مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ جمعه ۴ خرداد -اِجُّمعَة ١٠ رمضان ١٤٣٩ - Friday May 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  4298   بازدید    تاریخ درج مطلب  4/5/1391    
 
 
ليف حمام

براي شروع قلاب بافي از شکل زير بهره ببريد با انجام حرکت مداوم رد کردن نخ از داخل حلقه اي که ايجاد مي شود بافت زنجير خواهيد داشت که اساس شروع هر طرح قلاب بافي است. براي زدن بافت پايه کافي است قلاب را در يک دانه زنجير فرو کرده و نخ را با کمک قلاب از اون بيرون بکشيد اگر يک بار نخ بيرون بياريد يک پايه و اگر دو ببار بيرون بياريد مثل شکل زير دو پايه داريد اين پايه تا سه تا مي تواند افزايش يابد نخ را مرحله به مرحله از درون حلقه هايي که ساختيد بيرون بياريد(اگر يک پايه است دو بار اگر دو پايه است سه بار و...)


براي بافت ليف حمام فقط پايه استفاده مي شود مثلا با هشت تا زنجيره شروع مي کنيم و با آن يک حلقه مي سازيم و شروع مي کنيم دور حلقه را بافت پتيه زدن تا به اندازه ي کف دست بشود بافت را تمام کرده و نخ را مهار مي کنيم براي بافت دسته از يک سمت آن دانه گرفته و شروع به بافت ايه مي کنيم به گشادي که مورد نظرمون هست و ادامه مي دهيم تا بلندي که دوست داريم دسته را وقتي شروع مي کنيم که دو تا دايره ي کف و روي ليف را بافته باشيم. اگر نخ را از همه ي حلقه ها يک جا بيرون بکشيد يک پايه ي تپل کوتاه داريد. با رفتن به رج بعدي به تناسب مي بايستي تعداد پايه هايي که مي زنيد زياد شود اگر در تصويري که در بالا گذاشتم دقت کني در رج دوم تو بعضي از زنجيره ها به جاي يک پايه دو تا پايه مي زنند تا بافت اصطلاحا رو زمين بخوابه بعد از اتمام هر رج بافت اون رو روي زمين پهن کن اگه داشت جمع مي شد و مثل کلاه مي شد چند تا دانه را بشکاف و يکي دو تا پايه را اين طوري بزن دو پايه در يک زنجير مطمئن باش جمع نمي شه. شما مي تونيد با استفاده از ترکيب رنگ ها و گلدوزي روي آن ليف هاي فانتزي براي کودکان درست کنيد.

منبع: سايت ويستا

 

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :4.0 از 5 امتياز است.


12345
13 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 35452 -1 -1

آموزشی
پژوهشی
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse