مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۸ دوشنبه ۱۸ آذر -اِلأِثنين ١١ ربيع الثاني ١٤٤١ - Monday December 2019
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  571   بازدید    تاریخ درج مطلب  12/8/1390    
 
 
معرفي رشته زبان ايتاليايي

رشته زبان ايتاليايي علاقمندان خود را به سوي اين زبان جذب مي‌ کند به هر حال علاقه واقعي به فراگيري اين رشته کار مشکلي است، ولي اگر کسي علاقمند باشد و پشتکار داشته باشد با همه سختي ‌ها و کمبودها قطعاً موفق خواهد شد علاقه و پشتکار دو شعار فريبنده نيستند. اگر حقيقي باشند موفقيت حتمي است اين ادعا را مي ‌توانيد از کساني که موفقيت‌ شان را مديون علاقه و پشتکار هستند بپرسيد طول دوره تحصيل اين رشته 4 سالاست و در بخش بازار کار امکان اشتغال فارغ‌التحصيلان اين رشته را بررسي و بيان کرده‌ايم. دبيري اين رشته از اصلي ترين محورهاي اشتغال به کار اين زبان است که بنابر آن چه بيان شده از سال آينده يکي از زبان‌هاي قابل انتخاب براي ارائه در آموزش و پرورش مي ‌باشد.

درس هاي رشته:

نام درس: بيان شفاهي داستان1- بيان شفاهي داستان2- پيش دانشگاهي- تاريخ ادبيات ايتاليا1- تاريخ ادبيات ايتاليا2- تحقيق- ترجمه متون ساده1 -ترجمه متون ساده2- ترجمه متون علوم انساني1- ترجمه متون علوم انساني2- تلخيص متون1- تلخيص متون 2- جمله نويسي با ارتباط واژه‌ ها1- جمله نويسي از طريق ارتباط1- خواندن ترجمه‌هاي متون اسلامي- خواندن متون اسلام به ايتاليا- خواندن و پرسش2- خواندن کلمه و ترکيب هاي ساده1- خواندن کلمه و ترکيب هاي ساده3- درآمدي بر ادبيات ايتاليا-  درآمدي بر تاريخ هنر ايتاليا- دستور زبان ايتاليايي و تطبيق1- دستور زبان ايتاليايي و تطبيق2- دستور زبان پيشرفته- دستور زبان و تجزيه و ترکيب- دستور زبان و تطبيق آن با دستور3- دستور زبان و تطبيق آن با فارسي4- زبان ايتاليايي عمومي- زبان دوم1- زبان دوم2- زبان دوم3- زبان دوم ايتاليايي1- زبانشناسي همگاني1- زبانشناسي همگاني2- ساخت زبان فارسي- شناخت شعر و نثر1- شناخت شعر و نثر2- گزيده ادبيات ايتاليا1- گزيده ادبيات ايتاليا2- گزيده ادبيات ايتاليا3- گفت و شنود پيرامون متون ساده1- گفت و شنود پيرامون متون ساده2- مکتب هاي ادبي1- مکتب هاي ادبي2- نقادي متون ادبي2- نگارش1- نگارش2.

بازار کار:

ارتباط بين دانشگاه و صنعت چند سالي است که رو به بهبود گذاشته اما اين ارتباط که بايد رابطه‌اي مستقيم و کاربردي باشد و در دانشگاه دروسي تدريس شود که در جامعه مورد استفاده قرار گيرد بحث بيکاري فارغ‌التحصيلان و اشتغال به کار آن ها عوامل بسياري دارد در جاي ديگري به آن خواهيم پرداخت. آن چه در خصوص وضعيت شغلي رشته‌ هاي زبان ‌هاي خارجي عرضه شده قابل بيان است به اين قرار است:
1- امکان دبيري اين رشته‌ها در مراکز آموزش.
2- کار مترجمي اين رشته ‌ها در صورتي که گرايش مترجمي را انتخاب کرده باشيد موقعيت مناسبي را براي شما فراهم مي‌کند.
3- وزارت امور خارجه به عنوان اصلي ‌ترين مرکز جذب دانشجويان فارغ‌التحصيل دانشکده ‌هاي زبان سراسر کشور محسوب مي ‌شود و تعامل بين دانشکده زبان ‌هاي خارجي با وزارت خارجه گر چه در شکل ايده ‌آل خود قرار ندارد ولي در آينده نه چندان دور اين ارتباط به نحو مطلوبي شکل خواهد گرفت.
4- بازار کار رشته ‌هاي زبان‌ هاي خارجي ارتباط مستقيمي با جهان خارج نيز داد و اين نحو ارتباط مي ‌تواند در اين بخش ‌ها صورت پذيرد. در بخش فرهنگ ارتباطات و رفت و آمد هايي که در اثر برگزاري سمينارها و جشنواره ‌ها و نمايشگاه‌ ها و مانند آن برگزار مي ‌شود. رونق بازار ترجمه آثار خارجي در اثر حمايت‌ هاي بخش دولتي و خصوصي مي‌ تواند اشتغال مناسبي باشد براي تحصيل کردگان اين رشته‌ها.
در بخش صنعت: رفت و آمد در بخش صنعت و بازرگاني و بطور عموم در حوزه اقتصاد بسيار گسترده است و حضور زبان ‌دان در کارخانه‌ ها، ادارات و وزارتخانه‌ ها براي ارتباط با بخش ‌هاي خصوصي و دولتي کشورهاي خارجي بخش وسيبع و مهمي است براي جذب دانش ‌آموختگان رشته ‌هاي زبان خارجي استفاده از اينترنت و منابع خارجي در شرکت ‌هاي خصوصي وارتباط اين شرکت ‌ها با دنياي خارج بسيار گسترده شده و دانستن زبان خارجي و تسلط بريک زبان به نحوي که بتوان مخاطب را جذب نمود موقعيت خوبي را فراهم نموده است. کلاس‌ هاي خصوصي براي دانش‌آموزاني که در اين درس ضعف دارند نيز بخشي ازبازار کار اين رشته ها را فراهم آورده. در پايان آن چه مهم است ذکر اين نکته است که وسعت بازار کار هر يک از زبان ‌هايي که در بخش معرفي زبان‌ هاي خارجي به آن پرداخته‌ايم متفاوت است. مطمئناً زبان انگليسي به جهان فراگيري آن در جهان نسبت به رشته ‌هاي ديگر زبان کارآمدتر و داشتن شغلي مناسب براي اين رشته در دسترس ‌تر است.

 

 

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 28501 -1 -1

کامپیوتر
هوافضا
صنایع الکترونیکی
نجوم
مقالات عمومي
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse