مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ جمعه ۱ تير -اِجُّمعَة ٨ شوال ١٤٣٩ - Friday June 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  1856   بازدید    تاریخ درج مطلب  20/12/1390    
 
 
تنيس بازان مشهور

ورزش تنيس تماشاگران زيادي دارد که در تمامي قاره ها پخشند. مسابقه با حمايت طرفداران وفادار و به خاطر شور و حرارتي که تنيس حرفه اي بر مي انگيزد، شکوفا شده است.

مشهورترين تنيس بازان همه دوران

بازيکنان مشهوري که در اين مقاله معرفي شده اند شامل ورزشکاران زن و مرد از گذشته و حال مي شوند.

تنيس بازان مشهور مرد: اين جا فهرستي از مردان تنيس بازيست که در حوزه خود به موفقيت جهاني نائل آمده اند.

ـ بيوم برگ: او متولد ۶ ژوئن ۱۹۵۶ در استکهلم سوئد و شماره يک پيشين است. او بخاطر رکورد بي سابقه اش براي بردن ۵ عنوان ويمبلدون و ۴ عنوان تنيس آزاد فرانسه در چند سال پياپي مشهور است. راجر فدرر از نظر بردن ۵بار قهرماني ويمبلدون با برگ برابري مي کند در حالي که رکورد در رولند گاروس(آزاد فرانسه) با رافائل نادال برابر است.

ـ راد لِيوِر: اين تنيس باز استراليايي از سال ۱۹۶۴ تا ۱۹۷۰ شماره ۱ را به خود اختصاص داده بود. او در ۹ آگوست ۱۹۳۸ در راکهمپتن به دنيا آمد. راد ليور دو بار(۱۹۶۲ و ۱۹۶۹) هر چهار عنوان گراند اسلم را در يک سال برنده شد. سبک بازي او به مسابقه سرو و والي تکيه داشت. ضربات عادي زميني او هم کاملا قوي بودند.

ـ پيت سمپراس: او شماره يک پيشين از آمريکاست که شغل حرفه اي خود را در ۱۹۸۸ آغاز کرد و در ۲۰۰۳ بازنشسته شد. سپمراس در ۱۲ آگوست ۱۹۷۱ در واشنگتن دي سي متولد شد. او ۱۵ عنوان مردان يک نفره گراند اسلم را از آن خود کرده است. پيت سامپراس به مدت شش سال متوالي، از ۱۹۹۳ تا ۱۹۹۸، عنوان اولي خود را حفظ کرد. پيت عموماً از تکنيک سرو و والي استفاده مي کرد. هم چنين او استراتژي ضربات قوسي و حمله را ترجيح مي داد. فورهندهاي سامپراس جزء بهترين ها شناخته مي شوند.

ـ راجر فدرر: در حال حاضر راجر فدرر مقام دوم جهان را داراست. با اين حال به مدت ۲۸۵ هفته، شماره يکي جهان را داشت که از اين نظر بعد از پيت سامپراس(۲۸۶ هفته) قرار مي گيرد. راجر فدرر در هشتم آگوست ۱۹۸۱ در باسل سوييس متولد شد. او روي هم رفته ۱۶ گراند اسلم را برده است اما در مسابقات آزاد فرانسه تنها يک بار برنده شده است.

ـ رافائل نادال: متولد سوم ژوئن ۱۹۸۶ در ماناکور اسپانياست. او در حال حاضر بازيکن شماره يک است. او پس از راجر فدرر سوئدي به مدت ۱۶۰ هفته عنوان دومي را داشت. رافائل نادال موفقيت بزرگي در زمين خاکي کسب کرده(۵بار در آزاد فرانسه برنده شده است) و بنابرين به عنوان"شاه خاک رس" مشهور است. او به مدت کوتاهي از ۱۸ آگوست ۲۰۰۸ تا ۵ جولاي ۲۰۰۹ عنوان نخستين را داشت که پس از آن دوباره در ۷ ژوئن ۲۰۱۰ به جايگاه خود بازگشت.

تنيس بازان زن مشهور: زنان تنيس باز مشهوري که با کيفيت مسابقه و موفقيت هايشان تأثيرگذار بوده اند در ذيل معرفي مي شوند.

ـ مارگارت کورت: او يک بازيکن شماره يک بازنشسته از استرالياست. مارگارت کورت که متولد ۱۶جولاي ۱۹۴۲ در آلبري استراليا مي باشد، دومين زن تنيس بازيست که تمام تورنمنت هاي گراند اسلم را در يک سال برنده شده است. او ۲۴ عنوان يک نفره گراند اسلم را از آن خود کرد که اين رکوردش هنوز شکسته نشده است. مارگارت کورت يکي از سه بازيکني است که عنوان گراند اسلم در تمام طبقه بندي ها در تمام تورنمنت ها را به خود اختصاص مي دهد. مارتينا ناوراتيلوا و دوريس هالت دو نفر ديگر هستند.

ـ مارتينا ناوراتيلوا: او که شماره يک اسبق جهان است يک چک آمريکايي است. مارتينا که متولد ۱۸ اکتبر ۱۹۵۶ است، زندگي ورزش حرفه ايش مدتي طولاني به طول انجاميد که طي آن موفق به کسب ۵۹ عنوان گراند اسلم شده است. اين عناوين شامل ۱۸ عنوان يک نفره، ۳۱ دونفره و ۱۰ دو نفره مختلط مي شود. رکورد او ۹ بار برنده شدن در تورنمنت ويمبلدون است. همچنين او ۱۶۷ عنوان يک نفره و ۱۷۷ عنوان دونفره را از آن خود کرده است.

ـ استفي گراف: اين بازيکن آلماني پس از مارگارت کورت، رکورد دار عناوين گراند اسلم يک نفره(۲۲ عنوان) است. استفي گراف در ۱۴ ژوئن ۱۹۶۹ در مانهيم آلمان غربي متولد شد. او بازيکن همه فن حريفي بود و تورنمنت هاي زمين هاي مختلف از جمله خاکي، چمني و خاک سخت را برد. استفي گراف با برنده شدن هر چهار تورنمنت گراند اسلم و مدال طلاي المپيک در سال ۱۹۸۸، شاهکار خود را خلق کرد.

ـ کريس اوِرت: اين بازيکن تنيس از ايالات متحده، ۱۸ عنوان گراند اسلم را به خود اختصاص داده است. رکورد برد – باخت در مسابقات يک نفره اي که کريس در آنان شرکت داشت۱۳۰۹ – ۱۴۶ بود. او در ۲۱ دسامبر ۱۹۵۴ در فورت لادردال، فلوريدا، آمريکا متولد شد. کريس اورت جمعا ۱۵۷ عنوان يک نفره را از آن خود کرده است. در کتاب بزرگ ترين مسابقات تنيس قرن بيستم، نوشته استيو فلينک، اورت جايگاه سومي قرن را پس از استفي گراف و مارتينا ناوراتيلوا به خود اختصاص مي دهد.

سرنا ويليامز: شماره يک در طبقه بندي يک نفره و دو نفره. سرنا ويليامز ۱۲ عنوان يک نفره گراند اسلم و ۲۶ عنوان را درکل از آن خود کرده است. سرنا جامِکا ويليامز در ۲۶ سپتامبر ۱۹۸۱ در ساگيناو، ميشيگان، آمريکا متولد شد. جايزه پولي سرنا از همه قهرمانان زن دنيا بالاتر است.

تنيس بازان مشهور ديگر

جداي از فهرست مشهورترين تنيس بازاني که در بالا ارائه شد، در ذيل اسامي بازکنان ديگري مي آيد که در دنياي تنيس اثري از خود به جا گذاشته اند.
ـ ليتون هويت/ اندي راديک.
ـ ماريا شاراپووا/ ونوس ويليامز.
ـ آندره آغاسي/ مونيکا سِلِس.
ـ گوران ايوانيسويچ/ جان مک اِنور.
ـ آرانسا سانچِز ويکاريو/ مري پيرس.
ـ آنا کورنيکوا/ آملي ماورِسمو.
ـ مارات سافين/ ليندزي داونپورت.
ـ رابين سودِرلينک/ آرتور اش.
ـ بوريس بِکِر/ جين بوروتا.
- جان برامويچ/ نورمن بروکز.
- سرگي بروگوئرا/ دان باژ.
ـ اوليور کمپبل/ هنري کاشت.
ـ اشلي کوپر/ جيمي کانرز.
ـ جيم کورير/ جک کراوفرد.
ـ يورسلاو دروبني/ استفان اِدبرگ.
ـ رُي امرسون/ جوان کارلوس فررو.
ـ نيال فراسر/ پانچو گنزالز.
ـ جان هارتلي/ تيم هنمن.
ـ يوگني کافلينکوف/ جان کودس.
ـ رِنه لاکاست/ کارلوس مويا.
ـ ايوان لندي/ کارلوس مويا.
ـ توماس ماستر/ جان نيوکامب.
ـ الکساندرو " الکس" اولمدو/ جرالد پاترسون.
ـ ليندر پائس/ باج پاتي.
ـ فرد پري/ اندي موري.
ـ پاتريک رافتر/ ارنست رنشاو.
ـ ويليام رنشاو/ رابي ريگز.
ـ مارسلو ريوس/ توني روشه.
ـ کن رزول/ مانوئل سانتانا.
ـ يلنا دوکيک/ تد شرودگر.
ـ فرانک سجمن/ پانچو سگورا.
ـ هنري اسلوکوم/ آناستازيا ميسکينا.
ـ بيل تيلدن/ توني ترابرت.
ـ جاستين هنين هاردن/ السورث وينس.
ـ گاتفريد فان کرام/ مت ويلاندر.
ـ جنيفر کاپرياتي/ آنا ايوانويچ.
ـ کيم کليجترز/ النا دمنتيوا.
ـ يلنا جانکويچ/ دانيلا هانتوچوا.
ـ مارتينا هينگيز/ ماريان بارتولي.
ـ آنا ايوانويچ/ سانيا ميرزا.

منبع: سايت آفتاب

 

 

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :3.0 از 5 امتياز است.


12345
3 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 31523 -1 -1

دانش و فناوری
پزشکی
ورزشی
جوانان
نوجوانان
بانوان
ادب و هنر
فرهنگی
اجتماعی
سیاسی
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse