مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۸ يکشنبه ۲۱ مهر -اِلأَحَّد ١٣ صفر ١٤٤١ - Sunday October 2019
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  280   بازدید    تاریخ درج مطلب  29/12/1396    
 
 
حجت‌الاسلام مهدی ستوده؛سیره امام رضا (ع) مصداق بارز سبک زندگی اسلامی است

 

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: سیره علی ابن موسی الرضا(ع)، روشنایی بخش رهروان و عاشقان حضرت و همه آزادگانی است که به‌دنبال نور و حقیقت کامل هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی اردبیل، حجت‌الاسلام مهدی ستوده در مصاحبه ای ضمن تبریک میلاد باسعدت حضرت علی بن موسی الرضا (ع)، به بررسی سبک و سیره رضوی در ابعاد فردی، خانوادگی و اجتماعی پرداخت و اظهار داشت: سبک زندگی اسلامی در قالب مجموعه‌ای کامل به همه مسائل مورد نیاز انسان برای داشتن زندگی خوب دنیوی و کارنامه پربار آخروی برنامه‌های متعددی را ارائه کرده است. در همین راستا داشتن الگوی کامل و جامعی همچون علی ابن موسی الرضا(ع)، روشنایی بخش رهروان و عاشقان حضرت و همه آزادگانی است که به‌دنبال نور و حقیقت کامل هستند.

وی در تعریف سبک زندگی، گفت: ﺳﺒﻚ ﺯﻧﺪﮔﻲ ﺷﺎﻣﻞ ﻧﻈﺎﻡ ﺍﺭﺗﺒﺎﻃﻲ، ﻧﻈﺎﻡ ﻣﻌﻴﺸﺘﻲ، ﺗﻔﺮﻳﺢ ﻭ ﺷﻴﻮهﻫﺎﻱ ﮔﺬﺭﺍﻥ ﺍﻭﻗﺎﺕ ﻓﺮﺍﻏﺖ، ﺍﻟﮕﻮﻱ ﺧﺮﻳﺪ ﻭ ﻣﺼﺮﻑ، ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﻣﺪ، جلوه‌های ﻋﻴﻨﻲ ﺷﺄﻥ ﻭ ﻣﻨﺰﻟﺖ، ﺍﺳﺘﻔﺎﺩه ﺍﺯ ﻣﺤﺼﻮﻟﺎﺕ ﺗﻜﻨﻮﻟﻮﮊﻳﻚ، ﻧﺤﻮه ﺍﺳﺘﻔﺎﺩه ﺍﺯ ﺻﻨﺎﻳﻊ ﻓﺮﻫﻨﮕﻲ، ﻧﻘﺎﻁ ﺗﻤﺮﻛﺰ علاقه‌مندی ﺩﺭ ﻓﺮﻫﻨﮓ ﻣﺎﻧﻨﺪ ﺩﻳﻦ، ﺧﺎﻧﻮﺍﺩه، ﻫﻨﺮ، ﻭﺭﺯﺵ ﻭ ﺍﻣﺜﺎﻝ ﺁﻥ ﻣﻲ‌ﺷﻮﺩ. در حقیقت، تمامی رفتار‌ها و روابط فردی، خانوادگی و اجتماعی انسان که مبتنی بر باور‌ها و اعتقادات وی ظهور و بروز پیدا می‌کند در واقع سبک و روش زندگی او را شکل می‌دهد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان در ادامه، سیره زندگی امام رضا (ع) را مصداق بارز سبک زندگی اسلامی عنوان کرد و افزود: در عصر حاضر و با توجه به منابع و متون روایی و کتب بسیار خوبی که پیرامون امام رضا(ع) و شیوه زندگی و سیره آن حضرت وجود دارد، به خوبی می‌توانیم سبک زندگی براساس فرهنگ رضوی را برای خود و جامعه اسلامی تعریف کنیم.

حجت‌الاسلام ستوده، الگوپذیری و الگوگیری را از روش‌های بسیار مهم تربیتی در اسلام، عنوان کرد و افزود: ﺍﻟﮕو نقش ﺑﺴﺰﺍﻳﻰ ﺩﺭ ﺗﺮﺑﻴﺖ انسان ﺑﺎﺯﻯ ﻣﻰ‌ﻛﻨﺪ، ﺑﻪ ﮔﻮﻧﻪﺍﻯ ﻛﻪ ﺗﻤﺎﻡ

ﻭﻳﮋگی‌های ﻓﻜﺮﻯ ﻭ ﺭﻭﺣﻰ ﻭ جلوه‌های ﺭﻓﺘﺎﺭﻯ الگو ﻣﻮﺭﺩ تقلید ﻗﺮﺍﺭ ﻣﻰﮔﻴﺮﺩ، ﻫﺮ‌ﭼﻪ ﻗﺪﺭﺕ ﻧﻔﻮﺫ ﺍﻟﮕﻮﻫﺎ ﺑﻴﺸﺘﺮ ﻭ ﺯﻣﻴﻨﻪ ﭘﺬﻳﺮﺵ ﺁﻣﺎﺩهﺗﺮ ﺑﺎﺷﺪ، ﻧﻤﻮﻧﻪ‌ﺑﺮﺩﺍﺭﻯ از الگو ﻛﺎمل‌تر ﺻﻮﺭﺕ ﻣﻰﮔﻴﺮﺩ.

عضو شورای فرهنگ عمومی استان، به سیره زندگی امام رضا (ع)، اشاره کرد و اظهار داشت: حضرت امام رضا(ع) در رفتار فردی خود که یک بعد آن ارتباط با خداوند متعال است بسیار ارتباط عمیقی داشتند. سیره عبادی حضرت رضا علیه السلام به گونه‌ای زبانزد بود که هم دوست و هم دشمن به کثرت عبودیت و زهد آن حضرت معترف بودند و کسی را عابدتر از او نمی‌یافتند.

حجت‌الاسلام ستوده، در پایان، تبعیت از سیره زندگانی ائمه معصومین (ع) را عامل سعادت دنیوی و اخروی عنوان کرد و افزود: امروز ما باید بدانیم که به‌عنوان یک مسلمان و یک دوستدار اهل بیت(ع) لازم و واجب است که به جنبه‌های مختلف زندگی خود توجه کنیم. روحیات همسر و فرزندانمان را بدانیم؛ به غم و شادی آنان اهمیت دهیم و زمینه استراحت و آسایش و سرور شادیشان را فراهم آوریم، این‌گونه است که آسیب‌های خانوادگی و اجتماعی کم و جلوه متعادلی از خانواده و جامعه ایجاد خواهد شد.

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 117064 -1 -1

مدیر کل
ریاست سازمان
حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله)
حضرت امام خمینی (ره)
مصاحبه عمومي
سخنرانيها
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse