مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۹ جمعه ۴ مهر -اِجُّمعَة ٧ صفر ١٤٤٢ - Friday September 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  690   بازدید    تاریخ درج مطلب  1/1/1397    
 
 
نکات کوتاه درباره زندگی و فعالیت های آلبرت اینشتین

آلبرت انیشتین شاید از نظر ما مشهورترین دانشمند تمام دوران ها باشد. دلیلش این است که هم تصویری از او در دست داریم و هم این که کار درخشان او در فیزیک نظری امروزه کاملاً ملموس است و الهام بخش دانشمندان جوان در سراسر جهان است. در این مطلب اطلاعات جالب و خواندنی درباره اینشتین ارایه می شود.

آلبرت اینشتین در 14 مارس سال 1879 (24 اسفند سال 1258 هجری شمسی) متولد شد و در 18 آوریل سال 1955 (30 فروردین 1334) درگذشت.

در آلمان در خانواده ای یهودی متولد شد، اینشتین کمک زیادی به حوزه فیزیک نظری کرده است.

حتی زمانی که سن و سال کمی داشت هم توانایی زیادی در علوم و ریاضیات نشان می داد. طبیعت کنجکاوی داشت و دارای ذهنی تحلیل گر بود.

اینشتین مدت کوتاهی پس از فارغ التحصیلی در یک دفتر ثبت اختراع که اختراعات در زمینه دستگاه های الکترومغناطیسی را ارزیابی می کرد مشغول به کار شد.

او شاید تاکنون یکی از معروف ترین معادلات را ارایه کرده باشد که عبارت است از: E = MC²  که در آن انرژی برابر است با جرم ضربدر مربع سرعت نور.

اینشتین همچنین به خاطر ارایه نظریه نسبیت عام نیز مشهور است. اینشتین نظریه نسبیت خاص را در سال 1905 در مقاله ای با عنوان «الکترودینامیک در اجسام در حال حرکت» ارایه کرد. قبل از آن نظریه نسبیت عام را بین سال های 1907 و 1915 ارایه کرده بود.

اینشتین در سال 1921 جایزه نوبل فیزیک را برای کارش در حوزه فیزیک نظری به دست آورد.

اینشتین بر روی بسیاری از نظریه ها و پروژه های تأثیرگذار دیگر نیز کار کرد که عبارتند از: پدیده شکست نور توسط گرانش، نظریه کوانتومی حرکت اتمی در جامدات، حرکت براونی، ارایه توضیح برای عمل مویینگی و ... .

از او نقل قول شده است که اگر فیزیکدان نبودم، احتمالاً موسیقیدان می شدم. همچنین گفته تخیل مهم تر از دانش است چون دانش محدود است.

منبع: سایت علمی 020

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 116081 -1 -1

ازدواج
رفتارشناسی
ناهنجاری ها
اصول تربیتی
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse