مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ جمعه ۳۱ فروردين -اِجُّمعَة ٤ شعبان ١٤٣٩ - Friday April 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  867   بازدید    تاریخ درج مطلب  26/7/1390    
 
 
ویروس های زندگی مشترک

زندگي مشترک در معرض خطرات بسياري قرار دارد که مي تواند يک زندگي دلچسب را سرد و بي روح کند. حتي برخي مشکلات باعث مي شود زندگي مشترک از هم بپاشد. شايد اخيرا زندگي مشترک شما کمي بيمار شده و مثل سابق از آن لذت نمي بريد. مشکلات به ظاهر ساده و گاها نامريي و ناملموس شما را تهديد مي کند. اين خطرات در اين مقاله به ويروس تشبيه شده است که باعث اختلال و بيماري در زندگي مي شوند. در اين مقاله با انواع اين ويروس هاي مخرب، کشنده و فرسايشي مواجه مي شويد که با آشنايي با آنها و راهاي درمان مي توانيد زندگي خود را از وجود اين ويروس هاي مزاحم ضدعفوني کنيد.

ويروس شماره يک: تعصب افراطي
نوع: بسيار خطرناک
علل پيدايش: شک و ترديد به طرف مقابل، نداشتن صراحت، وسواس فکري، قضاوت هاي کودرکورانه و بدبيني.
راه هاي درمان: احترام به آزادي و ويژگي ها طرف مقابل، داشتن صراحت کامل، بررسي منطقي و آرام مسائل، قاطي نکردن مسائل مختلف با همديگر، روشنفکري، اعتماد و اطمينان قلبي به طرف مقابل، گذشت.
(و از همه مهمتر، او کودکي نيست که با ديدين اسباب بازي بهتر (خوش تيپ تر، پولدارتر يا...) شما را از ياد ببرد او همانقدر شما را دوست دارد که شما او را پس جاي نگراني نيست.)

ويروس شماره 2: دروغگويي
نوع: مخرب
علل پيدايش: کوته فکري، ترس از حقيقت، عدم اعتماد به نفس
راه هاي درمان: پذيرفتن اشتباه طرف مقابل، صداقت، پرهيز از فريبکاري، افزايش اطمينان به نفس، نترسيدن از گفتن حقيقت اگر چه تلخ باشد.
(هميشه اميد به گذشت، تنها بدليل راستگويي وجود دارد. اين رمز تداوم زندگي است).

ويروس شماره 3: خشونت
 نوع: بسيار خطرناک
علل پيدايش: عناد و سرسختي، ضعف طرف مقابل، داشتن عقده هاي مختلف، کمبود محبت، مشکلات عاطفي
راه هاي درمان: صبر، تسامح، قناعت، عطوفت و صميميت در زندگي مشترک، صراحت و صداقت در تمام مسائل، و تاثير نگرفتن از مشکلات بيروني در محيط خانه، قبل از هر تصميم خشني چند لحظه فکر کردن به عواقب کار.
(قبل از هر گونه خشونت، خوبي هاي او را به خود يادآوري کنيد.حال آيا او مستحق چنين خشونتي است يا مي توان کمي ملايم تر برخورد کرد).

ويروس شماره 4: دخالت خانواده ها
 نوع: خطرناک
علل پيدايش: درز کردن مشکلات خصوصي زن و شوهر به خارج از خانه، رفت و آمدهاي بيش از حد، آگاه شدن ديگران از جزئيات زندگي خصوصي
راه هاي درمان: حفظ مسائل سري و خصوصي، اولويت دادن به مسائل خانه و خانواده، را زداري و حل مسائل تا حد امکان درون خانه و کمک گرفتن از مشاوران حرفه اي به جاي کمک خواستن از اقوام.
(شايد ابراز انتقاد در تنهايي عذرخواهي لذت بخشي را بدنبال داشته باشد در صورتي که انتقاد از يکديگر جلو ديگران، عواقبي مثل عدم پذيرش، ناراحتي دروني و کينه توزانه اي را به همراه داشته باشد، همچنين خالت هاي ديگران بعنوان طرفداري يکجانيه يا راهنمايي دو جانبه و بدتر از همه حرفهاي آنچناني پشت سر هر دو)

ويروس شماره 5: خودخواهي
نوع: مخرب
علل پيدايش: خودپسندي، عدم احساس مسئوليت، عقده هاي مختلف
راه هاي درمان: احترام به خواسته ها و حقوق طرف مقابل، مشارکت زن و شوهر در خوشي ها و ناخوشي هاي زندگي، پذيرفتن عيوب خود و ديگران، انتقادپذيري
(تمامي من گفتن ها از تنهايي منشاء مي گيرد، در کنار يکديگر به ما برسيد که هدف زندگي مشترک اين است).

ويروس شماره 6: خساست
نوع : خطرناک
علل پيدايش: سرشت بد، تنفر، مادي بودن
راه هاي درمان: شاکر بودن به آنچه خداوند داده است، از روزي حلال بهره بردن، دل نبستن به دنيا، عدم رقابت مادي با ديگران، اولويت دادن به روحيه خانواده نسبت به ماديات، اعتقاد به مرگي که هر آن ممکن است فرا رسد.
(آيا آنچه برايش خساست بخرج ميدهيد ارزش خدشه دار شدن ارتباط شما را دارد و اگر ارزش ارتباط شما از همه چيز مهمتر است پس خساست را سر جايش بنشانيد).

نويسنده: سحر ميرشاهي

 

 

 

 

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :5.0 از 5 امتياز است.


12345
2 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 27306 -1 -1

ازدواج
رفتارشناسی
ناهنجاری ها
اصول تربیتی
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse