مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۹ جمعه ۴ مهر -اِجُّمعَة ٧ صفر ١٤٤٢ - Friday September 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  1470   بازدید    تاریخ درج مطلب  12/11/1390    
 
 
ارتقاي علم و دانش يکي از الزامات جامعه مداحان است

رئيس سازمان تبليغات اسلامي در نشست علمي مداحان سراسر کشور كه به همت بنياد دعبل خزاعي در هتل هويزه برگزار شد، با اشاره به تهيه و تدوين مرامنامه ستايشگري اهل بيت(ع)، گفت: يکي از الزامات جامعه مداحان ارتقاي علم و دانش است که به تبع آن حتما باور هم کسب مي شود.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، دکتر سيدمهدي خاموشي رئيس سازمان تبليغات اسلامي افزود:امروز در جهان هيئت امام حسين(ع) به عنوان يک تشکل تأثيرگذار قطعي پذيرفته شده است و چون تأثيرگذار است بايد دقت بيشتري در اين مورد وجود داشته باشد. اسلام و بويژه تشيع در جهان داراي اوج نشيني و قله نشيني در نگاه دولت ها و ملت ها است.

وي ادامه داد: جوانان کشورهايي که در آن ها بيداري اسلامي صورت گرفته اکنون در کشور ما هستند، چون رهبر ديني جهان اسلام آن ها را فراخوان داده است و آنها هم به اين فراخوان لبيک گفتند و آمده‌اند که خط بگيرند و ثابت کردند که گوش به فرمان رهبر هستند.

خاموشي با طرح اين پرسش که چرا رهبر و ولي ما با جوان ‌هاي اين کشورها صحبت کردند، تصريح کرد: چون ما با قلب و جان مردم حتي مردم غرب رابطه داريم. ما پيام بلندي داريم که اگر دنيا بخوبي و درستي از آن ها مطلع شود، از ما تبعيت مي کند.

وي با بيان اينکه کيفيت و هنر انتقال هم جزء الزامات جامعه مداحي است، تصريح کرد: برخي مادحين حوزه تأثير فراملي پيدا کردند. از الزامات ديگر آشنايي با محيط  پيرامون است اينکه يک تشکل در يک نقطه از جهان چقدر تأثيرگذار است را بايد  به خوبي درک کنيم.

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي همچنين اظهار داشت: از دولت و مجلس به خاطر کمک‌هاي صورت گرفته تشکر مي‌كنيم اما زمينه کمک و توجه بيشتر وجود دارد. براي بيمه مداحاني که بيمه نيستند لازم است بودجه فعلي 4 برابر شود. در مجموع ساماندهي در جامعه مداحان در شهرهاي مختلف صورت گرفته و بايد تلاش شود همدلي و همراهي بيشتري در اين جامعه صورت گيرد.

 

 

 

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 30587 -1 -1

مدیر کل
ریاست سازمان
حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله)
حضرت امام خمینی (ره)
مصاحبه عمومي
سخنرانيها
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse