مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۵ مرداد -اِلأَربِعا ١٥ ذو الحجه ١٤٤١ - Wednesday August 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  1411   بازدید    تاریخ درج مطلب  12/10/1390    
 
 
پيگيري مطالبات فرهنگي انقلاب بايد دغدغه اصلي خبرگزاري مهر باشد

رئيس سازمان تبليغات اسلامي گفت در حال حاضر دشمن با تمام توان فرهنگ انقلاب اسلامي را مورد هجمه قرار داده و بنابراين پيگيري مطالبات فرهنگي انقلاب اسلامي بايد يکي از دغدغه هاي اصلي خبرگزاري مهر باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمين سيد مهدي خاموشي عصر پنجشنبه 8 دي ماه سال جاري در مراسم اختتاميه هفتمين نشست نمايندگان استاني خبرگزاري مهر در جزيره قشم با اشاره به لزوم پرداختن به فرهنگ انقلاب اسلامي در رسانه‌ها، عنوان کرد بايد براي پيگيري مطالبات فرهنگي انقلاب اسلامي کميته هايي تخصصي در خبرگزاري مهر تشکيل شود و موضوعات فرهنگي انقلاب اسلامي بايد توسط اصحاب رسانه مورد مطالعه قرار گيرد.

وي ادامه داد تنها ساختن مسجد در جامعه کافي نيست بلکه بايد روح دين و روح اسلام در جامعه حاکم باشد.

رئيس سازمان تبليغات اسلامي در ادامه پرداختن به جنبه‌هاي اصلي فرهنگ در خبرگزاري مهر را ضروري دانست و عنوان کرد بايد در خبرگزاري مهر به قله مشکلات فرهنگي توجه شود چون اگر با تحليل‌هاي مختلف قله مشکلات اصلاح شد دامنه بزرگي از مشکلات فرهنگي اصلاح مي‌شود.

خاموشي افزود اگر بتوانيم در بخش‌هاي فرهنگي موفق عمل کنيم در تمامي زمينه‌ها موفق خواهيم شد اما اگر در بخش فرهنگي موفق عمل نکنيم با وجود موفقيت در ديگر زمينه ها، در مجموع شکست خورده ايم.

وي با اشاره به هجمه فرهنگي دشمنان عليه کشورمان، تصريح کرد در حال حاضر دشمن با همه توان در مقابل ما ايستاده و فرهنگ انقلاب اسلامي را هدف قرار داده است بنابراين پرداختن به فرهنگ انقلاب اسلامي بايد يکي از دغدغه هاي اصلي خبرگزاري مهر باشد و اين خبرگزاري بايد براي ترويج آن تلاش کند.

رئيس سازمان تبليغات اسلامي اضافه کرد خبرگزاري مهر بايد در راستاي تغيير گروه‌هاي حساس اجتماعي ظرفيت‌هاي خبري تعريف کند و مشخص شود که در اين خبرگزاري چه اهدافي در خصوص فرهنگ انقلاب اسلامي دنبال مي شود.

خاموشي در ادامه با اشاره به طرحهاي تجاري خبرگزاري هاي دنيا براي تامين منابع مالي خود، بيان داشت بايد در خبرگزاري مهر براي اقتصادي شدن کار خبر ايده پردازي شود و به عنوان مثال با استفاده از ظرفيتهايي همچون زيبايي هاي خليج فارس مي توان در راستاي اقتصادي شدن سرويس عکس خبرگزاري مهر حرکت کرد.

وي به تشکيل شوراي اقتصاد و فرهنگ در سازمان تبليغات اسلامي اشاره کرد و افزود در اين شورا برنامه ريزي هاي بسيار خوبي براي تجاري سازي کالاهاي فرهنگي بومي کشورمان انجام شده است و به زودي کالاهاي فرهنگي جديدي به سبد خانوار مردم افزوده خواهد شد.

رئيس سازمان تبليغات اسلامي تاکيد کرد در خبرگزاري مهر نيز بايد کميسيونهاي تخصصي در خصوص اقتصاد و فرهنگ تشکيل شود تا يک سرمايه گذاري ريشه اي براي تجاري سازي کالاهاي فرهنگي و افزودن کالاهاي فرهنگي به سبد خانوار انجام شود.

خاموشي درپايان سخنان خود بيان داشت خوشبختانه خبرگزاري مهر در حال حاضر به عنوان خبرگزاري معتمد نظام اسلامي و ارگانهاي نظام شناخته مي شود و بايد با قدرت در همين مسير به کار خود ادامه دهد.

 

 

 

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 29771 -1 -1

مدیر کل
ریاست سازمان
حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله)
حضرت امام خمینی (ره)
مصاحبه عمومي
سخنرانيها
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse