مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۸ پنج شنبه ۱۴ آذر -اِلخَميس ٧ ربيع الثاني ١٤٤١ - Thursday December 2019
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  325   بازدید    تاریخ درج مطلب  29/12/1396    
 
 
آموزش آب کردن شکلات در مایکروفر
 

از شکلات ذوب شده در بسیاری از دسرها، بستنی ها یا کیک ها استفاده می شود که برای ذوب کردن آن ها میتوانید از روش آب کردن شکلات در مایکروفر استفاده کنید.

چطور شکلات را داخل مایکروفر آب کنیم؟

شکلات ذوب شده خوش مزه، روان و درست کردن آن جالب است. می توانید آن را روی بستنی و شیرینی بریزید، یا می توانید دسرهای خوش مزه مثل پاپ کیک، یا میوه ها پوشیده از شکلات درست کنید. اگر چه شکلات اغلب روی کتری ذوب می شود، اما سریع و آسان می توان شکلات را تنها با مایکروفر ذوب کرد با روش آب کردن شکلات در مایکروفر که در ادامه این بخش از نمناک خواهیم گفت.آب كردن شكلات در مايكروفر

آب کردن شکلات در مایکروفر

شکلات ها را داخل مایکروفر ذوب کنید

آماده کردن شکلات

شکلات را با چاقو دندانه دار تکه تکه کنید :اگر می خواهید یک شکلات کامل را ذوب کنید، اطراف آن زودتر از مرکز ذوب خواهد شد و احتمالا شکلات می سوزد . با خرد کردن شکلات به قطعات کوچک، به طور مساوی ذوب ذوب خواهد شد.

اگر از شکلات چیپسی استفاده می کنید از این مرحله صرف نظر کنید.

شکلات را داخل کاسه مایکرویو قرار دهید:کاسه نباید فلزی باشد چون می تواند باعث جرقه خطرناکی شود که باعث توقف کار مایکرویو می شود. اگر کاسه پلاستیکی یا شیشه و سرامیک باشد معمولا برای استفاده در مایکروویو ایمن است .

می توانید امتحان کنید آیا بشقاب با یک فنجان آب، بی خطر است یا نه. یک دقیقه با حرارت بالا، مایکروویو را روشن کنید، سپس ظرف را لمس کنید. اگر ظرف خنک و آب گرم باشد، ظرف در ماکرویو ایمن است. اما اگر ظرف داغ و آب سرد باشد، ظرف گرما را جذب می کند و نباید در مایکروویو استفاده شود.

اگر می خواهید شکلات را رقیق کنید، شیر یا روغن اضافه کنید. اگر شکلات رقیق می خواهید، یا فقط می خواهید راحتر با آن شکلات کار کنید مقداری شیری، کره یا کمی روغن مانند روغن کانولا و یا روغن نارگیل به آن اضافه کنید. این کار همچنین کمک می کند تا از سفت شدن شکلات سریع پس از خنک شدن جلوگیری شود، بهتر است با مقدار کم شروع کنید و اگر نیاز دارید به آن اضافه کنید، به هیچ آبی اجازه ورود به شکلات را ندهید. شکلات از بین خواهد رفت و قلنبه قلنبه می شود و غیرقابل استفاده می شود.

ذوب کردن شکلات

ابتدا شکلات ها را تکه تکه کنید

 

ماکروویو کردن شکلات

 

شکلات را30 ثانیه با قدرت کم ذوب کنید :از آنجا که تنظیمات مایکروویو می تواند متفاوت باشد، بهتراست مایکروویو را به پایین ترین تنظیمات روشن کنید تا شکلات نسوزد، بنابراین شکلات کمی طول می کشد تا ذوب شود، اما کنترل بیشتری روی محصول نهایی خواهید داشت. اگر مطمئن نیستید چطور سطح قدرت را تغییر دهید، دفترچه راهنمای مایکروویو را چک کنید. اگر نیاز دارید، می توانید از تنظیمات ذوب استفاده کنید.

شکلات را با قاشق و یا کفگیر پلاستیکی هم بزنید :حتی اگر شکلات ذوب شده به نظر نمی رسد، آن را بعد از 30 ثانیه در مایکروویو هم بزنید. شکلات می تواند زمانی که شروع به ذوب شدن می کند، شکل خود را حفظ کند، بنابراین تنها به ظاهر آن توجه نکنید. وقتی شکلات را هم می زنید مطمئن شوید که اطراف کاسه را خراش خواهید داد. اطراف کاسه سریع ترین ذوب می شود، بنابراین شکلات اول آنجا خواهد سوخت.

شکلات را در 10 تا 15 ثانیه تقریبا ذوب کنید:وقتی شکلات شروع به ذوب شدن می کند، ماکروویو آن را در 10 - 15 ثانیه ای کمک می کند درجه حرارت را کنترل کنید. هر بار که شکلات را از مایکروویو بیرون می کنید، دو طرف کاسه را تمیز کنید. وقتی اکثر شکلات ها تنها با چند تکه از مواد باقی مانده است، دیگر آن را گرم نکنید، شکلات تیره زمان بیشتری برای آب شدن می برد، در حالی که شکلات شیری و شکلات سفید به سرعت ذوب می شوند.

شکلات را آنقدر هم بزنید تا بقیه شکلات ذوب شود: گرمای حاصل از شکلات ذوب شده باید سبب ذوب شدن قطعات جامد باقی مانده شود . اگر پس از 30 ثانیه هم زدن، شکلات نرم نشود، کاسه را 5 تا 10 ثانیه دوباره در مایکروویو قرار دهید.

اجازه دهید شکلات 5 دقیقه خنک شود:شکلات پس از ذوب شدن بسیار گرم است . زمانی که خنک شد از شکلات ذوب شده به عنوان یک سس پر کننده برای میوه، شیرینی، یا چوب شور، کلوچه استفاده کنید، اگر زمانی که با آن کار می کنید، شکلات سفت می شود، آن را 20 ثانیه دیگر در مایکروویو قرار دهید، سپس آن را هم بزنید.

Aراهکار رفع دائم سفیدی و سیاه کننده دائم موAبه جای بوتاکس برای رفع چروک از این روش استفاده کنید

منبع: سایت بیتوته

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 116725 -1 -1

آشپزی در خانه
اصول خانه داری
رفتارشناسی
حجاب شناسی
زن و اسلام
همسرداری
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse