مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۹ يکشنبه ۱۹ مرداد -اِلأَحَّد ١٩ ذو الحجه ١٤٤١ - Sunday August 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  6917   بازدید    تاریخ درج مطلب  23/2/1388    
 
 
معرفي نويسندگان استان اردبيل

- داوود غفارزادگان:
زندگینامه: وي در سال 1338 در اردبيل متولد شد. او فارغ‌التحصيل دانشسراي مقدماتي اردبيل است. غفارزادگان در زمينه نويسندگي با انتشارات مدرسه، حوزه هنري، بنياد حفظ آثار و نشر ارزشهاي دفاع مقدس همكاري داشته است. همچنين مسئول دفتر پيك كودك و نوجوان حوزه هنري سازمان تبليغات اسلامي، كارشناس داستان مركز بررسي آثار، عضو هيئت داوران اولين و دومين دوره جشنواره انتخاب كتاب سال دفاع مقدس و... از جمله مسئوليت هاي ايشان مي‌باشد.
آثار:
«كبوترها در قفس به دنيا مي‌آيند»، «پرواز درناها»، «سايه و شب، دراز»، «ما سه نفر هستيم»، «خلبان كوچولو»، «تا هزار بار گل براي ساقه سبز»، «قصه رنگها»، «نخلها و نيزه‌ها»، «زير شمشير غمش» و «زمستان در راه».


- محمدرضا بایرامی:

زندگینامه: سال 1344در اردبیل متولد شد. او مدیر دفتر ادبیات کودک و نوجوان می باشد. سابقۀ فعالیتهای فرهنگی او شامل: داستان نویس و برنده جوایز متعددی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حوزه‌ هنری، جشنواره ادب و پایداری، جشنواره روستا، بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس، كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان، سمینار بررسی رمان ایران و جهان، انجمن نویسندگان كودك و نوجوان و كتاب سال مسجد جوادالائمه، برنده جایزه جهانی كبرای آبی و خرس طلایی از كشور سوئیس و …است.
آثار:
كوه مرا صدا زد (رمان)، بر لبۀ پرتگاه (رمان)، بعد از كشتار (مجموعه داستان)، رعد یك بار غرید (داستان)، دود پشت تپه (رمان نوجوانان)، عقاب های تپۀ60 (رمان نوجوانان)، دشت شقایق ها (خاطرۀ ادبی)، هفت روز آخر (خاطرۀ ادبی)، به كشتی نشسته (داستان)، به دنبال صدای او (مجموعه داستان)، عبور از كویر (داستان)، همراهان (مجموعه داستان)، دره پلنگها و …


- جعفر ابراهیمی

زندگینامه: نام مستعار: شاهد
تاریخ تولد : 1330
محل تولد : روستای حور از توابع ویلکیج
جعفر ابراهیمی (شاهد) شاعر و نویسنده توانمند کشورمان در سال 1330 در شهر حور از توابع ویلکیج به دنیا آمده است، 10 سال اول زندگی اش را با عمه اش لیلا گذرانده چرا که پدرش در تهران مشغول کار بوده است، وی تحصیلاتش را در مکتب خانه خانم باجی آغاز نموده است و بعدها که مدرسه ای با یک معلم و کلاس در روستا ایجاد شد تا کلاس چهارم ابتدایی را در آنجا گذراند.
در 10 سالگی با روستا خداحافظی می کند و همراه پدر به تهران می آید و در سال 1341 در دبستان تربیت در کلاس پنجم ابتدایی ثبت نام می نماید، بعد از پایان تحصیلات ابتدایی پدرش با تمایلات قلبی خود که بسیار به دروس حوزوی علاقه داشته او را در مدرسه ای مذهبی با نام شیخ طبرسی ثبت نام می کند، در این دوره تحصیلی استاد ابراهیمی است که یکی از اساتیدش با نام استاد میر کریمی به استعداد او در زمینه شعر و داستان پی می برد و او را در بدست آوردن موفقیت بسیار کمک می کند، اولین شعر استاد ابراهیمی در 13 سالگی در مجله سروش کودکان با نام «آن شب باران آمد» چاپ می شود و بعد از آن استاد پله های ترقی با سرعت یکی پس از دیگری می پیماید؛ بعد از اخذ مدرک دیپلم و گذراندن خدمت سربازی در دارایی استخدام می شود ولی از آنجایی که بعد از 2 سال احساس می کند کارش با روحیه لطیف و شاعرانه او اصلا سازگاری ندارد به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان انتقال می یابد و در کانون فعالیت می کند، استاد جعفر ابراهیمی که تخلص شاهد را برای خود گزیده، بیش از پنجاه سال است که در زمینه ادبیات داستانی و شعر فعالیت می کند و کتابهای بسیاری در این زمینه چاپ نموده است از جمله آثار و مسئولیتهای او می توان به موارد زیر اشاره نمود.
مسئول شوراي شعر كانون پرورش فكري (از سال 1360 تا هنگام بازنشستگي در سال 1380)، سردبير جنگ ادبي آيش، شش دوره دبير جشنواره مطبوعات، دو دوره دبير جشنواره كتاب كانون پرورش فكري و چند دوره داوري كتاب سال و با موسسه كيهان، صدا و سيما، حوزه‌ هنري و انتشارات اميركبير نيز همكاري دارد و حدود 100 كتاب براي گروه‌هاي سني مختلف به رشته تحرير درآورده است.
وي همچنين جوايز و موفقيت هاي بسياري را در زمينه آثار ادبي به خود اختصاص داده است كه از بين آنها مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:
يك سنگ و يك دوست: كتاب سال 67
آواز پوپك: كتاب سال 72
آسمان ابري نيست: برنده جايزه بزرگ كانون در سال 74
آب مثل سلام: برنده جايزه بزرگ كانون
خورشيدي اينجا خورشيدي آنجا: كتاب برگزيده شوراي كودك
بوي گنجشك: كتاب برگزيده سروش نوجوان
در كوچه‌هاي خيس: برنده ديپلم افتخار به جشنواره كانون
پلي به‌سوي شعر (فصل خون مهتاب): كتاب سال و برنده جايزه اول جشنواره كانون.


- امیرحسین فردی

زندگینامه: اميرحسين فردي، متولد پنجم مهرماه ١٣٢٨، در روستاي «قره تپه» واقع در دامنه جنوبي كوه سبلان است. بخش هايي از دوران كودكي و نوجواني خود را در دامنه‌هاي سرسبز سبلان سپري كرده است.  سال هاي طلايي‌اي كه هنوز هم براي او يادآور روزهاي باشكوه زندگي در دل طبيعت است.
او زماني كه قدم در كوچه پس كوچه‌هاي پايتخت گذاشت، علاوه بر آشنايي با مظاهر تمدن شهري، با دلمشغولي ديگري هم آشنا شد كه در سالهاي بعد با زندگي او گره خورد. آن هواي تازه، مقوله‌اي به نام «ادبيات» بوده كه تا امروز هم ذهن و زبان اين نويسنده را به خود معطوف كرده است.
حضور فعال در عرصه‌‌هاي اجرايي حوزه ادبيات ـ به خصوص ادبيات داستاني ـ در اين سالها از او چهره‌اي سختكوش و مقاوم ساخته است.
در كارنامه فعاليتهاي اجرايي اميرحسين فردي، مي‌توان به چند بار داوري براي كتاب سال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان، بنياد حفظ آثار و نشر ارزشهاي دفاع مقدس، كتاب سال شهيد حبيب غني‌پور، جشنواره ادبيات داستاني بسيج، جشنواره راهيان نور، انجمن قلم ايران، جشنواره قصه‌هاي قرآني و ... اشاره كرد.
وي همچنين از مؤسسين كتابخانه مسجد جوادالائمه(ع) در سال ١٣٥٣ و تشكيل شوراي نويسندگان آن مسجد است.
در حوزه مسئوليت هاي اجرايي وي هم، مي‌توان به عضويت در حوزه انديشه و هنر اسلامي (حوزه هنري)، سردبير و مدير مسئول «كيهان بچه‌ها» (به مدت ٢٤ سال)ـ اين مسئوليت همچنان ادامه داردـ مؤسس و مدير مسئول كيهان علمي، عضويت در شوراي داستان كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان، عضويت در شورای داستان بنياد حفظ آثار و نشر ارزشهاي دفاع مقدس، مسئوليت جشنواره انتخاب كتاب سال شهيد حبيب غني‌پور، مسئوليت شوراي ادبيات داستاني نيروي مقاومت بسيج و مديريت كارگاه قصه و رمان حوزه هنري، اشاره كرد.
از ميان آثار قابل توجه فردي، مي‌توان به «آشيانه درمه»، «سياه چمن»، «يك دنيا پروانه» و «كوچك جنگلي» اشاره كرد.

 

 

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :3.7 از 5 امتياز است.


12345
41 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 2827 -1 -1

گردشگری در استان
مراکز علمی و دانشگاه ها
مشاهیر استان
آداب و رسوم استان
مساجد و عبادتگاه های استان
معرفی شهرستان ها
اردبیل شناسی
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse