،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود            
   ۱۳۹۹ يکشنبه ۱۰ فروردين -اِلأَحَّد ٤ شعبان ١٤٤١ - Sunday March 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
صفحه اصلی   معرفی استان اردبیل اردبیل شناسی
 
 
عاشیق ها هنرمندان خود ساخته ای هستند كه غم ها و شادی ها را با نوای دلنشین«ساز» و ترانه های عامیانه، در مجالس عروسی و قهوه خانه ها ترنم می كنند.
 
دشت اردبیل: دشت اردبیل ۹۰۰ کیلومتر مربع وسعت دارد. پوشش گیاهی مناسب، کشتزارهای متعدد و مراتع سرسبز و خرم از جمله ویژگی های دشت اردبیل است که در فصل بهار و تابستان مورد استفاده مردم قرار می گیرد.
 
سالهاست که شهر اردبیل دارای شش مرحله به نام های طوی، گازران(اونچی میدانی)، سرچشمه، اوچدکان، دروازه(عالی قاپو) و پیر عبدالملک می باشد .
 
حمام حاج شیخ: این حمام در کوی عالی قاپوی اردبیل واقع شده است. در ورودی آن ساده ولی دارای هشتی بسیار زیبا با گنبدکروی است. رختکن حمام دارای چهار رواق و ستون های هشت ضلعی دارد که تاق های جناغی مختلف بلند و کوتاه روی آن ها قرار دارد.
 
خانه های سنگی ویند: در دل کوهی در ویندکلخوران اردبیل، خانه هایی مرکب از اتاق های گوناگون کنده شده است. در پشته شمالی کوه رسوبی آبادی نیز خانه های بزرگ منظم و متعددی ساخته شده است. برخی از سفال های کشف شده از این خانه ها به دوره اشکانی تعلق دارند.
 
اردبيل براي خيلي از گردشگران ايراني با طبيعت منحصر به فرد و آب و هواي لطيفش شناخته مي شود اما شايد کمتر کسي بداند که يکي از جالب ترين نقاط تاريخي کشور در منطقه براي اين استان ...
 
این قالی مشهور از آن جهت قالی اردبیل نامیده می‌شود که از مسجدی واقع در مصلّی اردبیل که شاه اسماعیل و جد او شیخ صفی الدین(که سلسله صفویه نام خود را از او گرفته) مدفون شده‌اند، به دست آمده‌است.
 
اردبيل در ميان کوه هاي تالش و سبلان و در شمال غرب فلات ايران قرار گرفته و به همين سبب از زمستان هاي سرد و تابستان هاي معتدل برخوردار است. اگر تصميم داريد به اردبيل سفر کنيد از نظر زماني، فصل بهار و تابستان بهترين زمان سفر به اين شهر است.
 
درياچه نِئور درياچه‌اي در حدود چهل کيلومتري شرق شهر اردبيل در استان اردبيل است. ماهي‌ هاي درياچه نئور هر سال پيش از زمستان صيد و جمع ‌آوري مي‌ شوند زيرا در اثر يخ زدن درياچه اين ماهي
 
انواع سفالينه هاي ساده و منقوش، ظروف شيشه اي، چيني هاي آبي و سفيد، ابزار و ادوات مفرغي از دوره هاي مختلف تاريخي منطقه گردآوري شده و در معرض نمايش گذاشته شده اشت. علاوه بر اين در کنار اين موزه که در مکاني به وسعت يک هزار و ‪ ۸۰۰‬متر مربع راه اندازي شده،
 
اين بنا در شمال شرقي شهر، بين محله هاي پيرشمس الدين و عبدالله شاه بر روي تپه مرتفعي واقع گرديده و يکي از قديمي ترين مساجد شمال غربي ايران است.
 
مشاهده اولین صفحه مشاهده صفحه قبلی [ 2 ] 3 4 5 6         مشاهده صفحه بعدی مشاهده صفحه آخر
   
گردشگری در استان
مراکز علمی و دانشگاه ها
مشاهیر استان
آداب و رسوم استان
مساجد و عبادتگاه های استان
معرفی شهرستان ها
اردبیل شناسی
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse