مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۸ دوشنبه ۵ فروردين -اِلأِثنين ١٨ رجب ١٤٤٠ - Monday March 2019
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  5099   بازدید    تاریخ درج مطلب  5/3/1389    
 
 
تعيين جنسيت فرزند با رژيم غذايي

در بيشتر خانواده هايي که تازه تشکيل زندگي داده اند بين زن و مرد بر سر جنس فرزند اختلاف نظر وجود دارد؛ عده اي طرف دار دختر و عده اي دوست دار پسر هستند شايد هم براي بعضي اشخاص چندان تفاوتي نداشته باشد چون هنوز صاحب هيچ کدام نيستند. در قديم چون به نيروي کار مرد بيشتر از زن نياز بود اگر خانواده اي صاحب فرزند پسر نبود براي رسيدن به اين نعمت شايد تعداد افراد خانواده به بالاتر از هشت تا هم مي رسيد تا سرانجام يکي از آن ها پسر شود. اما امروزه با وجود پيشرفت هاي پزشکي و انواع رژيم هاي غذايي شما مي توانيد جنس فرزند را خودتان تعيين کنيد. ولي هميشه تعيين جنسيت کودک مفيد نيست و موجب بر هم زدن تناسب جنسيت کودکان خواهد شد در کره جنوبي که امکان تعيين جنسيت در مراحل اول حاملگي براي همه امکان پذير است، تولد پسر 14 درصد بيش از دخترها است. از آن جا که جنسيت کودک از طريق اسپرماتوزوئيد تعيين مي شود، اين مرد است که تعيين مي کند جنسيت نوزاد دختر يا پسر باشد.

پيروي از رژيم غذايي مخصوص براي به دست آوردن فرزند پسر يا دختر از زمان هاي قديم معمول بود، ولي از آن جا که مکانيسم و نحوه اثر اين روش ناشناخته بود، رژيم هاي غذايي و متفاوت و گاه متناقض به کار گرفته مي شد. در انسان اگر چه نحو عمل رژيم غذايي و استفاده از رژيم مناسب شناخته نشده ولي حدس زده مي شود که ممکن است به علت تغيير متابوليسم تخمک و بخصوص يون هاي سطح خارجي آن در صورتي که تخمک يون مناسب را داشته باشد بتواند اسپرماتوزوئيد حامل کروموزوم جنسي y يعني پسر يا x يعني دختر را به طرف خود جلب کند. نتايجي که از به کار بردن اين روش گزارش شده، يکنواخت نيست و بعضي از مراکز بين 80 تا 100 درصد موفقيت گزارش داده اند، اما اين نتايج، زماني مي تواند قابل قبول و قابل اعتماد باشد که رژيم غذايي به تنهايي مورد استفاده واقع شود و ساير روش ها هم زمان با اين روش به کار گرفته نشود. روش استفاده از رژيم غذايي استاندار نيست و تا حدود زيادي با مواد غذايي معمول در هر کشور ارتباط دارد. ولي نتايج به دست آمده از اين تحقيقات، يکنواخت بوده و هدف از آن تغيير تعادل موجود بين يون هاي منيزيم، سديم، پتاسيم و کلسيم است. در اين روش آن چه اهميت دارد نسبت اين مواد به يکديگر و نه مقدار مطلق آن هاست. بنابراين، رژيم غذايي بايد به نحوي انتخاب شود که نه تنها باعث بالا رفتن ماده معدني مورد نظر نشود بلکه مقدار املاحي را که باعث جلب اسپرماتوزوئيد جنسيت مخالف جنين مورد نظر مي شود در خون کاهش دهد. در اين روش براي رسيدن به جنين پسر، بالا بودن نسبت سديم و پتاسيم و کم بودن کلسيم و منيزيوم، متابوليسم تخمک و به خصوص لايه خارجي آ ن را به نحوي تغيير مي دهد که اسپرماتوزوئيدهاي حامل جنسيت پسر به طرف آن جذب مي شوند و به عکس براي جذب اسپرماتوزوئيد جنسيت دختر به وسيله تخمک، لازم است ميزان کلسيم و منيزيوم خون بالا برود و ميزان پتاسيم و سديم خون پايين بيايد. در يک مطالعه دقيق که روي 47 نفر زني که از اين رژيم براي به دست آوردن جنسيت مورد نظر استفاده کردند 40 نفر توانستند فرزند پسر به دنيا آورند رژيم فقط لازم است به مدت سه ماه و به خصوص در ماهي که لقاح صورت مي گيرد مورد استفاده واقع شود. اين روش فقط لازم است توسط زن اجرا شود زيرا تغييرات يونيک اوول است که اسپرماتوزوئيد مورد نظر را انتخاب مي کند. استفاده از رژيم با به کاربردن يک دستور آشپزي صورت نمي گيرد بلکه يک نسخه پزشکي محاسبه شده مي تواند موثر باشد.

استفاده درازمدت از اين رژيم پزشکي اثر سوء بر سلامت مادر و بچه نيز به جاي نمي گذارد. به طور مثال سديم علاوه بر نمک طعام، در غذاهاي دريايي، گوشت، تخم مرغ، شير، جگر گوساله، هويج، اسفناج وجود دارد و مقدار مصرف روزانه آن معادل 5/0 گرم است در صورتي که رژيم هاي غذايي معمولا تا 4 برابر اين مقدار را به بدن مي رسانند. منابع غذايي حاوي پتاسيم در فرآورده هايي مثل گوشت، غلات، ميوه ها و سبزي ها وجود دارد. مقدار نياز روزانه به پتاسيم يک ميلي گرم است اما در رژيم هاي غذايي معمولا تا 15 برابر اين مقدار پتاسيم وجود دارد. کلسيم که مقدار احتياج روزانه آن در بدن 800 ميلي گرم در روز است، در فرآورده هايي مثل شيرکاکائو، ماست، بستني، شلغم، بادام و ساردين وجود دارد. منابع غذايي حاوي منيزيوم نيز شامل قهوه، کاکائو، غلات، سبزي ها، مخمر آبجو، سويا، چغندر، گردو، جوانه گندم است. در بعضي تحقيقات با اين روش تا 85 درصد موفقيت گزارش شده که براي چنين روش ساده، ارزان و بدون ضروري نتيجه بسيار خوبي است. از روش تصحيح رژيم گاه در مراکز انتخاب جنسيت در کشورهاي انگلستان، فرانسه، کانادا همراه با روش جدا کردن اسپرماتوزوئيدها استفاده مي شود ولي در آمريکا کمتر از اين روش استفاده مي شود. استفاده از ميوه هاي شيرين محتوي گلوکز در روزهاي تخمک گزاري، محيط را براي جلب اسپرماتوزوئيد y مناسب تر مي کند. چرا که قند خون به سرعت بالا مي رود. اين غذاها شامل؛ گلوکز، ساکاروز، شربت ذرت، عسل، آب نبات، غلات صبحانه شيرين شده، هويج، بيسکوئيت، سيب زميني پخته، کشمش، نان گندم سفيد، نوشابه هاي داراي شکر و يا پليمرهاي گلوکز است. به طور خلاصه غذاهايي که بيشتر براي لقاح پسر مناسب است عبارتند از کليه غذاهاي شور، موز، خرما، هويج، سيب زميني، جگر، گوشت و تخم مرغ و غذاهايي که براي دختر مناسب است عبارتند از؛ شير و فرآورده هاي آن، ماهي ساردين، خاويار، بادام، کاکائو و جوانه گندم و کلم، کدو و فلفل سبز.

 

 

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :3.7 از 5 امتياز است.


12345
21 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 8128 -1 -1

تغذیه
بیماری ها
داروشناسی
سلامت جامعه
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse