مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ جمعه ۳۱ فروردين -اِجُّمعَة ٤ شعبان ١٤٣٩ - Friday April 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  7433   بازدید    تاریخ درج مطلب  27/12/1388    
 
 
هفت راز برای خوش شانسی

بيشتر افراد به شانس اعتقاد دارند. بسياری افراد برخی وسايل يا حتی لباس های خود را سبب خوش شانسی می دانند و برخی اتفاقات مانند شكستن آيينه يا ديدن گربه در هنگام صبح را نيز نشانه بدشانسی می دانند. گاهی اوقات وقتی در يك روز يك اتفاق خوشحال كننده براي مان رخ می دهد خوشحال شده و با احساس خوبی كه در ما ايجاد می شود آماده اتفاقات خوش بعدی می شويم، اما فكر می كنيم تمام خوشی های آن روزمان به علت شانس بوده. ما برخی افراد را ذاتا خوش شانس و برخی ديگر را بدشانس می دانيم. نكته مشترك در ميان تمام انسان ها اين است كه همه دوست دارند خوش شانس باشند و مساله جالب اين است كه خوش شانس بودن يا خوش شانس شدن هفت راز اصلی دارد كه با رعايت آن ها می توان خوش شانس شد:

تصور كنيد كه خوشبختی هميشه با شماست

بايد عميقا اعتقاد داشته باشيد كه چيزها و اتفاقات خوب همواره براي تان رخ می دهد نه فقط گاهی اوقات. به عقيده يكی از استادان روانشناسی اگر تصور كنيد كه زندگی نيز مانند تجارت گاهی به نفع شما نمی گردد نمی توانيد با رفتار و ديدی مثبت چنان رفتار كنيد كه اوضاع به نفع شما تغيير كند. به عبارت ديگر اگر بدانيد كه اكثر اوقات خوش شانس هستيد به گونه ای رفتار خواهيد كرد كه سبب شويد ديگران نيز به سمت شما متمايل شده و عكس العمل های مثبت نشان دهند.

احساسات نامطلوب را كنار بگذاريد

احساساتی مانند احساس خجالت، خشم و انتقام موجب می شوند نتوانيد با روی گشاده به استقبال آينده و فرصت ها برويد و آماده در آغوش كشيدن خوشبختی باشيد. به عبارت ديگر با انتقال اين احساسات به ديگران مانع نزديك شدن آن ها به شما و كمك می شويد. پس اگر بتوانيد كنترل احساسات خود را به دست بگيريد خواهيد توانست عزت نفس خود را كنترل كرده و با خوش بينی بيشتر برون گراتر شده و موفق تر و خوش شانس تر شويد. البته به ياد داشته باشيد كه داشتن احساسات منفی با ابراز آن ها تفاوت دارد. می توانيد آن چه موجب ايجاد اين گونه احساسات می شود را شناسايی كرده و راه هايی را برای غلبه بر آن پيدا كنيد تا وقتی ايجاد می شود مورد كنترل شما قرار گرفته و به شيوه منفی ابراز نشوند.

آماده پذيرش فرصت ها شويد

نمی توان آينده را پيش بينی كرد اما می توان با اعتماد بيشتر به مردم و اتفاقات مثبت پيش رو زمينه را برای ايجاد فرصت های خوب مهيا نمود. برای مثال برخی افراد از ترس حسادت و يا خرابكاری همكاران و اطرافيان در مورد طرح ها و افكار خود به ديگران صحبت نمی كنند. در صورتی كه اگر ما ايده های خود را فقط در ذهن نگاه داريم همان جا باقی می مانند ولی اگر با افراد مثبت در ميان بگذاريم چه بسا موجب كمك به تحقق آن شده و فرصت ها و پيشنهادهای سازنده ای دريافت كنيم كه موجب رشد و ترقی ما و به عبارت ديگر خوش شانسی ما شود.

بدانيد كه جهان متعلق به شماست

ما نمی توانيم انتظار خوش شانس شدن داشته باشيم اما در خانه نشسته و هيچ كاری انجام ندهيم. به طور حتم تمام اتفاقات جهان خوشايند ما نيست اما می توان اعتقاد داشت كه اين اتفاقات نيز به خير و صلاح ماست. در اين صورت همواره خود را آماده پذيرش ناملايمات احتمالی و بروز اشتباهات نيز كرده و از اين گونه مسائل درس می گيريم نه اين كه يك جا نشسته و غصه بخوريم و خود را عاجز بدانيم. وقتی اين گونه فكر كنيم به تدريج شمار شكست هايمان نيز كاهش يافته و به جای فكر كردن به اتفاقات بد و ناخوشايند به نتيجه خوب شان و درس و تجربه ای كه به ما می دهند فكر كرده و تحمل سختی ها نيز آسان می شود. در شرايط سخت همواره به ياد داشته باشيد كه اوضاع ممكن بود از اين هم بدتر باشد. پس بدتر نبودن آن را نيز می توان به حساب خوش شانسی گذاشت!

مرتب فرصت های خود را با ديگران مقايسه نكنيد

اگر مرتب ديگران را خوش شانس دانسته و خود را به دليل نداشتن فرصت هايی كه آن ها داشته يا دارند سرزنش كنيد در واقع امكان ايجاد فرصت را نيز از خود گرفته ايد. مطمئن باشيد كه صرفا بهبود امور مالی يا قبول شدن در دانشگاه يا ارتقای شغلی افراد باعث خوشبختی نمی شود. ممكن است آن ها نيز در زندگی شخصی خود مشكلاتی داشته باشند كه تحمل شان برای شما محال باشد. پس با واقعيت زندگی خود رو به رو شويد و مطمئن باشيد كه بسياری افراد نيز حسرت زندگی شما را می خورند. بنابراين با بزرگ جلوه دادن مسائل بی اهميت فرصت های خوب را از بين نبريد.

هميشه«وصل كننده» باشيد

هر چه ارتباطات خود را با ديگران افزايش دهيد و با افراد بيشتری در ارتباط باشيد مهارت های بيشتری را آموخته و دوست داشتنی تر خواهيد شد. هر چه مفيدتر و دوست داشتنی تر شويد نيز پيشنهادها و فرصت های بيشتری پيدا می كنيد و احتمال خوش شانسی تان افزايش می يابد. اكثر افرادی كه در كارهای خير و انسان دوستانه دستی دارند و به عبارتی وصل كننده هستند نه فصل كننده افراد خوش شانسی نيز هستند. گاهی اوقات ما به اشتباه تصور می كنيم كه اگر فقط چند دوست صميمی معدود داشته باشيم بسيار بهتر است تا با تعداد زيادی دوست باشيم. در صورتی كه هر چه دوستان بيشتری داشته و مثبت تر و مفيد تر باشيم با تبادل اطلاعات و ايده ها شانس بيشتری برای پيشرفت و رشد خواهيم داشت.

خوبی ها را به خاطر بسپاريد

برای اين كه احساس خوش شانسی بيشتری كنيد لازم است نكات مثبت گذشته را به خاطر بسپاريد و نسبت به زمان حال و آينده نيز خوش بين باشيد. جالب است بدانيد در تحقيقی كه روی افراد خوش شانس انجام شده مشخص شده كه افرادی كه ادعای خوش شانس بودن می كنند افرادی هستند كه وقايع خوبی كه در زندگی برايشان اتفاق افتاده را پررنگ به ياد می سپارند و بدي ها را از فكر خود پاك كرده و يا به آن فكر نمی كنند. يك شيوه عملی برای اين مساله نيز اين است كه در پايان هر روز پنج مورد يا اتفاق خوبی كه در آن روز اتفاق افتاده را در يك دفترچه مخصوص بنويسيد. اما مسائل بد را يادداشت نكنيد. در آخر هر هفته و هر ماه نيز اين يادداشت های خوشحال كننده و اميدوار كننده را خوانده و مرور كنيد. اين كار به شما ياد آوری می كند كه در اين مدت چقدر خوش شانس بوده ايد و حتی به شما انرژی می دهد تا بتوانيد با مهربانی افرادی را كه موجب ناراحتی و دلخوری تان شده اند نيز ببخشيد زيرا خواهيد ديد كه اين ناراحتی ها در مقابل آن همه خوش شانسی چيز زيادی نيست و قابل گذشت و چشم پوشی است. چنان چه تكنيك های عملی فوق را رعايت كنيد خواهيد ديد كه به تدريج شما هم خوش شانس می شويد!

 

 

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :3.5 از 5 امتياز است.


12345
86 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 6591 -1 -1

جامعه شناسی
روانشناسی
آسیب شناسی اجتماعی
خانواده
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse