مسئولان در بخش های گوناگون، نوآوری، خلاقیت و ابتکار در روشها را وظیفه خود بدانند -رهبر معظم انقلاب   
۱۳۹۷ جمعه ۱ تير -اِجُّمعَة ٨ شوال ١٤٣٩ - Friday June 2018
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
  بازدید ها :  4219   بازدید    تاریخ درج مطلب  7/4/1389    
 
 
لباس های جلف، تنگ و بدن نما مصداق بدحجابی دختران و پسران است

پس از گذشت یك ماه ونیم از اعلام بحث های مربوط به اجرای طرح های عفاف و حجاب و تاكید وزارت علوم مبنی بر لزوم پوشش مناسب در دانشگاه ها، معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم مصادیق بدحجابی دانشجویان پسر و دختر را اعلام كرد.

غلامرضا خواجه سروری در گفت وگو با خبرنگار ایلنا، با اعلام مصادیق بدحجابی دانشجویان دختر و پسر، گفت: مصادیق پوشش و بدحجابی برای دانشجویان پسر و دختر بدحجاب همان مصادیق آئین نامه شورای عالی انقلاب فرهنگی است كه در آن تاكید شده كه دانشجویان لباس هایی بپوشند كه در عرف مردم و دانشگاهیان جای داشته باشد و همانند لباس یك فرد معمولی كه در جامعه زندگی می كند، باشد.

او مصداق دقیق و معیار سنجش لباس و نوع پوشش برای دانشگاهیان را نمونه لباس یك فرهیخته عنوان كرد و افزود: دانشجویان باید لباس هایی بپوشند كه همچون نوع پوشش یك انسان فرهیخته و متشخص است و پوششی باید داشته باشند كه توجهی را جلب نكند.

خواجه سروری در تشریح مصادیق پوشش مناسب برای دانشجویان دختر گفت: در آئین نامه آمده است كه نوع پوشش دانشجویان دختر باید به شكلی باشد كه لباس ها گشاد و بلند باشد و روسری یا مقنعه نیز بلند و به صورت كلی حجم بدن خانم ها را نشان ندهد.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم ضمن توضیح مصادیقی بدحجابی دانشجویان پسر گفت: در آئین نامه به نوع پوشش دانشجویان پسر نیز اشاره شده است و نوع برخورد با پسر و دختر تفاوتی ندارد، دانشجویان پسر در ابتدا باید از پوشیدن لباس هایی كه در اصطلاح عام «جلف» نامیده می شود پرهیز كنند و پوشیدن تی شرت های تنگ و بدن نما، شلوارهای كوتاه و تنگ كه با حركتی هم قسمتی از بدن آنها مشخص می شود، ممنوع است و مشكل قانونی دارد.

وی تاكید كرد: رویكرد وزارت علوم در این موارد به صورت كلی فرهنگی است اما اگر كسی از دانشجویان از این موارد تخطی كند با آنها از سوی كمیته های انضباطی برخورد می شود.

وی افزود: برخوردها و تنبیه ها متناسب با نوع جرمی است كه اتفاق می افتد كه معمولا یا تذكر كتبی و شفاهی است یا تعلیق ترم یا درس كه بستگی به كمیته های انضباطی دانشگاه ها دارد.
  
خبرگزارى ايلنا
 

 

 

 

 

اين مقاله تا چه اندازه براي شما مفيد بوده است؟

 12345 
ضعيفعالي
توضیحات شما . (اختياري)

ميانگين آرا :2.4 از 5 امتياز است.


12345
5 : تعداد کل آرا ارسال شده
-1 9423 -1 -1

اخبار اداره کل
اخبار شهرستان ها
اطلاعیه ها و بیانیه ها
اخبار عمومی
اخبار نماز جمعه استان
اهداف سازمان
چارت سازمانی
معرفی اداره کل تبلیغات اسلامی
تکریم ارباب رجوع
تبیان
دفاتر تابعه
معاونت فرهنگی
معاونت اداری و مالی
  
 
ارسال به دوستان


در صورتی که مایلید دوستان شما نیز از این مطلب استفاده کنند , کافیست نام و آدرس ایمیل خود و دوست خود  را وارد نموده تا این مطلب به دوستتان ارسال شود.
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse