مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۸ جمعه ۱ شهريور -اِجُّمعَة ٢١ ذو الحجه ١٤٤٠ - Friday August 2019
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  1497   بازدید    تاریخ درج مطلب  12/7/1391    
 
 
آرامش را در«راحت آباد» تجربه کنيد

همه چيز در زندگي با تصميم شروع مي شود. ما اين بار تصميم مان براي سفر باز هم به جايي زيباست که هواي دلمان عوض شود؛ هواي روح و دل که عوض شود ديگر استرسي براي مان نمي ماند، اگر هم بماند بسيار کم مي شوند اين استرس ها. سفر هر چند کوتاه باشد استرس هايمان را مي زدايد و ذهن مان را تا مدتي تخليه مي کند. سفر آرامشي به ما مي بخشد براي تصميم هاي بزرگ تر. اين بار سفرمان را شروع مي کنيم براي جاده اي که نزديک مان است و دسترسي به آن راحت. براي ديدن اين روستاي زيبا که هنوز جاهاي بکر دارد با درهاي چوبي و کلون دار بايد از جاده فشم بگذريم و بعد از پشت سر گذاشتن اين جاده زيبا که به سمت ميگون مي رود به خروجي راحت آباد مي رسيم. روستايي که شايد نامش برازنده اش باشد؛ جايي راحت که سکوتش در اين روزهاي پرهياهو و شلوغ برايمان لازم است. پس راهمان را به سمت راحت آباد کج مي کنيم و در پيچ هايش گم مي شويم. جايي که امامزاده اي دارد براي اهالي اش که بسيار به آن معتقدند.

 درختاني زيبا که وقتي به بالاترين نقطه اش مي رسيم برايمان قدعلم مي کنند؛ درختاني که خانه ها و ويلاهاي رنگ و وارنگ را در آغوش کشيده اند تا به ما منظره اي هديه کنند که در کارت پستال ها زياد آن را ديده ايم. بعد از پشت سر گذاشتن ۲۰ دقيقه که کنجکاوي هر مسافري را براي ادامه راه برمي انگيزد، به دوراهي امامه و راحت آباد مي رسيم. ما اول راهمان را کج مي کنيم که نظري به آن جا هم داشته باشيم و بعد به سمت راحت آباد مي رويم. امامه هم زيبايي هاي خاص خودش را دارد؛ درهاي قديمي، درختاني کهن، ساکناني که هنوز روستايي بودن خودشان را حفظ کرده اند، درختان ميوه و سبدهايي که پر از همين ميوه هاي فصل است و توسط ساکنان حمل مي شود براي فروش. از کوچه هاي تنگ و باريکش مي گذريم و خانه هاي کاهگلي اش را مي بينيم و در آخر، عکسي به يادگار با درختان و کوچه ها مي اندازيم که يادمان نرود هنوز هم جاهايي به اين زيبايي در نزديکي مان هست و بعد به سمت راحت آباد مي رويم. در پيچ هاي راحت آباد صداي رودخانه به گوش مان مي رسد؛ صداي آرام بخشي که ما انسان ها هرگز از شنيدنش سير نمي شويم. در وسط راه رستوراني هم براي گردشگران وجود دارد که بسيار به آب نزديک است. تخت هايي که دارد، انگار روي آب شناور است. سايه سار درختان همراه رودخانه و صداي زيباش در کنار آن تخت ها، ما را مي کشاند به سمت زلالي آبي که باز هواي عکاسي را به سرمان مي اندازد. حتي کمپينگ گردشگري هم در راحت آباد وجود دارد که زيرنظر ميراث فرهنگي است. راحت آباد با اين که کوچک است و نزديک، اما ساعاتي از روزمان را به خودش اختصاص مي دهد. اين سفر، هم کم هزينه است و هم ديدني. خوبي راه راحت آباد اين است که به شما اجازه مي دهد از فشم هم ديدن کنيد، بعد به راحت آباد رفته و در ادامه راه در مسير بازگشت سر از لواسان درآوريد. مي دانم متعجب شده ايد، اما همه جالبي اين سفر در همين است که ما مسير راحت باد را که ادامه داديم و وقتي روي بامش که کل راحت آباد را زير پايمان داشت قرار گرفتيم و با ديدن اين همه درخت و هواي پاک يک جا لذت برديم، توانستيم همان راه را ادامه بدهيم و سر از لواسان در بياوريم. خب شايد خيلي ها دوست نداشته باشند راه آمده را برگردند و مي خواهند مسير جديد ديگري را ببينند، راحت آباد اين امکان را به گردشگرانش داده است. اگر هم مي خواهيد از راه لواسان به راحت آباد برويد بايد از خروجي کندعليا و سفلي وارد شويد و در ادامه راه به راحت آباد و بعد به فشم برسيد. مسير دوطرفه اي که هر دويش به روستاي زيباي راحت آباد ختم مي شود. حيف است آخر هفته را در خانه بمانيد و اين جاي ديدني را از دست بدهيد. درختان، هواي پاک، منظره هاي بکر و زيبا، خانه هايي که هنوز بعضي هايشان سنتي هستند و درهاي چوبي و قديمي دارند همه و همه مانند هدايايي هستند که از اين سفر درون شهري نصيب تان مي شود. آرامش و آسايش بعد از سفر هم که جاي خود دارد. راحت آباد واقعا جايي است که شما راحتي و آسايش خيال را در آن جا مي يابيد. با ما به راحت آباد بياييد؛ روستايي که دور نيست.

کمي درباره راحت آباد

لواسان و فشم که هردويشان خروجي هايي دارند که به راحت آباد ختم مي شود خود دو جاي ديدني و گردشگري در اطراف تهران به شمار مي روند که بعد از طي مسافتي ۴۵ دقيقه اي از تهران، ديدن شان براي تان ميسر مي شود. اگر قصد ماندن در راحت آباد را داريد فضايي براي استراحت در کنار آب و جايي که بتوانيد با خانواده خوش بگذرانيد فراهم شده و در غير اين صورت مي توانيد از رستوران هاي بي شمار لواسان و فشم بهره مند شويد. راحت آباد از اين مزيت برخوردار است که دسترسي به هر دوي اين جاهاي ديدني را براي شما ميسر مي کند. راحت آباد از روستاهاي قديمي فشم به شمار مي رود که با ويلاهاي ساخته شده در آن به ما مي فهماند تا چند سال ديگر به فضايي گردشگري تبديل مي شود. پس تا راحت آباد هنوز کمي بکر است و فضاي قديمي خود را حفظ کرده به آن جا سفر کنيد. مطمئن باشيد از ديدن مناظر زيباي آن پشيمان نمي شويد.
 
نويسنده: بهاره سديري 
منبع: روزنامه جام جم

 

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :3.3 از 5 امتياز است.


12345
3 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 37540 -1 -1

کامپیوتر
هوافضا
صنایع الکترونیکی
نجوم
مقالات عمومي
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse