مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۰ مهر -اِلخَميس ١٣ صفر ١٤٤٢ - Thursday October 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  641   بازدید    تاریخ درج مطلب  1/1/1397    
 
 
آبشارهای مشگین شهر

علاوه بر آبشارهای مهم و گردشگر پرور شهرستان مشگین شهر (کرکری، گؤرگؤر مشکین چایی، کؤلیار، آبشارهای شیروان دره و گؤرگؤر موئیل) آبشارهای کوچک و بزرگ دیگری نیز در نقاط مختلف شهرستان و در مسیر رودهای همیشه خروشان تشکیل یافته اند. این آبشارها، اگرچه همانند سایر آبشارها شهرت نیافته اند، اما زیبایی برخی از آنها به حدی است که چشم هر بیننده ای را مجذوب خود می سازد. در زیر به برخی از این آبشارهای اشاره می کنیم:

آبشارهای تندیرلی:

تندیرلی منطقه ای است ییلاقی در دامنه کوه آیقار و بالاتر از روستای گردشگری موئیل. به علت وجود چشمه های فراوان آب و سرسبزی مداوم در سراسر سال، این منطقه را می توان تکه کوچکی از بهشت نامید، به طوری که هر گردشگری در اولین برخورد با این منطقه شیفته زیبایی خداوند می گردد. چشمه های زیاد این منطقه، رودخانه پرآبی را تشکیل داده اند که در مسیر این رود آبشارهای پلکانی متعددی شکل یافته است. ارتفاع برخی از آبشارها به بیش از ۵ متر می رسد. در بهار و اوایل تابستان رودهای این منطقه، تونل های برفی بسیار زیبایی را خلق می کنند.

آبشار حتم مشه سی:

این آبشار در مسیر رودخانه موجود در دره منطقه جنگلی حتم مشه سی (حاتم مشه سی) در ۲۸ کیلومتری جنوب غربی شهرستان مشگین شهر واقع شده است. منطقه حافظت شده حتم مشه سی ممو از درختان سربه فلک کشیده ای است که همواره میزبان سیل عظیمی از گردشگران می باشد.

آبشارهای بخش مرادلو:

آبشارهای موجود در بخش مرادلو، معمولا فصلی بوده و در برخی مواقع کم آب و یا حتی بی آب می شوند. این آبشارها در مسیر رودخانه های این منطقه قرار گرفته و به طبیعت مناطق مختلف مرادلو زیبایی دو چندان بخشیده اند. از جمله مهمترین آبشارهای این منطقه می توان آبشارهای گندیمان و تیلکان را نام برد.

سایر آبشارهای مشگین شهر:

علاوه بر آبشارهای مذکور، آبشارهای فصلی و موقتی دیگری نیز در مسیر رودخانه های مشگین شهر شکل می گیرند و از زیبایی خاصی برخوردار می شوند. اما با شروع فصل گرم این آبشارها کم آب شده و شکل خود را از دست می دهند.

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 116561 -1 -1

گردشگری در استان
مراکز علمی و دانشگاه ها
مشاهیر استان
آداب و رسوم استان
مساجد و عبادتگاه های استان
معرفی شهرستان ها
اردبیل شناسی
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse