مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۹ پنج شنبه ۳ مهر -اِلخَميس ٦ صفر ١٤٤٢ - Thursday September 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  1477   بازدید    تاریخ درج مطلب  11/11/1390    
 
 
جبهه دقيقي براي تقابل تئوريک با غرب تعريف نکرده ايم

رئيس سازمان تبليغات اسلامي گفت: ما در يک تقابل تئوريک با غرب قرار گرفته‌ايم اما براي اين تقابل جبهه دقيقي را تعريف نکرده‌ايم.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي هرمزگان، حجت الاسلام سيد مهدي خاموشي صبح دوشنبه 10 بهمن ماه جاري در دوره آموزشي - توجيهي مديران کل تبليغات اسلامي استانها که در بندرعباس در حال برگزاري است با اشاره به اهميت توجه به مسئله فرهنگ، اظهار داشت: ما در يک تقابل تئوريک با غرب در خصوص مسائل فرهنگي قرار گرفته ايم که در اين راستا تئوري غربي ها توجه به مسائل اين دنيا و منفعت محوري است در حالي که ما مي خواهيم افکار را متوجه آن جهان کنيم.

وي ادامه داد: اين تقابل تئوريک بسيار ظريف و حساس است و پيرامون ما را از جمله در زندگي فردي، رفتارها، آرمان ها، ايده ها و هدفگيري هاي اقتصادي و سياسي اين تقابلات فراگرفته اند.

رئيس سازمان تبليغات اسلامي با تاکيد بر لزوم تعريف جبهه هاي دقيق براي تقابل تئوريک با غرب، عنوان کرد: ما براي اين تقابل تئوريک جبهه هاي دقيقي را براي خود تعريف نکرده‌ايم و فقط بخشي از ظاهر اين جبهه را مي دانيم در حالي که بايد باطن جبهه تقابل تئوريک را براي خود تعريف کنيم.

خاموشي در ادامه به غربي شدن سبک زندگي در ايران اشاره کرد و افزود: متاسفانه سبک زندگي غربي در زمينه هاي مختلف از جمله ازدواج، ورزش، مبلمان شهري و خانگي و زندگي فردي و اجتماعي وارد زندگي ما شده است و اين نوع سبک زندگي، تکاليف و مسئوليت ها را در حد منافع شخصي محدود مي کند.

وي با تاکيد بر حفظ ارزش‌ها و سنت ‌هاي ديني کشورمان، بيان داشت: بايد بسياري از برنامه هاي ما معطوف به مسئله سبک زندگي شود چون بسياري از مسائل در سبک زندگي نهفته است و ما بايد سبک زندگي اسلامي را توسعه و ترويج دهيم.

رئيس سازمان تبليغات اسلامي اضافه کرد: ظاهر زندگي ما بايد داراي سبقه ديني و اسلامي باشد و اگر مبلغين و محققين ما در زمينه سبک زندگي اسلامي کار نکنند، جامعه ما به ناکجا آباد خواهد رفت و تنها پوسته اي از دين در جامعه ما باقي مي ماند.

خاموشي با اشاره به اقدامات سازمان تبليغات اسلامي در حوزه دفاع مقدس، تصريح کرد: يکي از اهداف اصلي ما معرفي سبک زندگي رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس بوده است و ما مي خواهيم رزمندگان ما الگوي جوانان ايراني در زمينه سبک زندگي قرار بگيرند.

وي شاه کليد سبک زندگي اسلامي را توجه به تربيت اسلامي کودکان دانست و اظهار داشت: ما بايد نمادهاي فرهنگي خودمان را به کودکان معرفي کنيم و سازمان تبليغات اسلامي به همين علت به توليد عروسک و انيميشن با استفاده از نمادهاي فرهنگي ايراني روي آورده است.

رئيس سازمان تبليغات اسلامي عنوان کرد: در اين تقابل تئوريک تمامي پرديس رسانه هاي بيگانه در مقابل ما قرار گرفته اند و اگر ما در اين تقابل براي خود يک فضاي عملياتي تعريف نکنيم موفق نخواهيم شد.

 

 

 

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 30562 -1 -1

مدیر کل
ریاست سازمان
حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله)
حضرت امام خمینی (ره)
مصاحبه عمومي
سخنرانيها
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse