مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۵ مرداد -اِلأَربِعا ١٥ ذو الحجه ١٤٤١ - Wednesday August 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  1382   بازدید    تاریخ درج مطلب  20/6/1392    
 
 
رئيس سازمان تبليغات اسلامي: ارائه الگوي زندگي بر اساس داده هاي الهي مهم ترين پيام انقلاب اسلامي است

رئيس سازمان تبليغات اسلامي در نشست تخصصي طرح تقويت مباني اعتقادي و شبهه زدايي ديني که با موضوع«نقش جايگاه رسانه هاي جديد در سبک زندگي اسلامي» در دانشگاه شهرکرد برگزار شد، با اشاره به مفهوم فرهنگ از آن با عنوان جنبه ي معنايي جامعه ياد کرد و گفت: رفتار افراد در مناسبات اجتماعي و برداشت هاي مختلف از زندگي، روايتگر فرهنگ حاکم بر هر جامعه است.


حجت الاسلام دکتر سيد مهدي خاموشي افزود: استفاده از ابزارهاي متنوع ارتباطي، حجم تبادل اطلاعات در جهان معاصر را افزايش داده و اين موضوع تلاقي فرهنگ ها را به دنبال داشته است.
وي با اشاره به اين که ارائه نظام الگويي و رفتاري رسالت ائمه معصومين و هدايتگران الهي است، تصريح کرد: مسئوليت حزب الله آن است که بشر را با استناد به آيات الهي به سوي نور و تعالي هدايت کند.
خاموشي در ادامه افزود: انقلاب اسلامي ايران در نتيجه مجاهدت مردم به رهبري امام خميني(ره) و اقتداي آنان به ائمه معصومين شکل گرفت و انقلابي که برپايه هاي فرهنگ علوي، حسيني و مهدوي استوار شده است اينک گفتمان خود را به عنوان يک گفتمان برگرفته از هدايت الهي در سراسر جهان مطرح مي کند.
رئيس سازمان تبليغات اسلامي با بيان اين که مهم ترين پيام انقلاب اسلامي ارائه الگوي زندگي بر اساس داده هاي الهي و آموزه هاي ديني است، يادآور شد: اين پيام آن چنان عميق است که هرگونه فعاليت شبکه هاي ايراني در فضاي رسانه با برخورد معارضانه دشمنان روبه رو مي شود. وي اصل ولايت فقيه را مهم ترين منبع و عامل تداوم طرح الگوي سبک زندگي در گفتمان انقلاب دانست و افزود: مفاهيم استکبارستيزي، عدالت گستري، دفاع از مظلوم، کمک به ديگر مسلمانان، توسعه امر به معروف و نهي از منکر، پيشرفت و آباداني و ترويج فرهنگ اقامه نماز، زکات و انفاق و در رأس آن پذيرش مفهوم و اصل ولايت فقيه در سبک زندگي اسلامي نهادينه است.
حجت الاسلام خاموشي به ظهور برخي تفکرات معناگرايانه بشري اشاره و تصريح کرد: در گفتمان انقلاب اسلامي تنها معنويتي که داراي خواستگاه ديني و مشروع باشد مورد قبول و تأييد است.
وي اظهار داشت: جريان هاي فکري مخالف گفتمان انقلاب اسلامي با استفاده از ابزارهاي ارتباطي به عرضه گسترده محصولات خود در فضاي رسانه روي آوره اند که تعاريف نبرد رسانه اي در فضاي کنوني از پيامدهاي آن به شمار مي آيد.

خاموشي با بيان اين که انقلاب اسلامي در ترويج الگوي سبک زندگي با تهاجم همه جانبه روبه رو است، گفت: استحکام بخشي پايه هاي فرهنگ غني ايراني اسلامي، تلاش براي نشر و تعليم مباني اصيل فرهنگي و استفاده بهينه از فضاي مجازي زمينه را براي پذيرش الگوي سبک زندگي اسلامي در فراسوي مرزهاي جغرافيايي فراهم مي کند.
خاموشي، شناخت فرصت ها و تهديدها در فضاي مجازي، ترسيم عرصه فعاليت دشمن و روش هاي او در بهره برداري از فضاي مجازي و محور قرار دادن ارکان اعتقادي و بينش ديني را براي ورود به ميدان نبرد مهم ترين اصل توفيق در ترويج الگوي سبک زندگي اسلامي بيان كرد.
وي رها شدن از دام شعارها و الفاظ، تعريف سبک زندگي اسلامي به صورت ملموس و اجرايي و توجه به دغدغه هاي مقام معظم رهبري در اين خصوص را ضروري دانست و يادآور شد: رهبر معظم انقلاب از خانواده، ازدواج، نوع لباس و مسکن، رفتارهاي فردي و اجتماعي، الگوي مصرف، تفريحات و شيوه کسب و کار به عنوان محورهاي سبک زندگي اسلامي ياد مي کنند و آن را بخش اساسي و حقيقي پيشرفت و تمدن سازي نوين اسلامي مي دانند.
وي با بيان اين که فرصت حضور و ارائه محتوا در شبکه هاي مجازي اجتماعي به عنوان يک ضرورت انکارناپذير در دنياي بدون مرز کنوني مطرح است، مخاطب همه جهان بدون و همه را مخاطب داشتن، جذابيت و نوآوري هاي فراوان، پويايي مداوم و تمرکز بر ارتباط و تعامل را از جمله خصوصيات فضاي مجازي برشمرد.
گفتني است، نشست تخصصي سيزدهمين مرحله از طرح تقويت مباني اعتقادي و شبهه زدايي ديني با حضور جمعي از فرهنگيان و دانشگاهيان هجدهم شهريور در سالن شهيد آويني دانشگاه شهرکرد برگزار شد.

 

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 51878 -1 -1

مدیر کل
ریاست سازمان
حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله)
حضرت امام خمینی (ره)
مصاحبه عمومي
سخنرانيها
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse