مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۹ سه شنبه ۲۱ مرداد -اِثَّلاثا ٢١ ذو الحجه ١٤٤١ - Tuesday August 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  1571   بازدید    تاریخ درج مطلب  25/8/1390    
 
 
مداحان، پرچمداران ولايتند

رئيس سازمان تبليغات اسلامي در سومين نشست فصلي کانون مداحان کشور، با گراميداشت هفته ولايت و عيد غدير خم گفت کار مداحان در هيئات مذهبي و تشکلهاي ديني برافراشتن پرچم ولايتمداري است.

حجت‌الاسلام والمسلمين سيد مهدي خاموشي تأکيد کرد اگر در تاريخ اسلام اجازه مي دادند ائمه طاهرين(ع) حکومت کنند جامعه بشري وجه ديگري را تجربه مي کرد ولي زرمداران و زورمداران اجازه ندادند اين اتفاق بيفتد و يکايک امامان ما را شهيد کردند و نگذاشتند آنها در جامعه آن مسئوليت اعطايي از ناحيه خداوند متعال را ايفا کنند گرچه ولايت باطني داشتند ولي از نظر ظاهري نگذاشتند.

وي با بيان اينکه در آستانه دهه چهارم انقلاب تجربه بسيار ارزشمندي داريم افزود بحث مدل حکومت اسلامي ايران در جهان بشري امروز مطرح است؛ زماني در دنيا اسلام را متهم به انسان ستيزي آزادي کردند و بعد با نقشه هاي ترکيبي به ميدان آمدند، يکي از نقشه ها اين بود که اسلام را بد جلوه دهند و نام آن به طالبانيزم تابلو شد و در قبال تبليغ و ترويج پيام فطري که اسلام دارد، به هر شکلي تلاش کردند راه اسلام را ببندند.

حجت الاسلام خاموشي با اشاره به تلاش آمريکا و انگليس براي جلوگيري از اشاعه تفکر انقلاب اسلامي در کشورهاي عربي تأکيد کرد يک دهه با انقلاب اسلامي به طور جدي مقابله شد و تمام جهان نتوانستند کاري کنند و عقب نشستند و بعد تصميم گرفتند استحاله از درون را آغاز کنند. اولين حرفي که حضرت آقا در مورد تهاجم فرهنگي زدند اوايل دهه 70 بود.

وي با اشاره به اهداف دشمن براي از بين بردن جانمايه انقلاب اسلامي گفت دشمن تلاش کرد ساختاري را که اين ساختمان انقلاب اسلامي بر آن بنا شده تخريب کند که يک جهت آن ساختار سياسي است که برگرفته از فرهنگ انقلاب اسلامي است. نظام سلطه از دهه دوم با ما جنگ نرم را آغاز کرد به اين مفهوم که ساختمان انقلاب را از بن بزند و اندرون آن را که فرهنگ است نابود کند.

رئيس سازمان تبليغات اسلامي با تأکيد بر جايگاه ولايت فقيه در نظام اسلامي يادآور شد رئيس جمهور بايد بداند که مشروعيت تصرفاتش با اذن ولي فقيه است و اين مبناي ما است حتي نمايندگان مجلس نيز در نظام شرعي خود توجه داشته باشند که ولايت فقيه چه مفهومي دارد.

خاموشي با اشاره به تحرکات غرب براي ارائه مدل جايگزين جمهوري اسلامي در جهان گفت آنها کم کم ترکيه را رقيب ايران درست کردند. من سخنراني هاي حماسي اردوغان را ديده ام اما وقتي به کشورهاي مصر و تونس پيغام صريح داد که اميدوارم شما حکومت منهاي دين داشته باشيد روشن شد که اين نسخه دوم براي مدل جمهوري اسلامي است، يعني غرب يک طالبانيسم و يک اردوغانيسم درست کرده است.

رئيس سازمان تبليغات اسلامي تأکيد کرد ما حريت و بندگي در لواي مديريت حق مي خواهيم و معتقديم اگر رفاه آنقدر بسط پيدا کند که ما بدون مديريت بر اين رفاه اعمال نظر کرده باشيم اين رفاه به طغيان منجر مي شود. ما معتقديم بايد حيات طيبه يافت که الزامات و تعريف دارد و معتقد نيستيم دنيا به هر قيمتي خوب است و حالا يک مسجدي هم درست کنيم اگر بنا به مسجد سازي است تاريخ اسلام روشن است که بني اميه و بني عباس بسيار مسجد ساختند اما ساختن مسجد بدون روح ولايت درست است؟

وي افزود خوشبختانه پيام فرهنگي انقلاب آنقدر عميق به کشورهاي منطقه رسيده که آنها به طور جمعي اعلام مي کنند ما مي خواهيم حکومت بر مبناي شريعت بنا کنيم و از اين به بعد اردوغان يک سکوت سياسي عجيبي کرده است.

وي بر لزوم تبعيت از سخنان رهبري براي دستيابي به اهداف بلند انقلاب اسلامي تأکيد کرد و گفت مقام معظم رهبري در طول اين سالها پي در پي نسبت به تهاجم تعابير مختلفي به کار بردند و اخيرا  جبهه فرهنگي انقلاب در مقابل جبهه دشمن را مطرح کردند؛ ايشان تأکيد دارند که نظام سلطه فرماندهي در اين زمينه دارد که بايد در اين زمينه هوشيار باشيم. بيش از صد شبکه فارسي زبان عليه انقلاب اسلامي فعاليت مي کنند و با يکديگر بده بستان دارند.

گفتني است، سومين نشست فصلي كانون مداحان كشور يكشنبه 22 آبان ساعت 900 در سالن كنفرانس معاونت امور فرهنگي و تبليغ سازمان تبليغات اسلامي برگزار شد.

 

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 28207 -1 -1

مدیر کل
ریاست سازمان
حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله)
حضرت امام خمینی (ره)
مصاحبه عمومي
سخنرانيها
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse