مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ جمعه ۱ تير -اِجُّمعَة ٨ شوال ١٤٣٩ - Friday June 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  1775   بازدید    تاریخ درج مطلب  30/5/1390    
 
 
كاشت ناخن مصنوعي موجب ابتلا به عفونت و قارچ مي شود

عضو هيات مديره انجمن متخصصان پوست، درباره عوارض كاشت ناخن مصنوعي گفت: كاشت ناخن مصنوعي مگر در موارد بيماري هاي ناخن كه كاشت ناخن در آن ها الزامي است، توصيه نمي شود. در كاشت ناخن در بسياري از موارد ضايعاتي چون ابتلا به عفونت ها و قارچ ها ايجاد مي شود كه مدت ها بعد خودش را نشان مي دهد.

دكتر پروانه ساكت اظهار كرد: محلول هايي كه به كمك دوش رنگ، بدن را برنزه مي كنند، آسيبي به بدن نمي رسانند و نسبت به روش هاي ديگر سولاريوم، بسيار كم ضرر هستند.

وي گفت: در آرايشگاه ها و مراكز زيبايي، دوش هايي نصب شده است كه رنگ هاي اتوبرنزه را به بدن مي پاشند. اين دوش هاي رنگ كه به منظور برنزه شدن موقت مورد استفاده قرار مي گيرند، نسبت به كابين هاي سولاريوم ضرر خيلي كمتري دارند و از نظر حفظ سلامت پوست با روش هاي ديگر سولاريوم قابل مقايسه نيست.

اين متخصص پوست و مو، درباره كاشت مژه مصنوعي نيز گفت: مژه هاي مصنوعي را به كمك چسب هاي مخصوص ميان مژه هاي اصلي مي چسبانند و كاشت آن باعث ريزش مژه هاي اصلي نمي شود. تنها افرادي كه اقدام به كاشت مژه مصنوعي مي نمايند بايد مراقب باشند كه مژه هايشان را دستكاري نكنند.

دكتر ساكت هم چنين درباره حساسيت زا بودن مژه هاي مصنوعي اظهار كرد: ممكن است اين چسب، موجب ايجاد حساسيت پوستي شود كه با استفاده از كرم هاي مخصوصي بهبود مي يابد.

وي اضافه كرد: از جمله عوارض ديگر كاشت ناخن اين است كه ناخن اصلي رشد نمي كند و به صورت يك ورقه نازك درمي آيد و پس از برداشتن ناخن مصنوعي، اغلب به حالت طبيعي خودش بازنمي گردد و تغيير فرم مي دهد.

دكترساكت درباره علت سياه شدن ناخن اصلي پس از برداشتن ناخن مصنوعي توضيح داد: در برخي موارد ديده مي شود كه يك قسمت از ناخن به رنگ سبز مايل به سياه درمي آيد كه دليل آن رشد يك ميكروب مقاوم در زيرناخن است كه اصلاح آن نياز به درمانهاي آنتي بيوتيكي دارد.

وي ادامه داد: امكان رشد قارچ هم در زير ناخن وجود دارد كه به شكل يك حجم ضخيم شده در ناخن مشاهده مي شود. فرد بايد در اين موارد به پزشك مراجعه كند تا پس از انجام آزمايش و تشخيص قطعي، درمان خوراكي و محلول موضعي براي وي تجويز شود.

اين متخصص پوست و مو، درباره برداشتن ناخن مصنوعي عنوان كرد: كندن ناخن مصنوعي باعث صدمه ديدن ناخن اصلي مي شود و بايد صبر كنند تا لايه اصلي رشد كند و ناخن مصنوعي به مرور بيفتد چرا كه ناخن مصنوعي از ژل هايي ساخته مي شود كه به سختي جدا مي شوند.

وي ادامه داد: حداقل دو ماه طول مي كشد تا ناخن اصلي كه بسيار ضعيف شده رشد كند. البته محلول هاي تقويت كننده ناخن مي توانند به رشد آن كمك كنند اما تاثيربسزايي نخواهند داشت و تنها مانند يك لايه محافظت كننده روي ناخن را مي پوشانند و به ضخيم تر شدن آن كمكي نمي كنند.
دكتر ساكت در پايان يادآوري كرد: به علت آن كه به هنگام كاشت ناخن، لايه بالايي ناخن تراشيده مي شود و هر دو هفته يكبار هم نيازمند بازسازي و كاشت مجدد است، ناخن صدمه زيادي مي بيند و روش مناسبي براي زيباسازي آن نيست.
 

منبع: خبرگزاري ايسنا

 

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :5.0 از 5 امتياز است.


12345
2 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 24986 -1 -1

تغذیه
بیماری ها
داروشناسی
سلامت جامعه
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse