مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ جمعه ۳۱ فروردين -اِجُّمعَة ٤ شعبان ١٤٣٩ - Friday April 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  1236   بازدید    تاریخ درج مطلب  6/7/1389    
 
 
حضور جوانان با بصيرت تهديد فرهنگي را كاهش مي‌دهد

مديركل تبليغات اسلامي استان اردبيل گفت: حضور جوانان با بصيرت و دانامحور، تهديد فرهنگي دشمن را در تمام عرصه‌ها به ويژه عرصه اجتماعي و فرهنگي كاهش مي‌دهد.

حجت‌الاسلام مهدي ستوده در نشست با فعالان طرح هسته‌هاي فرهنگي و دانش‌آموزان منتخب اين فعاليت‌ها در تابستان اظهار داشت: اگر امروز با برنامه‌هاي عميق و ريشه‌دار حس معنوي و حمايت از معنويت جامعه را در جوانان بيدار كنيم بهتر و شايسته مي‌توانيم در برابر تهديدهاي دشمنان ايستادگي كرده و آنها را در رسيدن به اهدافشان ناكام بگذاريم.

وي با يادآوري اين‌كه دشمن امروز در جبهه فرهنگي و تقدس‌زدايي يك پروسه عميق و شكاف برنامه‌ريزي شده را دنبال مي‌كند، تصريح كرد: دشمن با تبليغات رسانه‌اي و ماهواره‌اي خود سعي مي‌كند جوانانمان را نسبت به آيين‌ها و مناسك مذهبي و ديني بي‌اعتنا و كم‌اهميت جلوه دهد تا از اين طريق به پيكره نظام اسلامي ضربه‌اي كاري وارد كند.

ستوده با قدرداني از حضور جوانان فرهيخته و پويا در فعاليت‌هاي فرهنگي و تربيتي تابستان افزود: اين ايام فرصتي مناسب براي پر كردن اوقات فراغت دانش‌آموزان با برنامه‌هاي متنوع و گسترده فرهنگي است كه تبليغات اسلامي از اين موقعيت و ظرفيت استفاده شايسته كرده است.

مديركل تبليغات اسلامي استان اردبيل خاطر نشان كرد: چند سالي است كه در قالب هسته‌هاي فرهنگي جوانان برنامه‌هاي مختلف تربيتي، فرهنگي، اردويي، آموزشي، ورزشي و بخش‌هاي ديگر اجرا مي‌شود كه نتيجه و سرانجام آنها بصيرت‌افزايي جوانان است.

ستوده جبهه مقابله با دشمن را جبهه تقويت معنويت و اعتقاد راسخ به باورهاي ديني و معرفتي عنوان كرد و ادامه داد: اگر دانش‌آموز، دانشجو و جوان و نوجوان ما نتواند از اين فضاها استفاده كند و يا در جهت اصلاح خود آنها را به كار گيرد دچار مشكلاتي مي‌شود كه حتي دامنه آن خانواده‌ها را نيز دچار نابساماني مي‌كند.

وي ضرورت تقويت معنويت و تحكيم بنيان‌هاي تربيتي و معنوي را در مدارس و خانواده‌ها يادآور شد و اضافه كرد: اگر بتوانيم اين فضاسازي‌ها را انجام دهيم جوان ما به جاي كشانده شدن به انحرافات در مسير ارتقاي بصيرت و دانايي اعم از معرفتي و ديني حركت مي‌كند.

حجت‌الاسلام يدالله نعمتي دبير اجرايي طرح هسته‌هاي فرهنگي جوانان استان اردبيل نيز از اعزام 80 نفر از جوانان فعال اين هسته‌ها به اردوي زيارتي مشهد مقدس خبر داد.
وي گفت: در اين اردو تعداد 80 نفر از دانش‌آموزان برگزيده هسته‌هاي فرهنگي جوان حضور دارند كه از 40 هسته فرهنگي انتخاب شدند.

نعمتي در پايان افزود: اين اردو با هدف ارتقاي معنوي نخبگان استان به مدت شش روز در مشهد مقدس برگزار مي‌شود.

منبع: خبرگزاري فارس

 

 

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :3.0 از 5 امتياز است.


12345
5 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 12580 -1 -1

مدیر کل
ریاست سازمان
حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله)
حضرت امام خمینی (ره)
مصاحبه عمومي
سخنرانيها
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse