مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ جمعه ۳۱ فروردين -اِجُّمعَة ٤ شعبان ١٤٣٩ - Friday April 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  1521   بازدید    تاریخ درج مطلب  19/6/1391    
 
 
خانواده و اثرات سوء شراب خواري

قرآن كريم درباره شراب و قمار در سوره مائده آيه 90 مي‌فرمايد: همانا شراب و قمار، پليد و از كردار شيطان است، پس از آن دو دوري كنيد، باشد كه رستگار شويد. و نيز رسول اكرم(ص) فرمودند. كسي كه شراب بنوشد پس از آن كه خداوند آن را به زبان من تحريم كرده است، شايسته ازدواج و زناشويي نيست. كتاب تفصيل وسايل الشيعه ج 3 ص 10 و بي ترديد مي‌توان گفت كه سخن خداوند تبارك و تعالي و پيامبر اكرم(ص) واقعيتي غير قابل انكار را ارائه مي‌نمايد. تمامي‌ دانشمندان معتقدند كه آشاميدن نوشابه هاي الكلي موجب فزوني مواليد ولي زيادي تلفات آن ها مي‌شود كه در اين زيادي تلفات، مواليد ناقص عقلي و جسماني و روحي وجود دارد، ولي موضوعي كه مورد بحث است اثر نوشابه هاي الكلي در صفات و اخلاق و سجاياي نسل و روح و روان فرزندان و از بين بردن آرامش آن ها است. در يك رساله طبي كه در سال 1934 در پاريس منتشر شد، مطالب زير راجع به تاثيرالكل در نسل ديده مي‌شود(اين مقاله كاملا علمي‌و غير قابل انكار است) عقيده قريب به تمام دانشمندان سابق بر اين بود كه در اعقاب الكلي هاي مزمن، تشنجات و مننژيت زياد ديده مي‌شود. لگرن )Legrain( در 761 كودك كه از پدر و مادر الكليك به وجود آمده‌اند آمار زير را داده است. 113 نفر مبتلا به تشنج، 42 نفر مبتلا به هيستري و صرع، جمع بيماران 346 نفر و افراد سالم 415 نفر مي‌باشد. همين دانشمند در 1925 در عرض سه سال مشاهده كرد كه اطفال اشخاص معتاد به الكل به زودي مشروب خوار مي‌شوند(در 15 تا 20 سالگي) در نسل اول ذكاوت كودكان پدر و مادر مشروب خوار تقريبا طبيعي است. به نظر دانشمندان هوش اين كودكان به زودي اوج مي‌گيرد ولي پايدار نيست و به زودي اختلالات رواني عارض آن ها مي‌گردد. اطفال مشروب خواران زودتر به فساد آلوده مي‌شوند و بيشتر از ديگر كودكان اينگونه عدم تعادل عصبي و نيز به خودكشي و انحراف هاي جنسي و فحشا و دروغگويي و پنهان كاري و غيره گرايش دارند. در نسل دوم به نظر لگرن اختلالات هوشي مانند حماقت و عقب افتادگي ذهني و جسمي‌بيشتر است و انحراف‌هاي اخلاقي و شراب‌خوارگي و امثال آن ها نيز بيشتر شايع مي‌باشد. وي مي‌گويد: در نسل سوم تمام اطفال مشروبخواراني كه او مشاهده كرد معيوب بوده‌اند و در بين 215 خانواده 174 مورد مرگ هاي زودرس مشاهده كرد و يا اينكه كودكان مرده به دنيا آورده‌اند و تعداد زيادي از كودكان مبتلا به اختلالات رشدي و سل بوده‌اند و بدين سان خانواده در عرض سه تا چهار نسل از بين رفته و منهدم مي‌شود(خانواده سالم و صالح)


دكتر كارل مي‌گويد: همه بايد بدانند كه زناشويي با خانواده‌اي كه به ديوانگي و يا ضعف عقل و يا سل و يا الكليسم آلوده است معادل با لگدكوبي بقا نسل است و اين لگدكوبي يك سلسله معايب و غم هاي بي پاياني دارد ولي تنها محاسن و مزاياي ارثي براي كودكان سرمايه كافي نيست. بايستي كه پدر و مادر در آينده نيز خود را از ابتلا به سيفليس و يا الكل و اعتياد به ترياك و كوكائين و مرفين و ... در امان بدارند. مستي زن و يا شوهر در لحظه آميزش جنايت واقعي است(در حق فرزند) زيرا كودكاني كه در اين شرايط به وجود مي‌آيند اغلب از عوارض عصبي يا رواني درمان ناپذيري رنج مي‌برند. عموما پدر و مادري كه لزوم اورژنيسم را از ياد برده و فراموش مي‌كنند، خود به خود به وسيله كودكانشان تنبيه مي‌شوند.(كتاب راه و رسم زندگي ص 91 و كتاب اسلام و تعليم و تربيت دكتر سيد محمدباقر حجتي) به همين علت پيامبر(ص) مي‌فرمايند: اگر كسي فرزند و نور چشم خود را به همسري فاسق و شرابخواري در آورد، رحم و نسل خود را قطع مي‌كند. الكافي حديث 54 ص 11
پس اگر الكل گريبانگير انساني شود، نسل آدمي‌از بين خواهد رفت. پدران معتاد به الكل اختلالاتي به فرزندان خود منتقل مي‌سازند كه مجموع آن را الكلسيم ارثي مي‌گويند.
نيلكو نشان داد: اگر مردي نيم ليتر شراب سفيد بنوشد لااقل يك ساعت بعد در مايع شهواني او الكل ديده خواهد شد و اسلام نوشيدن شراب را بر هر مرد و زن مومني تحريم مي‌نمايد و مخصوصا بر زن چون در امر ايجاد نسل وظيفه سنگين تري دارد. بدون شك بايد براي سلامت نسل از نوشيدن شراب خودداري نمايد. چون عموما در حيوانات به ثبت رسيده كه تخمدان در جريان مستي سيراب از الكل مي‌گردد و بدين سان تخمدن سيراب شده از الكل جنيني را شكل مي‌دهد كه تخم عرق و شراب ناميده مي‌شود. در باده گساري نه تنها الكل وارد مايعي مي‌گردد كه جنين در آن شناور است )Liguidamniotigue( بلكه از راه جفت وارد خون جنين هم شده و در حقيقت جنين در رحم مست مي‌گردد. نيلكو مقداري پوسيول دوته كه محتوي 40 گرم الكل 60 درجه بود(مقداري كه مستي مي‌آورد) به زائو داد سپس الكل را در خون بند ناف پيدا كرد و فهميد كه اين سم خطرناك با سلسله اعصاب كه در حال تشكيل است چه خواهد كرد و چه اثرات سوئي از خود در طفلي كه به دنيا خواهد آمد به جاي خواهد گذاشت و اين همان چيزي است كه به عنوان دارو با الكل و دارچين و آب درست مي‌كنند و به آن Potion de tood مي‌گويند. مردان بر خلاف آن چه شهرت دارد هرگز نبايد حين مستي با همسر خود ارتباط داشته باشند. همان طور كه گفته شد نطفه‌اي كه در حين مستي بسته مي‌شود نمي‌تواند هرگز سالم باشد و الكل قادر خواهد بود اثر نامساعد خود را روي آن بگذارد. پيامبر اكرم(ص) مي‌فرمايد: زني با شوهر شرابخوار ارتباط داشته باشد به عدد ستارگان آسمان مرتكب جرم و جنايت شده است و هر فرزندي كه از او به وجود مي‌آيد ناپاك است و خداوند هيچ توبه‌اي و فديه اي را از او قبول نمي‌كند مگر آن كه شوهر بميرد و يا آن زن از او طلاق بگيرد.

نویسنده: سارا محمدي نژاد
منبع: سایت نورپرتال

 

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 36793 -1 -1

اخلاق
ادیان و مذاهب
مهدویت
اهل بیت (ع)
فلسفه و عرفان
احکام اسلامی
قرآنی
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse