مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ سه شنبه ۲۹ خرداد -اِثَّلاثا ٥ شوال ١٤٣٩ - Tuesday June 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  10017   بازدید    تاریخ درج مطلب  7/5/1388    
 
 
راه هاي سفيد شدن پوست صورت

رنگ پوست افراد يك مسأله وراثتي و ارثي است و بستگي به ميزان رنگدانه ملانين توليدي توسط سلول هاي ملانوسيت پوست دارد. بطور طبيعي در برخي قسمت ها بدن كه در معرض نور خورشيد قرار دارند سلول هاي رنگدانه اي ‏پوست رنگدانه بيشتري توليد مي كنند كه سبب تيره شدن پوست مي شود.

البته عوامل محيطي هم مي تواند بر كيفيت و حالت پوست افراد اثر بگذارد. تغذيه خوب و حاوي مواد مورد نياز بدن، استفاده از لبنيات و ميوه و نيز داشتن فعاليت بدني و ورزش در سلامتي و شادابي پوست مؤثر است. با بر طرف شدن اثر آفتاب رنگ پوست به تدريج به حالت طبيعي خود بر مي گردد و تيره شدن پوست به دليل عدم استفاده صحيح از ضد آفتاب مي باشد. در صورتي كه از ضد آفتاب با SPF30 استفاده كنيد رنگ پوست طبيعي خواهد شد. استفاده صحيح از ضد آفتاب به اين معني مي باشد که نيم ساعت قبل از قرارگرفتن در معرض نور خورشيد بايد از آن استفاده کنيد و هر 3 ساعت آن را تجديد نماييد.

براي روشن كردن ‏پوست از تركيبات حاوي هيدروكينون و ‏آلفا هيدروکسي اسيد‏ استفاده مي کنند که سبب مهار توليد ‏رنگدانه ملاتونين در سلول هاي رنگدانه اي ملانوسيت پوست مي شود. شروع اثر اين داورها ‏ممكن است تا دو ماه طول بكشد و اثرات آن 2 تا 6 ماه بعد از قطع درمان نيز ممكن است ‏باقي بماند. از عوارض اين كرم ها سوزش تحريك و حساسيت پوستي است و به خاطر داشته باشيد هم زمان با استفاده از اين داروها از کرم ضد آفتاب نيز استفاده کنيد.

 

 

 

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :2.6 از 5 امتياز است.


12345
91 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 2998 -1 -1

تغذیه
بیماری ها
داروشناسی
سلامت جامعه
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse