مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ سه شنبه ۲۹ خرداد -اِثَّلاثا ٥ شوال ١٤٣٩ - Tuesday June 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  1513   بازدید    تاریخ درج مطلب  29/10/1390    
 
 
براشينگ مثل آرايشگرهاي حرفه اي !

وقتي خودمان مي خواهيم موهاي مان را حالت دهيم معمولا زمان زيادي طول مي کشد و خيلي اوقات آن گونه هم نمي شود که دوست داريم ولي وقتي به آرايشگاه مي رويم آرايشگر در مدت بسيار کوتاهي موها را آرايش مي دهد و مدل موها دقيقا همان مي شود که مي خواهيم. آرايشگر فقط چند دقيقه وقت صرف مي کند ولي حتي اگر موها خيلي به هم ريخته يا آسيب ديده هم باشند به آن ها مدلي زيبا و خاص مي دهد. در اين مطلب قصد داريم از راز کارهاي آرايشگر به شما بگوييم.

اگر فر درشت مي خواهيد

شما مي توانيد با ۲ تکنيک ساده در موهاي تان احساس سبکي و راحتي کنيد، به اين طريق که اول سرتان را برعکس به سمت زمين بگيريد تا دسترسي بهتري به موهاي تان داشته باشيد بعد به موها يک اسپري نگه دارنده سبک بزنيد، حالا سرتان را بالا بياوريد و با يک فر کننده مو، موها را تاب دهيد، شما بايد کل موها را به ۶ تا ۱۰ بخش تقسيم کنيد . اگر مي خواهيد موهاي تان پف بيشتري داشته باشد، فرموها را بعد از اين که خنک شدند، به سمت بيرون سشوار کنيد.

يک کمي تقلب کنيد

معمولا آرايشگرهاي خيلي حرفه اي شگرد خاصي دارند که هميشه از آن استفاده مي کنند؛ آن ها دقيقا روي چيزي تمرکز مي کنند که تعيين کننده ظاهر موهاست. مثلا براي صاف کردن موها، بيشتر از همه روي صاف کردن مناطقي تمرکز مي کنند که بيشتر از همه ديده مي شود يعني بيشترين وقت را صرف سشوار کردن روي موها و اطراف صورت مي کنند، اين کار باعث مي شود ديگران تصور کنند تمام موها همان قدر کامل و زيبا آرايش شده اند. بايد بدانيد آرايشگرها هيچ گاه وقت چنداني را صرف موهاي پشت و زير نمي کنند، پس شما هم بيشتر روي آرايش موهاي اطراف صورت تمرکز کنيد .

به سمت بيرون اتو کنيد
 
اگر مي خواهيد موهاي تان را صاف کنيد ولي خيلي وقت نداريد مي توانيد سشوار نکشيد و به جاي آن اول آب موها را خوب با حوله بگيريد البته حواس تان باشد موها را با حوله نکشيد، بعد اجازه دهيد موها کمي با جريان هوا خشک شود البته وقتي رطوبت دارد براي وز نکردن مي توانيد از سرم هاي ضد وز استفاده کنيد، حالا با يک اتو موي خيلي داغ مي توانيد آن ها را صاف کنيد، کافي است موها را به ۶ بخش تقسيم کنيد، ۲ بخش در کناره ها، يک بخش بالاي سر و يک بخش پشت گردن. حال خيلي آرام و با دقت اتو بزنيد، حواس تان باشد که اگر با عجله موها را در چند قسمت بزرگ اتو کنيد، در نهايت موهاي تان خشن و ناصاف به نظر خواهد رسيد.

با وزها بجنگيد
 
سريع ترين راهي که بتوانيد از شر وزها خلاص شويد استفاده از سشوار است اما اگر بخواهيد اين وزها را از بين ببريد بعد از حمام بايد اول موها را با حوله تا حد ممکن خشک کرده و کمي صبر کنيد که موها تا حد ي با هوا خشک شوند، وقتي بيشتر موها خشک شده بودند قسمت هاي کوچکي از موهاي روي سر را د ور يک برس بزرگ گرد بپيچيد و با حرارت بالا موها را سشوار کنيد، بهتر است نازل سر سشوار بگذاريد تا حرارت به طور مستقيم به موها بخورد و وز آن ها را از بين ببرد. اگر بعد از اين کار هم چنان وز موها از بين نرفته بود، مقداري از يک سرم ضد وز که حاوي سيليکون باشد را کف دست ها بريزيد و آن را به موهاي رويي که بيشترين وز را د ارند بماليد و سپس موها را اتو کنيد تا کاملا وزها از بين بروند .

چگونه موهاي چرب را حالت دهيد؟

گاهي پيش مي آيد که خيلي عجله د اريد و اصلا وقت حمام رفتن ند اريد ولي موهاي تان کثيف و به هم چسبيده است و بايد به نوعي آن ها را پف دهيد، در اين مواقع چاره کار استفاده از شامپوي خشک است، در داروخانه ها اسپري هايي به نام شامپوي خشک وجود دارد که هنگامي که وقت نداريد مي توانيد به موها اسپري کنيد، درون آن موادي وجود دارد که چربي و کثيفي ها را جذب مي کند و در نتيجه موها تميز به نظر مي رسند ، براي اين کار بايد موها را از فرق سر باز کنيد و سپس به ريشه موها شامپوي خشک را اسپري کنيد و بعد ريشه ها را ماساژ دهيد، در نهايت با برس گرد موها را سشوار بکشيد تا هم شامپوها از بين بروند و هم موها دوباره پف کنند و حالت بگيرند .

آسيب ديدگي ها را بپوشانيد
 
خيلي از خانم ها هستند که به خاطر استفاده از رنگ و وسايل حالت دهنده داغ موهاي شان شديدا آسيب ديده است و همين آسيب ديدگي ها حالت دادن موها را سخت مي کند. به همين خاطر اگر بخواهيد موهاي تان خوب حالت بگيرد بايد به نوعي اين آسيب ديدگي ها را پنهان کنيد، کرم هايي وجود دارد که مخصوص موهاي آسيب ديده است و توصيه مي کنيم از آن ها به خصوص در نوک موها استفاده کنيد چون اين کرم ها آسيب ديدگي ها را مي پوشانند و در نتيجه موها هم راحت تر حالت مي گيرند و هم ديگر نوک موها وز کرده به نظر نخواهد رسيد. اگر هم موهاي تان خيلي ظريف و نازک است و کرم روي آن سنگيني مي کند مي توانيد به نوک موها اسپري هاي مو بزنيد و بعد موها را اتو کنيد. اين کار خيلي سريع تر از سشوار کشيدن کل موهاست و همه آسيب ديدگي ها را نيز مي پوشاند .

چگونه چتري ها را حالت دهيد؟

اگر چتري هاي تان خيلي خوب حالت نگرفته است، ريشه آن ها را مرطوب کنيد سپس دور انگشت هاي تان بپيچيد، بکشيد و سشوار کنيد. حرکت دست تان بايد اول از راست به چپ باشد و بعد از چپ به راست بکشيد، اگر بعضي از قسمت هاي موها خوب حالت نمي گيرند و به جهت هاي مختلف متمايل مي شوند، بايد روي ريشه آن ها تمرکز کنيد يعني بايد به گونه اي سشوار بکشيد که ريشه آن ها به همان جهت دلخواه شما خشک شود و بعد پايين و نوک موها را با يک برس گرد کوچک خشک کنيد و حالت دهيد. البته حواس تان باشد که سر سشوار بايد به سمت پايين باشد تا موها به طور ناخوشايندي فر نخورند .

معجزه اسپري آب

هميشه روي ميز آرايش تان يک اسپري آب بگذاريد، آرايشگرها براي اين که اثر مواد حالت دهنده مو را بيشتر کنند، معمولا روي موها آب اسپري مي کنند، هم چنين وقتي تمام موها را با آب مرطوب کنيد ديگر کمتر احساس ناراحتي مي کنيد، اسپري کردن مقدار کمي آب روي موها حالت دهي آن ها را خيلي راحت تر مي کند. البته مي توانيد دور موها را با يک حوله مرطوب بپوشانيد تا همان اثر را داشته باشد .

موها را ديسپانسر کنيد
 
اگر موهاي تان کم پشت و صاف است مي توانيد آن ها را فر دهيد تا هم زيباتر شود و هم پرپشت تر به نظر برسد، براي اين کار نم موها بايد به صورتي باشد که نه خيلي خيس باشد که از آن آب بچکد و نه اين که خيلي خشک باشد .از بالاي گوش راست تا گوش چپ، موها را به حالت نيم دايره جدا کنيد و در بالاي سر ببنديد، تا بتوانيد با موهاي پائيني راحت تر کار کنيد و همه موها فر شوند، به موها موس زده، (ژل هم مي توان استفاده کرد ولي ژل موها را سفت مي کند) و آن را در لابه لاي موها پخش کنيد .سشوار را روشن کنيد، اول روي حرارت زياد بگذاريد تا سشوار زود تر گرم شود، بعد حرارت را کم کنيد و با صبر و حوصله موها را خشک کنيد. سرتان را کاملا به سمت پايين خم کرده؛ موها را به صورت حلقه اي داخل سري ديسپانسر گذاشته و به حالت دوراني روي قسمت به قسمت سرتان بچرخانيد. براي موهاي بالاي سر هم اين کار را تکرار کنيد. مي توان براي تثبيت کردن موها، در آخرين مرحله از تافت هم استفاده کرد .

مثل حرفه اي ها براشينگ کنيد

موها را تقسيم بندي کنيد، در قسمت پايين سر به اندازه اي که تسلط داشته و مي توانيد مو را در کنترل خود داشته باشيد، آن ها را رها کنيد، موها را به طرف بالا نگه داشته تا ناحيه گردن و صورت از صد مه ناشي از گرماي دستگاه سشوار محافظت شود. از موهاي ناحيه پشت گردن و ۲ طرف صورت شروع کنيد، سپس موها را به دور برس بپيچيد و درحالي که موها را با برس مي کشيد آن را صاف کنيد. تا قسمت هاي مرکز سر را با زاويه ۹۰ درجه سشوار کنيد. اگر صورت گرد باشد قسمت بالاي سر بايد بيشتر پف داشته باشد و اگر صورت باريک باشد قسمت هاي بغل بايد بيشترين پف را داشته باشد. مرکز سر نيز با زاويه ۹۰ درجه به بالا براشينگ مي شود. سشوار هم زمان با برس حرکت مي کند. بعد سشوار را دور کرده، دوباره حرکت چرخشي را ادامه دهيد تا اين که موها سرد شود. بعد آهسته برس را به حالت چرخشي از موها آزاد کنيد. البته جريان هواي خنک سشوار، مي تواند مد ل دلخواه را روي موي شما تثبيت کند .

چگونه موها را بپيچيد

بعضي از خانم ها هستند که هنوز بيگودي بستن را به سشوار يا هر حالت دهنده ديگري ترجيح مي دهند چون اعتقاد دارند بهترين حالت را به موها مي دهد، براي پيچيدن ساده موها، از بين ۲ شکستگي ابرو يک قسمت برداريد(با توجه به اند ازه و نوع بيگودي) به اين قسمت جدا شده تاج سر گفته مي شود. تمام قسمت تاج سر به زير پيچيده مي شود، معمولا ۵ تا ۶ بيگودي کافي است. دو عدد بيگودي طرف راست به زير و ۲ عدد بيگودي به طرف چپ را به زير بپيچيد. تمام بيگودي هاي پيچيده شده بايد تشکيل يک نيم دايره دهد . به همين ترتيب تا پايين سر ادامه مي دهيم بايد توجه داشت که هر بيگودي مابين بيگودي ديگر قرار گيرد تا بين موها خط نيفتد .

چگونه برس مناسب را انتخاب کنيد

موقع سشوار کشيدن، استفاده از برس براي خشک کردن و حالت دادن به موها وقت کمتري از شما خواهد گرفت و در نهايت موهاي تان بهتر مرتب مي شوند و فرم مي گيرند . اگر نخواستيد از برس براي خشک کردن موهاي تان استفاده کنيد، انتخاب ديگر اين است که فقط با استفاده از دست تان موهاي تان را جابه جا کنيد و جلوي سشوار آن ها را خشک کنيد. بهترين برس، برسي بزرگ و گرد است. اين برس پس از سشوار کشيدن بهترين حجم و حالت را به موهاي شما خواهد بخشيد. برس هاي فلزي براي سشوار کشيدن مناسب ترين هستند و بهترين شکل را به موهاي تان خواهند داد. شما مي توانيد از برس هاي کم قطرتر براي مرتب کردن و سشوار کشيدن موهاي چتري تان استفاده کنيد. برس هاي پارويي براي پرداخت نهايي موهاي بلند، پس از سشوار کشيد ن مناسب هستند. موهاي برس هاي چوبي، ترکيبي از موهاي طبيعي و مصنوعي است، بنابراين به گرفتن بهتر موها درون شان کمک مي کنند .

چگونه به موهاي تان حجم دهيد

۴ راه براي افزايش موقتي اصطکاک مو وجود دارد :

۱- تميز کردن موها: مو حاوي روغن هاي طبيعي يا سبوم است که مي تواند سنگيني، ليزي، کاهش اصطکاک و در نتيجه نرمي مو را به همراه داشته باشد. بنابر اين با پاک کرد ن اين روغن ها با استفاده از يک شامپوي حجم دهنده، مي توان موها را به حالت طبيعي خود با اصطکاک اوليه اش در آورد ه و اين بهترين کار براي ايجاد حجم خواهد بود .

۲- استفاده از حالت دهنده ها: استايلرهاي اساسي مانند موس و ژل اصطکاک مو ها را به طور موقتي افزايش داده و کمک مي کنند تا حالت واقعي براي مدت بيشتري ثابت بماند. آن ها مانند يک فيلم نرم روي موها نشسته و پس از مدتي که نيمه خشک شد ند ، چسبنده شده و موها را به هم مي چسبانند و حين خشک شدن کامل، به موها فرم مي دهند .

۳- شانه کرد ن معکوس: شانه کرد ن معکوس از نوک به ريشه به راحتي اصطکاک موها را افزايش مي د هد و باعث مي شود حجم موها نيز افزايش يابد .

۴- استفاده از اسپري هاي حاوي مواد پليمري: ممکن است برخي از خانم ها براي پرپشت به نظر رسيدن موها آن ها را پوش داده و به طور معکوس شانه کنند ولي بايد به اين نکته توجه کرد که پوش دادن مکرر، به ساقه مو آسيب جدي وارد کرده که معمولا غير قابل ترميم نيز است. در حالي که يکي از جايگزين هاي مناسب پوش دادن، استفاده از اسپري هاي مو(مانند تافت) است که همان فوايد افزايش اصطکاک را به همراه دارد بدون آن که به کوتيکول مو آسيب جدي وارد شود. حجم ايجاد شده ناشي از اين اصطکاک مي تواند ساعت ها مو را در مقابل باد و تکان دادن هاي مکرر سر محافظت کند .

ماده فر بسازيد

آرايشگرها براي اين که بتوانند فرهاي زيبايي روي سر ايجاد کنند گاهي از مواد شيميايي استفاده مي کنند، مثلا يکي از کارهايي که آرايشگرهاي معروف مي کنند يک چهارم فنجان کاند يشنر(نرم کننده) را در ۵/۱ فنجان آب حل کرده و به موها اسپري مي کنند. البته بايد اين مخلوط را خوب تکان داد تا کاملا مخلوط شود و سپس به موهاي خشک اسپري کرد تا مرطوب شوند و سپس به آن ها حالت فر داد. اين کار نه تنها موها را نرم کرده بلکه آن ها را براق نيز مي کند. اگر وقت داريد بعد از اين کار کمي موها را با سشوار خشک کنيد و با يک فر کننده مخروطي شکل به آن ها بهتر حالت دهيد، اگر هم وقت ند اريد اجازه دهيد موها با جريان هوا خشک شوند و خودشان حالت بگيرند .

منبع: مجله سيب سبز

 

 

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :5.0 از 5 امتياز است.


12345
2 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 30251 -1 -1

کامپیوتر
هوافضا
صنایع الکترونیکی
نجوم
مقالات عمومي
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse