مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ جمعه ۳۱ فروردين -اِجُّمعَة ٤ شعبان ١٤٣٩ - Friday April 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  2739   بازدید    تاریخ درج مطلب  25/3/1389    
 
 
سه خاصيت مهم چاي سفيد

نوشيدن چاي هاي مختلف براي سلامتي از بحث هايي است که تازگي ندارد و انواع مختلفي از چاي ها وجود دارد که نوشيدن آن ها به طور يقين به اين که فردي سالم تر باشيد، کمک خواهد کرد. هزاران سال پيش، چاي در بين چيني ها به منظور مراقبت از بيماري هاي مختلفي که در آن زمان ها، مردم را گرفتار مي کرد، استفاده مي شد.
يکي از چاي هايي که بدين منظور استفاده مي شده است، چاي سفيد بوده است. چاي سفيد نيز مثل ساير انواع چاي، از گياه Camellia sinensis به دست مي آيد؛ اما برگ ها قبل از اين که به طور کامل باز شوند، برداشت و چيده مي شوند. چاي سفيد نسبت به ساير چاي هاي سنتي کمياب تر و گران تر است.
چاي سفيد مشابه چاي سبز تحت فرآوري بسيار اندک و بدون تخمير حاصل مي شود اما تفاوت قابل توجهي در مزه با هم دارند. در واقع طعم چاي سفيد بسيار لطيف تر و ملايم تر است.
چاي سفيد داراي فوايد زيادي است که بد نيست شما هم از آن ها آگاه باشيد. در اين متن سعي کرده ايم سه فايده ي حياتي چاي سفيد را که براي سلامتي بسيار سودمند است، براي تان توضيح دهيم...

1- غني از آنتي اکسيدان ها

اولين آن ها اين است که چاي سفيد غني از آنتي اکسيدان ها است. بدن انسان دائماً در معرض شرايطي است که اکسيداسيون ناميده مي شود و کاملاً طبيعي است که ما نيز در معرض آن ها قرار بگيريم.

با اين وجود اين فرايندها هنگامي که ما مواد غذايي ناسالم مي خوريم و يا هنگامي که هواي آلوده اي را نفس مي کشيم و يا زماني که آب آلوده اي را مي نوشيم، تسريع مي شوند. در نتيجه ي فرايند اکسيداسيون، راديکال هاي آزادي در بدن توليد مي شود که به بدن ما در سطح سلولي آسيب هايي را وارد مي کند.

چاي سفيد

چاي سفيد آنتي اکسيدان هايي را براي شما فراهم مي کند که با اين راديکال هاي آزاد ترکيب شده و قبل از آن که فرصت کنند فعاليت تخريبي خودشان را انجام دهند، آن ها را به طور امني از بدن خارج مي کند.

2- کمک به کاهش وزن

* يکي ديگر از فوايد چاي سفيد اين است که به طور موثري به افزايش متابوليسم بدن و در نتيجه به سوزاندن کالري هاي اضافه در طول روز کمک مي کند

* اخيرا در يکي از تحقيقات انجام شده در آلمان مشخص شد که چاي سفيد به کاهش وزن از طريق کاهش چربي ها کمک مي کند و اين خيلي مهم بود؛ نه فقط براي اين که چاي سفيد به تناسب اندام کمک مي کرد بلکه به اين دليل که چاقي، مشکلات عديده اي را براي افراد مبتلا به اين عارضه ايجاد مي کند که با کاهش وزن مي توان بسياري از آن عوارض را کاهش داد.
در اين تحقيق مشخص شد که عصاره ي چاي سفيد موجب مهار توليد سلول هاي چربي جديد در افرادي که آن را مصرف کرده بودند شد. از طرفي در تحقيق ديگري نشان داده شد که عصاره ي چاي سفيد موجب تحريک انتقال چربي ها از سلول هاي چربي شد.

3- کاهش فشار خون بالا

يکي از مشکلات رايج اين روزها در بين مردم، پُرفشاري خون است و خيلي از مردم يا فشار خون بالاي کنترل نشده دارند و يا اين که تحت درمان هستند، ولي با اين حال خيلي خوب کنترل نمي شود.

نوشيدن چاي

چاي سفيد به طور طبيعي فشار خون تان را پايين مي آورد و به شما کمک مي کند تا در برابر عوارض جانبي داروهاي کاهنده ي فشار خون، که همان دِهيدراته شدن مي باشد، در امان باشيد. چاي سفيد همچنين به شما کمک مي کند که فشار خون تان را به وسيله ي کاهش وزن تان به طور طبيعي نيز کاهش دهيد؛ همان طور که در بالا توضيح داده شد.
فوايد بي شمار ديگري از نوشيدن مرتب و منظم چاي سفيد نصيب شما خواهد شد که مي توان به اثرات آنتي باکتريايي و آنتي ويروسي آن اشاره کرد و ديگر اين که بسياري از اهداف آرايشي مانند کمک به پاک سازي و سلامت پوست را برآورده مي سازد.
آن چه مسلم است اين است که نوشيدن يک تا دو فنجان چاي سفيد به صورت روزانه مي تواند فوايد بسيار زيادي براي همه ما داشته باشد و اين قطعاً ارزش امتحان کردن اش را دارد.
جداي از فوايدي که بر شمرديم، چاي سفيد داراي طعم منحصر به فردي است که بسياري از مردم از نوشيدن آن بسيار لذت مي برند.

ترجمه: مريم مراديان نيري – کارشناس تغذيه تبيان

گردآوري : گروه اينترنتي نيک صالحي

 

 

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :4.6 از 5 امتياز است.


12345
8 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 8881 -1 -1

تغذیه
بیماری ها
داروشناسی
سلامت جامعه
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse