مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ جمعه ۱ تير -اِجُّمعَة ٨ شوال ١٤٣٩ - Friday June 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  2369   بازدید    تاریخ درج مطلب  21/4/1391    
 
 
روکش مبل

از پارچه ارگانزاي سفيد يا هر رنگ ديگري كه دوست داشته باشيد مي توانيد روكش مبل را درست كنيد، در ابتدا دور تا دور لبه ارگانزا را تا مي زنيم، در قسمت پشت صندلي ۵عدد پليسه به اندازه پيلي هاي ۲سانتي متري از عرض چرخ مي كنيم، براي اين تعداد پليسه حدود ۲۰سانتي متر پارچه بيشتر در نظر بگيريد. پارچه را روي صندلي مي كشيم و به وسيله سنجاق به صندلي وصل مي كنيم و پارچه را روي صندلي شكل و فرم مي دهيم و پس از اين كه فرم دلخواه به دست آمد، با كوك هاي ريز آن ها را ثابت مي كنيم و سنجاق ها را در مي آوريم، دو سرانت هاي پارچه را عقب صندلي به هم جمع و وصل مي كنيم و با يك پاپيون به رنگ دل خواه مانند گل رز مي بنديم.

 با پارچه هاي ابريشم خوش بافت و مرغوب مي توانيد صندلي هاي كهنه خودتان را زيبا و دلپسند كنيد. امروزه روكش هاي شل و آزاد مي پسندند، در تزيين مبلمان منزل روكش ممكن است به اندازه مبل باشد و يا شل و آزاد مبل را بپوشاند و شما مي توانيد براحتي آن را به تن مبل كنيد و اگر خواستيد آن را در آوريد يا حتي روكش را روي صندلي به گونه اي بپيچيد كه مدل صندلي تغيير كند. شما بايستي موقعيت خانه خودتان را خوب بشناسيد و نبايد با عجله تصميم گيري كنيد، بايستي روكشي كه انتخاب مي كنيد دقت كنيد و هارموني رنگ ها را در نظر بگيريد. روكش مبل رسمي و تشريفاتي مي تواند از رنگ هاي ملايم و پارچه هاي طرح و نقش گل براي روكش مبلمان غير رسمي و از پارچه هاي راه راه و پيچاژي براي مبل هاي معمولي و راحتي استفاده كنيد، روكش هاي آزاد و شل اين امتياز را دارند كه در هر فصل شما مي توانيد رنگ هاي مختلف متناسب با همان فصل روكش مبل را هم انتخاب كنيد و هر وقت خواستيد آن ها را به راحتي عوض كنيد. رنگ پارچه اي روكش مبل را يك درجه تيره تر از رنگ پارچه اصلي مبل انتخاب كنيد، خريد پارچه هاي ارزان هميشه صرفه جويي كاذبي است، وقتي كه صرف مي كنيد و زحمتي كه متحمل مي شويد مي بايست ارزش داشته باشد و روكش دوام خوبي هم داشته باشد. 
 
منبع: روزنامه ايران

 

 

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :3.0 از 5 امتياز است.


12345
4 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 34927 -1 -1

آموزشی
پژوهشی
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse