مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ جمعه ۳۱ فروردين -اِجُّمعَة ٤ شعبان ١٤٣٩ - Friday April 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  2518   بازدید    تاریخ درج مطلب  29/6/1390    
 
 
چيدمان متفاوت اثاثيه منزل

تا به حال توجه کرده‌ايد که فضاي داخلي خانه و نحوه چيدمان اسباب و اثاثيه منزل ارتباط مستقيمي با افزايش انرژي شما در بدو ورود به منزل دارد. به عقيده طراحان داخلي يکي از مهم‌ ترين عواملي که موجب تشديد نگراني و پريشاني حال فرد پس از گذران يک روز کاري مي‌ شود، حضور در فضايي است که هيچ گونه هماهنگي در نوع چيدمان و رنگ‌آميزي آن ديده نمي ‌شود.

گر چه به نظر ساده مي ‌آيد ولي تناسب بين رنگ ديوارها با پرده و مبلمان و نيز نحوه دکوراسيون تاثير فوق‌العاده‌اي در شاد و سرزنده‌ کردن آدم‌ ها دارد. مشکل اصلي بيشتر خانه‌ ها يکنواختي است. در اغلب خانه‌ ها نقطه تمرکز محل قرار گرفتن تلويزيون است که چون معمولا در يک کنج خلوت قرار مي ‌گيرد، افراد را از توجه و لذت بردن از ساير فضا محروم مي‌ کند. ابتدا براي از بين بردن يکنواختي مرکز توجه خانواده را تغيير دهيد. مبل ‌ها را به جاي اين که به ديوار تکيه دهيد کمي به هم نزديک کنيد و يک قطعه فرش يا گليم به صورت قطري پهن کنيد، با اين کار تمام توجه را از تلويزيون برداشته‌ايد. فراموش نکنيد يکي از مواردي که باعث مي ‌شود افراد خانواده از هم فاصله بگيرند و به اتاق‌ هاي خودشان پناه ببرند، نبود فضاي گرم و صميمي براي گفتگو است. البته اين بدان معنا نيست که تلويزيون را به ‌طور کل از اتاق نشيمن حذف کنيد. تلويزيون را به جاي قرار دادن در کنج به مرکز ديوار بياوريد به گونه‌اي که در فاصله مياني دو کاناپه قرار گيرد. حتي مي‌ توانيد در انتهاي اتاق دو طبقه چوبي نصب کنيد و از آن به عنوان ميز تلويزيون کتابخانه و حتي قراردادن اشياي زينتي استفاده کنيد. قرار دادن گياه در بين کاناپه و قفسه‌ ها نيز کمک بزرگي به تغيير روحيه افراد مي ‌کند. تغيير ديگري که براي رهايي از يکنواختي پيشنهاد مي‌ شود تغيير چيدمان آشپزخانه است. ميز ناهارخوري را از آشپزخانه بيرون آوريد و در فاصله بين اپن و محل قرارگيري مبلمان قرار دهيد. با اين کار محل اجتماع خانواده در زمان صرف شام را از فضاي سرد و يکنواخت آشپزخانه دور مي ‌کنيد. گذاشتن آباژور بلند در فاصله بين اپن و ميز ناهارخوري در کنج ديوار نيز تاثير بسزايي در دلپذيرکردن فضاي خانه از لحاظ نورپردازي خواهد داشت.

عنصر رنگ را فراموش نکنيد

رنگ جادويي است که مي ‌تواند اتاق را از محيطي سرد و کسل کننده به فضايي گرم و صميمي متحول سازد. اولين عنصري که در بدو ورود به خانه چشم را خيره مي ‌کند، رنگ است. استفاده از رنگ ‌هاي روشن مثل سبز، آبي و صورتي براي پرده، رومبلي، کوسن و حتي ديوارها مي‌ تواند شادابي و سرزندگي مضاعف در انسان ايجاد کند. 
 
منبع: روزنامه تهران امروز

 

 

 

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :3.5 از 5 امتياز است.


12345
2 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 26177 -1 -1

آشپزی در خانه
اصول خانه داری
رفتارشناسی
حجاب شناسی
زن و اسلام
همسرداری
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse