مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ جمعه ۳۱ فروردين -اِجُّمعَة ٤ شعبان ١٤٣٩ - Friday April 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  3353   بازدید    تاریخ درج مطلب  25/4/1390    
 
 
ثبت نام در دوره پیش دبستانی اختیاریست نه اجباری

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: شهریه پیش دبستانی ها همچون سال گذشته در اختیار استان هاست و استان ها می توانند براساس مناطق برخوردار، نیمه برخوردار و كم برخوردار میزان شهریه های مراكز پیش دبستانی را تعیین كنند.

فاطمه قربان با بیان اینكه تعیین شهریه پیش دبستانی ها به استان ها واگذار شده است، افزود: با ابلاغیه ای كه به استان های سراسر كشور شده است، استان ها می توانند براساس شرایط مناطق خود میزان شهریه های پیش دبستانی را تعیین كنند.

وی تاكید كرد: آنچه كه مهم است محتوای ارائه شده در مراكز پیش دبستانی است كه باید به تاییدیه سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش برسد.

قربان خاطرنشان كرد: استان ها موظفند در كارگروه هایی كه به منظور تعیین محتوا تشكیل می شود برنامه های آموزشی خود را به سازمان پژوهش و برنامه ریزی ارسال كنند و در صورت تایید این سازمان محتوا را تولید و ارائه كنند.

وی ادامه داد: درصورتی كه محتوای ارائه شده از سوی استان ها مطابق با اهداف سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی نباشد اصلاحات مربوطه انجام شده و به استان ها ارسال می شود.

قربان در خصوص توسعه مراكز پیش دبستانی نیز، به خبرنگار ایسنا گفت: با توجه به اهمیتی كه دوره پیش دبستانی دارد، برنامه آموزش و پرورش پوشش حداكثری نوآموزان در این دوره است چرا كه دانش آموزانی كه دوره پیش دبستانی را گذرانده باشند علاوه بر اینكه سازگاری بهتری با محیط مدرسه پیدا می كنند با آمادگی بیشتری در كلاس های درس حاضر می شوند. وی تاكید كرد: استان ها باید تمهیداتی اتخاذ كنند تا خانواده ها بتوانند نوآموزان خود را در مراكز پیش دبستانی ثبت نام كنند.

معاون وزیر آموزش و پرورش در خاتمه خاطرنشان كرد: دوره پیش دبستانی به ۴ یا ۵ سال تمام اطلاق می شود اما اولویت ثبت نام با نوآموزان پنج سال تمام است، البته با توجه به اینكه دوره پیش دبستانی كاملا اختیاری است، اجباری برای ثبت نام نوآموزان وجود ندارد.

منبع: خبرگزارى ايسنا

 

 

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :5.0 از 5 امتياز است.


12345
1 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 23418 -1 -1

اخبار اداره کل
اخبار شهرستان ها
اطلاعیه ها و بیانیه ها
اخبار عمومی
اخبار نماز جمعه استان
اهداف سازمان
چارت سازمانی
معرفی اداره کل تبلیغات اسلامی
تکریم ارباب رجوع
تبیان
دفاتر تابعه
معاونت فرهنگی
معاونت اداری و مالی
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse