مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ جمعه ۳۱ فروردين -اِجُّمعَة ٤ شعبان ١٤٣٩ - Friday April 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  1114   بازدید    تاریخ درج مطلب  27/9/1389    
 
 
فرماندار اردبيل: عزاداران حسيني در تاسوعا و عاشورا بيمه مي‌شوند

فرماندار اردبيل گفت: عزاداران حسيني در اجتماع باشكوه روزهاي تاسوعا و عاشورا زير پوشش بيمه حوادث و سوانح قرار مي‌گيرند.

يوسف اكبري‌ در جلسه كارگروه فرهنگ و هنر شهرستان اردبيل اظهار داشت: با پوشش بيمه‌اي عزاداران حسيني بخشي از دغدغه‌ها و نگراني‌هاي ناشي از حوادث احتمالي كاهش مي‌يابد و با رايزني‌هاي به عمل آمده با شركت بيمه اين امر محقق‌شدني است.
وي با اشاره به حضور باشكوه مردم اردبيل در عزاداري تاسوعاي سال گذشته در مركز شهر تصريح كرد: امسال نيز نظير اين مراسم قرار است با همكاري صدا و سيما، هيئت‌هاي مذهبي و دستجات عزاداري در ميدان عالي‌قاپوي اردبيل برگزار شود.
اكبري افزود: به دليل حضور همه هيئت‌هاي مذهبي و دستجات عزاداري فرصت ارزشمندي در به نمايش گذاشتن همدلي، انسجام و وحدت در جامعه به وجود مي‌آيد تا بتوان در نشان دادن عشق و ارادت مردم به آستان سيدالشهدا گوشه‌هايي از اين شيفتگي را نشان داد.
فرماندار اردبيل اين حضور را نشان بارزي از معرفت‌شناسي و بصيرت‌افزايي ملت مسلمان و ولايتمدار خطه سبلان اعلام كرد و ادامه داد: اين حضور كه نشان از معرفت و بصيرت است در حقيقت دفاع از آرمان‌هاي بلند نهضت تاريخي حسيني است كه براي هميشه به يادگار مي‌ماند.
وي عزاداري مردم اردبيل را در ترويج فرهنگ عاشورايي بسيار غني و توانمند عنوان كرد و گفت: ساماندهي و انعكاس شايسته و انسجام مناسب دستجات عزاداري بسيار تأثيرگذار و ارزشمند است.


اكبري خاطر‌نشان كرد: مردم اردبيل از ديرباز به عشق و ارادت به آستان سيدالشهدا و حضرت ابوالفضل (ع) شهره عام و خاص هستند و همه ساله نيز بر اين اشتياق و ارادت افزوده مي‌شود.
وي به پيام‌ها و درس‌هاي عبرت‌آموز عاشورا اشاره كرد و افزود: عاشورا همچون دانشگاهي است كه فارغ‌التحصيلان آن صاحب بصيرت و دانايي و عزم استوار در ايثار و شهادت در مسير حقانيت و عدالت هستند.
فرماندار اردبيل امام حسين (ع) را شهيد عدالت و مجاهد نستوح در برابر برقراري احكام اسلامي اعلام كرد و اظهار داشت: همه ما بايد نهضت امام حسين (ع) را الگويي شايسته و ماندگار براي خود محسوب كنيم و اجازه ندهيم از اين الگو برخي‌ها سوء استفاده كنند.
در اين مراسم مديركل صدا و سيماي اردبيل نيز با اشاره به پخش زنده عزاداري مردم اردبيل از طريق شبكه‌هاي سراسري و برون‌مرزي تصريح كرد: قرار است با تجهيزات و امكانات مناسب و به كارگيري نيروهاي توانمند و خلاق پوشش عزاداري منطقه اردبيل در تاسوعا و پخش آن به شكل مناسب و شايسته اتفاق بيفتد.
ابالحسن صادقي‌جهاني خاطر‌نشان كرد: پخش مستقيم عزاداري در سال گذشته مورد استقبال مردم مناطق مختلف حتي خارج از كشور قرار گرفته كه اميدواريم امسال با يك نظم و انضباط بهتر و بيشتر از سال گذشته اين مراسم برگزار و پخش شود.

منبع: خبرگزاري فارس

 

 

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 15470 -1 -1

اردبيل
بيله سوار
پارس آباد
خلخال
كوثر
گرمي
مشكين شهر
نمين
نير
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse