتصادی پیچیدند، می‌توانیم برمشکلات فائق آییم وکارنامه درخشان نظام اسلامی در مواجهه با دشمنان خارجی وعناصر سست و بی‌حال داخلی، همین نطریه را به اثبات می‌رساند.

در این پیچ تاریخی مبارزه با مشکلات و دشمنان جاهل و نادان، ضرورت شناخت دقیق ظرفیت‌ها و استفاده درست از آن‌ها، موانع وبرطرف کردن آن‌ها و ارائه راهکار مطلوب در مسیر پیشرفت و اقدام انقلابی و جهادی را بیش از پیش نمایان می‌سازد.

در این مقطع زمانی همه گروه‌ها و احزاب سیاسی داخل نظام با هرسلیقه‌ای باید درکنار هم  وبا همگرایی درخدمت صادقانه،عزم خودرا جزم کنند.امروز، روز خدمت به مردم است نه دعوای سیاسی!

سوال مهم این است ! آیا مدیران در سطوح مختلف مدیریتی در سطح کشور اعتقادی به مدل مدیریتی  انقلابی و جهادی برای عبور از مشکلات دارند؟ یا با همان اقدامات و کارهای روزمره می خواهند مشکل را حل کنند؟ آیا تا بحال با تمام جدیت از ظرفیت دانشگاه‌ها و نخبگان جامعه در این راستا استفاده بهینه شده است؟ آیا مسؤولان و نمایندگان ملت و دستگاه قضایی در مبارزه با فرصت طلب‌ها، سودجویان، قدرت طلبان، برطرف کردن سوء مدیریت در کنترل بازار، تولید و عدم ارتباط تنگاتنگ مراکز صنعتی با مراکز علمی تحرک لازم واساسی را از خودنشان داده است؟ پاسخ معلوم است!

وضعیت موجود و سیگنال‌هایی که در حوزه بازار، تولید و افزایش بی‌رویه قیمت‌ها به گوش می‌رسد، بیانگر مدیریت ضعیف و منفعل است.

بنابراین از مسولان انقلابی انتظار می‌رود در پالایش بدنه مدیریت وترمیم تیم اقتصادی دولت و رساندن آن به تراز انقلاب و جمهوری اسلامی با جدیت وارد میدان شوند.

ما می‌توانیم در بسیاری از حوزه‌ها مانند فناوری هسته‌ای، سلول‌های بنیادی، نانوتکنولوژی،علم وفناوری مدرن و پیچیده جهانی، صنایع مدرن دفاعی، به ویژه موشکی و هوافضا، علم پزشکی و المپیادهای علمی، فرهنگی و ورزشی بدرخشیم. باید در چنین شرایطی سرلوحه بدنه مدیریت وهم وغم آن مردم و معیشت مستضغفان جامعه قرار گیرد.

در هر مقطعی هدف دولت‌ها ،سلیقه سیاسی و جناحی بوده است ،شاهد پسرفت و انفعال بودیم. بنابراین ضرورت دارد همه درکنار هم و با حفظ وحدت کلمه واتحاد و انسجام و بکار گیری همه ظرفیت‌ها و توان کشور،همدل مردم و جوانان عزیز باشیم و با حرکت جدی وانقلابی و جهادی، گره‌های مشکلات را بازکنیم. لازم به ذکر است اهتمام قوای سه گانه با اتحاد و انسجام وعزم راسخ و اقدام عملی در همین راستا بسیار مبارک است.

روحیه انقلابی وجهادی و اتحاد و همدلی دو بال حرکت بسوی پیشرفت و حل مشکل اقتصادی کشورمی‌باشد.نگاه به بیرون وانتظار کمک ویاری از دشمن حماقت محض است. مردم علی‌رغم همه مشکلاتی اقتصادی که دارند ،به کوری دشمنان باهمه وجود از انقلاب ونظام اسلامی صیانت و پاسداری خواهند کرد. اما از مسؤولان انتظار می‌رود از روزمرگی و برنامه روتین خارج شده وبا استفاده از متخصصان متعهد در دانشگاه‌ها وتیم کارآمد اقتصادی ومدیریتی در بدنه دولت با برنامه‌های کوتاه مدت و بلند مدت با روحیه انقلابی و جهادی همراه عقلانیت، اقدامات جدی را شروع کنند و تغییرات در بدنه مدیریت و بازار و اقتصاد برای مردم ملموس باشد.

ضعف وسوء مدیریت را مدام برگردن دیگران نیندازیم. بلکه همراه مردم بوده، درد مردم را لمس کنیم و درصدد درمان آن باشیم. باید روحیه انقلابی، جهادی، صداقت، خلوص، دلسوزی و اقدام عملی و عقلانی در همه عرصه‌ها جای انفعلال،  تسلیم ،وابستگی، جناح بازی و سیاسی‌کاری را بگیرد تا شاهد حل مشکلات و نارسایی‌ها باشیم.

**********************

 

یادداشت از: امیدعلی رعنایی

 

**********************

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 115936 -1 -1

اردبيل
بيله سوار
پارس آباد
خلخال
كوثر
گرمي
مشكين شهر
نمين
نير
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse