مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۹ جمعه ۴ مهر -اِجُّمعَة ٧ صفر ١٤٤٢ - Friday September 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  417   بازدید    تاریخ درج مطلب  29/12/1396    
 
 
اون هايي که ميخوان مادر بشن
 

دوران بارداري دوره اي پر ماجرا و به ياد ماندني است. ابتداي آن با ويار و بد حالي مادر آغاز مي شود و در انتها با انتظاري وصف نشدني به پايان مي رسد.اما اگر اين دامنه زماني را با آگاهي و دارا بودن اطلاعات کافي از مراحل رشد فرزند خود سپري کنيد، شيرين تر خواهد بود.ضمن آنکه همراه بودن با جنين به لحاظ روحي و رواني حتي مي تواند در رشد بهينه مغز و هوش و يادگيري او نيز تاثير گذار باشد. لذا سعي داريم رشد جنين را در ماه هاي نه گانه بارداري به اختصار براي شما شرح دهيم تا باعث ارتباطي عميق تر ميان شما و فرزندتان شود.

ماه اول، ماه قلب است. چون در چهار هفته ي اول زندگي جنين، قلب فعاليت خود را آغاز مي کند.

ماه دوم، ماه چهره است. در آغاز ماه دوم اعضاي بدن به صورت جوانه هايي ظاهر مي شوند. چهره نيز به تدريج مشخص مي شود و در آن حفره هايي براي دو چشم، دو گوش، بيني و دهان به وجود مي آيد. مراقبت مادر در اين دوران بسيار لازم و ضروري است. خوب است مادر هميشه با وضو باشد. با کوشش تمام از گناهان بپرهيزد. آرامش خود را حفظ کند و عصباني نشود. از خوردن غذاهاي حرام پرهيز کند. اگر مادر دچار ضربه شده يا از داروهاي شيميايي زيادي استفاده کند، احتمال آسيب ديدگي در دستگاه عصبي جنين بسيار است. اگر مادر سرخجه بگيرد، ممکن است جنين عقب ماندگي ذهني پيدا کند.

ماه سوم، ماه تارهاي صوتي است. در اين ماه تارهاي صوتي به وجود مي آيند؛ ولي جنين قادر به اداي صوت نيست. در ابتداي ماه سوم، اعضاي جنسي بطور مشخص ديده مي شود.

ماه چهارم، ماه رويش مو است. در اين ماه جنين مقداري از زشتي خود را از دست مي دهد. پوست بدن شفاف و قرمز رنگ است. کرک نازکي سراپاي بدن جنين را مي پوشاند. غددچربي و عرق در زير پوست، فعاليت خود را آغاز مي کنند. در اين ماه، نخستين تارهاي مو روي سر جنين نمايان مي شود.

رشد حنین

ماه پنجم، ماه حرکت است. در ابتداي اين ماه، جنين درون رحم حرکت مي کند. علاوه بر حرکت ظاهري، انگشتان را نيز حرکت مي دهد. در اين ماه جنين صداهاي بلند را شنيده، واکنش نشان مي دهد.

ماه ششم، ماه عضلات است. در اين ماه فرصتي براي نيرومند شدن جنين فراهم مي شود. چهره، وضع متناسبي يافته، ابروها ظاهر مي شود. شکل بيني تکامل يافته، گوش ها رشد بيشتري پيدا کرده و گردن حالتي خاص به خود مي گيرد. جنين دست ها را روي سينه مي گذارد و زانوها را روي شکم خم مي کند.

ماه هفتم، ماه اعصاب است. در اين ماه مراکز عصبي مختلفي رشد مي کنند. اتصال هاي عصبي پيچيده تري به وجود مي آيند و حرکات جنين هماهنگي بيشتري به دست مي آورند. تنوع حرکات زياد شده، جنين به خوبي مي تواند خود را حرکت دهد.

 

 

ماه هشتم، ماه زيبايي است. تا اين زمان اعضاي اصلي جنين تکامل يافته و در اين ماه جنين زيباتر مي شود. چربي پوست موجب مي شود چين و چروک از بين بروند. کرک هاي اوليه کم و بيش زايل مي گردند و جنين شکل زيباي يک کودک آدمي را به دست مي آورد.

ماه نهم، ماه تولد است. در اين ماه کرک لطيفي که روي بدن جنين را پوشانده بود از بين مي رود. پوست بدن، رنگ سفيد مايل به سرخي پيدا مي کند. غدد چربي در سراسر پوست به وجود مي آيند گاه سکسکه کرده، زماني انگشتان خود را مي مکد.

منبع: سایت بیتوته

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 116723 -1 -1

آشپزی در خانه
اصول خانه داری
رفتارشناسی
حجاب شناسی
زن و اسلام
همسرداری
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse