مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۹ شنبه ۱۶ فروردين -اِسَّبِت ١٠ شعبان ١٤٤١ - Saturday April 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  1626   بازدید    تاریخ درج مطلب  6/2/1388    
 
 
برگزاری مراسم معنوی عصری با قرآن

 هدف: تقویت حضور جوانان و نوجوانان در مراسمات معنوی و مذهبی  و نیز بهره گیری از حضور قاریان ممتاز کشوری و بین المللی

در روز سه شنبه اولین روز از دومین ماه فصل بهار سال 1388 ، مراسم باشکوه و معنوی عصری با قرآن با مشارکت دارالقرآن الکریم اداره کل تبلیغات اسلامی و کانون قرآن و نهج البلاغه دانشگاه پیام نور اردبیل در ساعت 15 در سالن فدک برگزار شد.
در این مراسم پرشور و معنوی، قاری بین المللی، مسئول دارالقرآن الکریم اداره کل تبلیغات اسلامی ، حجه الاسلام سرداری، قاریان، حافظان، مربیان قرآنی، دانشجویان و اقشار مختلف مردم (بیش از 600 نفر) حضور داشتند.
بعد از پخش سرود جمهوری اسلامی، مراسم با تلاوت آیاتی از کلام نور توسط قاری منتخب استان آغاز شد سپس آقای معینی کیا نماینده دانشگاه پیام نور به خیرمقدم گوئی پرداختند بعد از آن حجه الاسلام سرداری در خصوص قرآن و تاثیر آن بر زندگی به سخنرانی پرداختند :
گزیده ای از سخنرانی حجه الاسلام سرداری به شرح ذیل می باشد:
قرآن مجید، ثقل اکبر و معجزه جاوید الهی برای هدایت جامعه بشری و مرکبی نورانی برای رسانیدن فرزندان آدم ابوالبشر به مقام«خلیفه اللهی» است. قرآن اتمام حجت خالق بر مخلوق می باشد حال این انسان است که سعادت و شقاوت خود را انتخاب می کند و با تفکر و تدبر در آیات، یا سرپیچی از آن سرنوشت خود را رقم می زند. هرکس قرآن را قرائت کند قرآن با گوشت و خون او آمیخته می شود و...
در ادامه یکی از قاریان ممتاز استان  (نفر اول در کشور ترکیه ) به قرائت آیات پایانی سوره نمل پرداختند. و گروه تواشیح نورالهدی برنامه خود را اجرا کردند سپس قاری بین المللی آقای حاج رضا محمدپور به تلاوت آیاتی از سوره احزاب و سوره علق پرداختند.
سپس یکی از حافظان کل قرآن کریم برنامه خود را اجرا نمودند و مسابقه قرآنی با قرائت آیه 4 سوره یوسف توسط برادران اجرا شد و به برترین قرائت جوایزی اهداء شد.
در پایان به دونفر از حافظان که موفق به حفظ 4 جزء قرآن کریم شده اند (در کلاس تخصصی حفظ که از سوی اتحادیه موسسات و مراکز قرآنی مردمی برگزار می شد) و نیز به برندگان مسابقه امام شناسی (برگزار شده از طرف کانون قرآن و نهج البلاغه دانشگاه پیام نور اردبیل) جوایزی اهداء شد و حسن ختام این مراسم معنوی قرائت دعای فرج بود.


 
 

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :0.0 از 5 امتياز است.


12345
0 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 755 -1 -1

خبر های قرآنی
مقالات قرآنی
دوره های آموزشی
عملکرد های سالانه دارالقرآن
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse