مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۹ جمعه ۴ مهر -اِجُّمعَة ٧ صفر ١٤٤٢ - Friday September 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  1435   بازدید    تاریخ درج مطلب  7/10/1391    
 
 
بشارت ظهور پيامبر آخرالزمان از رسالت‌های حضرت عيسی(ع) بود

طبق آيات صريح قرآن كريم، حضرت عيسی(ع) در دوران نبوت خود، دو رسالت اصلی بر عهده داشته است كه بشارت ظهور پيامبر آخرالزمان و همچنين اصلاح دين يهود را شامل می‌شود.

حجت‎الاسلام عليرضا مهرانفر، مدرس حوزه علميه امام صادق(ع) زنجان با تأكيد بر اينكه مسلمانان حضرت عيسی(ع) را يكی از پيامبران بزرگ الهی می‎دانند، گفت: مسيحيت يكی از اديان بزرگ جهان است كه تابعان حضرت عيسی(ع) به اين دين گرايش يافته و اين پيامبر الهی مورد قبول و احترام مسلمانان نيز هست.

وی ابراز كرد: با توجه به اين‌كه انجيل مورد پيروی مسيحيان امروز، كتاب ثابتی نبوده و چهار كتاب «لوقا»، «متی»، «يوحنا» و «مرقس» كه به نام نويسندگان خود نام‌گذاری شده‎اند، به عنوان كتب اصلی انجيل در كليساها مورد توجه استفاده است.

اين مدرس دانشگاه، ادامه داد: شورای واتيكان انجيل‌های مكتوب و متعدد را به جز چهار انجيل را از بين برده است.

حجت‎الاسلام مهرانفر، انجيل «برنابا» را يكی از كتبی دانست كه متن زيادی داشته و معقول‌تر از ساير انجيل‌ها به شمار می‌رود و در كليساها اعتباری ندارد و اظهار كرد: در نظر گرفتن سه انجيل رسمی كليساها با عنوان «هم‎نوا» و انجيل يوحنا با اختلافات اساسی با سه كتاب ديگر، نشان می‎دهد كه اختلاف در انجيل‌های رسمی مسيحيان هم به چشم می‎خورد.

وی تصريح كرد: دين يك حقيقت است و از خدای واحد، انتظار صدور يک دين واحد می‌رود؛ بنابراين اگر اديان با نام مسيحيت، اسلام و ديگر عناوين نام‌گذاری و تغيير كرده‎اند دليل بر اين است كه با تغيير شرايط، پوسته و ظاهر دين تغيير كرده و اصل حقيقت اديان الهی يكی است.

اين كارشناس مذهبی، آخرين قالب دين را حجت دانست و خاطرنشان كرد: آخرين دين الهی، جامع‎ترين و كامل‎ترين دين به شمار رفته و با پايان دوره‌ای اديان مختلف، خداوند افراد را مجاز به پيروی از دين قبل نمی‎داند.

اين مدرس دانشگاه تأكيد كرد: توحيد، كمال انسان و اصلاح فرد و جامعه، مشتركات اديان الهی هستند، اما مسيحيت به عنوان يكی از اديان بزرگ الهی، دچار تحريفات شديدی حتی در شعائر و اصول اساسی همچون توحيد شده است.

حجت‎الاسلام مهرانفر عنوان كرد: طبق آيات صريح قرآن كريم، حضرت عيسی(ع) در دوران نبوت خود، دو رسالت اصلی برعهده داشته است كه بشارت ظهور پيامبر آخرالزمان و همچنين اصلاح دين يهود را شامل می‌شود.

اين مدرس حوزه علميه امام صادق(ع) زنجان در پايان يادآور شد: بشارت پيامبر آخرالزمان توسط حضرت عيسی(ع) در كتاب مقدس امروزی مسيحيان وجود دارد اما آن را به معانی ديگری توجيه می‎كنند.

 

 

 

 

 

 

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 40144 -1 -1

مدیر کل
ریاست سازمان
حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله)
حضرت امام خمینی (ره)
مصاحبه عمومي
سخنرانيها
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse